• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
kuuuuuul - майстор
Започнал съм терасите с гранитогрес и тъй като фугирането ми е най омразната работа се замислям за силикон,какъв да ползвам и какви са цените /общо около 16м2/
vladimury - специалист
Мързи, не мързи най добре си е с фуга. Силикон е хубаво да се слага на технологични фуги ( фуги които се оставят за да обират движението на плочките от температугните разлики ).
kuuuuuul - майстор
Като гледам цените на силиконите и аз стигнах до този извод,ама все се надявах някой да знае за по евтин силикон :sad:
zarkozarko - напреднал
Да поизбърша праха от тази тема. Винаги досега по всичките ми обекти фугирането се е правило с фугираща смес. Забелязах обаче как след време на места като коридор и тераса, във фугата попива мръсотия и я потъмнява. Та се зачудих не е ли по добре коридора, терасата че и пода в банята да си фугирам със силикон който ми изглежда много лесен за почистване. Играчката ще е голяма, но си заслужава с цел по лесна подръжката след това в годините. Спомням си навремето продаваха и някаква силиконова течност с която се маже обикновената фуга за да не попива мръсотии. Това нещо някой ползвал ли е и има ли ефект?
boreto1 - специалист
zarkozarko написа:
Да поизбърша праха от тази тема. Винаги досега по всичките ми обекти фугирането се е правило с фугираща смес. Забелязах обаче как след време на места като коридор и тераса, във фугата попива мръсотия и я потъмнява. Та се зачудих не е ли по добре коридора, терасата че и пода в банята да си фугирам със силикон който ми изглежда много лесен за почистване. Играчката ще е голяма, но си заслужава с цел по лесна подръжката след това в годините. Спомням си навремето продаваха и някаква силиконова течност с която се маже обикновената фуга за да не попива мръсотии. Това нещо някой ползвал ли е и има ли ефект?
Импрегнатор за фуги се казва
Окака Чука - специалист
boreto1 написа:
zarkozarko написа:
... Това нещо някой ползвал ли е и има ли ефект?
Импрегнатор за фуги се казва

НЕ!
Скоро дооправях банята си щото "майстора" се беше изсрал в нея, но това е друга бира :x
1-во: Тези "импрегнанти" ги продавам на хората ("Боро", "Теразид") за пари и им обяснявам колко е хубава и как прави чудеса... но, дотам! Реалноста е друга! [-(
2-ро: В моята баня която е фугирана с СЕ43 На Церазит (висок клас фуга), импрегнирах фугите с "Фугафикс" на Боро и .... Файда нема-тук там пак се просмуква влагата между фугите :evil:

В случая, минах проблемните фуги със силкон, санитарен на Церезит (ебаси, те вече требва да ми плащат за рекламата :-D ) и сега има ефект!
stiv1961 - майстор
Наистина продуктите на Церезит са качествени.Без да съм майстор в тази област/ фаянс, гранитогрес/ съм се убедил в това когато си правих басейна. Ползвах белия силикон CS 25 но само по фугите в ъглите и между дъното и стените. За цялостно фугиране не знам ама си е и играчка де :)
http://www.ceresit.bg/component/virtuem ... ilicone/70
zarkozarko - напреднал
Мерси, със силикон ще е. Играчка, ама аз съм маниак по 5 плочки на ден...полека лека... . Пък и ще си имам занимание докато жената готви, че иначе само и давам акъл и съвети, и не се знае кога ще ми отвърне с точилката :rolleyes:
jekasus - майстор
zarkozarko написа:
Мерси, със силикон ще е. Играчка, ама аз съм маниак по 5 плочки на ден...полека лека... . Пък и ще си имам занимание докато жената готви, че иначе само и давам акъл и съвети, и не се знае кога ще ми отвърне с точилката :rolleyes:
Щом ти се занимава ,пулверизатор го пълнеш с вода и веро, приблизително 10 към 1, приготвяш си няколко клечки от сладолед или кафе. Нанасяш силикона по фугите, без да се притесняваш да изцапаш плочките, пръскаш със сапунката и оформяш с клечката фугата. Никакви наплюнчени пръсти или тиксо. Пробваш на по-затънтено място, за да схванеш как става и действай.Май трябва да кача едно клипче, как се прави :-D
Изображение
Иначе за мен си е голяма глупост.
zarkozarko - напреднал
Технологията ми стана ясна, ама защо мислиш че е глупост?
  • 1
  • 2

Тема "Фугиране със силикон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: