• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Professor86 - помощник
Ако може да има статия, в която да е описано подробно за гипскартона и поставянето му. Профили - кой какъв е и за какво се използва, къде се слага / тавани, стени /, дюбели, окачвачи и т.н. За начинаещите /като мен/ ще е много полезно. Ако може да бъде и съпроводено със снимки..
Предварително благодаря. :)
PLOCHKATABG - специалист
Много обширна тема .
Ето и малък принос от мен за разходните материали при работа с гипс картон .

Изображение

Изображение
Professor86 - помощник
mladkal написа:
а тук не погледна ли?!
http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=52
Да, но имах предвид както се казва "от a, b".
:-)
Благодаря все пак.
mladkal - майстор
Професоре, моля! И на мен мисе иска салата да е прясна и нарязана, ама на пазара доматите ги продават цели... Щежовита метафора, нищо лично!

Аз се уча от гледане, питане, в движение и ОТ ТОЗИ НИ ФОРУМ! Както казва един колега, човек, когато има желание винаги намира начин, а когато няма-винаги си намира оправдание!

Успехи с ГК и не само с него!
Professor86 - помощник
mladkal написа:
Професоре, моля! И на мен мисе иска салата да е прясна и нарязана, ама на пазара доматите ги продават цели... Щежовита метафора, нищо лично!

Аз се уча от гледане, питане, в движение и ОТ ТОЗИ НИ ФОРУМ! Както казва един колега, човек, когато има желание винаги намира начин, а когато няма-винаги си намира оправдание!

Успехи с ГК и не само с него!
Така е, прав си, колега. "Който иска - намира начин. Който не иска - намира причина." :-) Просто исках да знам на кой му се вика UW, UD, CW профил..
Но ще се поровя още малко и ще науча. И от форума научих доста неща.
Още веднъж благодаря. :-)
ArturDent - Почти Безобиден
Че то на Кнауф на сайта си има ръководства...
mladkal - майстор
М да..на сайта им има доста полезна информация.Раздела, който ти посочих по-горе е доста изчерпателен, също. А и ако отидеш в едни склад за строителни материали и там ще ти кажат кое е СД кое УД профил, кое е окачвач и т.н. Ще се запознаеш и с цените им.
ГК не е нещо космическо, но е добре да си запознат теоретично с много неща и основни моменти от технологията му на полагане. Има си тънкости - ленти, пълнители, правилна нивелация и ред други... От там насетне можеш да пазариш, да хващаш перфоратора, винтоверта и ...ГАЗ! Ако не бързаш и не се хвърляш на сложни геометрии и големи пространства ще успееш. Почни с нещо малко и непретенциозно.
Успехи!
Professor86 - помощник
:party: Като за начало се захващам с банята. :-) Тя е метър на два. Сложни геометрии не ми трябват. По-скоро нещо просто, бързо, изчистено.. Ще слагам и снимки междувременно, и може да ви потормозя за мнения и препоръки :razz: /имам публикувана тема за банята/, само да се справя с досадните тръби.
mladkal - майстор
Професоре, нея с ГК ли ще я изравняваш!? Добър вариант за скриване на тръби, ама притези размери.
Ако отговар ти е Да, излишно е да казвам, че тук ти трябва "зелен" ГК. За стените, където ще полагаш плочки задължително максимално дебел, а окачвачи и т.н възможно най-нагъсто! Успехи

...и чакаме снимките...
  • 1
  • 2

Тема "Гипскартон - всичко за него" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: