• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Professor86 - помощник
Ооо, да. Задължително със зеления. Това вече го научих и благодаря все пак, защото можеше и да не го знам.
Ами не само за скриване, ами за изместване на тръбите.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=25520
За това става дума. :-)
Днес ще се мъча с тях.
mladkal - майстор
Професоре, за да ми е харно на душата, когато банята е вече готова, фугирана и накичена и за да се предпазя от евентуални скорошни ремонти бих подходил по следният начин:
1. Кълцам тръбите от сифоните на съседите отгоре. Хубаво би било да им лепна по една тапа-ама не става. :lol:
за това- 2ро: Къртя чупката -горе високо, която е в дясно и намирам вертикалният отходен щранг - тръба. Свръзвам тръбата от комшиите с отходната вертикална на по-високо ниво. Нещо около 2-3% наклон стига.
3-то: За да ми е съвсем мирна главата и да не рушя в бъдеще гледам да разбия всичко и да сменя всичко, къде кво мога... За 30тина години тез по(д)цинковани тръби ги е подгонила ерозията. Така ще се освободи и доста разстояние, понеже вертикалният щранг е затварян поне с единичка тухла 12см+мазилка+плочки.... А ГК ти отнема 12-20мм.
4. Хънтър е вече доста третирано, но ако излезе теч може лесно да се разглоби, отстрани теча и да се наредят ламелите отново. Става и с ГК, но е по-сложно
Успехи!
Professor86 - помощник
Колега, до колкото разбрах, имаш предвид да изкъртя кубчето, нали така? Поправи ме, ако греша. Така ще ми е по-лесно, за да сменя тръбите и после да направя нещо като преградна стена с гипскартон, за да скрия всичките тръби и водомера.
Слагам и малко снимков материал. Снимка на кубчето - там са тръбите, водомерите /които за сега са свалени/ и снимка от вътре /на едната от тръбите, че другата не се вижда и не мога да стигна до нея, за да я щракна. Не знаех, че е толкова зле състоянието ѝ. :?

Прикачен файл

P1020566.jpg
P1020566.jpg (97.6 KиБ) Видяна 5862 пъти

Прикачен файл

P1020569.jpg
P1020569.jpg (125.31 KиБ) Видяна 5862 пъти

Прикачен файл

P1020568.jpg
P1020568.jpg (159.35 KиБ) Видяна 5862 пъти
Professor86 - помощник
И едно въпросче:
Отделно благодарско на housedoktor-a за стукокрита - оказа се суперлесен материал за работа дори за аматьори.
Какво е "стукокрит"?
Видях го в тази тема:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=19088
Човекът си е изправил стените може би с това.. :? Или аз не мога да зацепя за какво служи.
  • 1
  • 2

Тема "Гипскартон - всичко за него" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: