• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
niki_sap - специалист
За снимки има гоогъл - по-скоро се поитай да си предсташия каква идея имаш - какъш ще е осношнич ти стил - ретро, със стари плочи по пода и "поостарели" и очукани стени и много дърво, или изчистено и лъснато с ПДЧ и ламинат.
Моето мнение ти го писах по-горе - малко и приятно създаващо усещане за уют - тента отпред задължително, живи растения, така че клиента да има чувството, че е на село и си къса от градината, големи дъски с обяснение за стоката - цена, произход, вид, промоция - нещо такова
Изображение

А защо не и черна дъска на стената с основните цени и артикули.

Оделно една колежка ми беше разправяла преди доста време за кварталното магазинче за хранителни стоки - гаражен тип. Влизаш да пазаруваш и пред теб на стената е написано примерно меню с идеи какво да сготвиш днес - висчки клиенти много му се кефели.

Още нещо - мисля, че е хубаво стелажите със стоката да са вдигнати малко по-високо, за да не се налага клиентите да се навеждат.
Iliev Labs - специалист
Te...

Прикачен файл

Grocery-Store2-1023x694.jpg
Grocery-Store2-1023x694.jpg (199.47 KиБ) Видяна 14866 пъти

Прикачен файл

3.1271124165.the-boat-of-the-fruit-and-vegetable-vendor.jpg
3.1271124165.the-boat-of-the-fruit-and-vegetable-vendor.jpg (127.62 KиБ) Видяна 14872 пъти

Прикачен файл

6a00d8341c0e7153ef00e554844ea98834-320wi.jpg
6a00d8341c0e7153ef00e554844ea98834-320wi.jpg (117.12 KиБ) Видяна 14872 пъти

Прикачен файл

shop_front.jpg
shop_front.jpg (266.8 KиБ) Видяна 14872 пъти
inspo - майстор
dundurma, както се казва в една реклама, колкото и да е красива чинията, ако е празна няма да намери място на масата :-D
Затова наблегни на качеството и цените.
А магазинчето, както и да е подредено, с подходящо осветление ще изглежда много по добре.

Прикачен файл

dsc03832 [].jpg
dsc03832 [].jpg (143.35 KиБ) Видяна 14861 пъти
Чаро - Акълия
По мое мнение, основното на което трябва да обърнеш внимание е да е удобно. И на клиентите и на теб. Както за зареждане, така и за почистване и постоянно пререждане на стоката и отстраняване на фирата. Народа си рови така в зарзавата, сякаш никой след него няма да го купува. Едва ли не след всеки трябва да се подрежда.
Направи вратата на порта -да е широка. Не да ми се чакат там, като на трамвайна спирка. Касите- и те големи, удобни с място за лична чанта. Да си подпрат там портфейл, лична чанта... да'н се дупят и гърчат. Закачалки, място за торбите...
Пътеките и те широки.
Тва с витрините не е лошо, но не действа при цветя и зеленчуци/плодове. Трябва си прясна стока. Всяка заран на борсата!

Тая стока мислиш да я продаваш или ще я редиш за изложба :-D
Не е лошо да вкараш някоя заигравка, интериор, ала-бала, но първо си набележи целевата група.
Лъскавия интериор и подредеността все още плаши обикновения български потребител. Той е масата. Разните първенюта и новобогаташи оборот не правят- само мрънкат. Бабите с туршиите и компотите пък търсят евтиното без значение къде е...
И както казаха колегите качеството на стоката е най-важното. Ако държиш качество, цени и добро обслужване с времето ще се научат първо теб да споменават при мисълта за зарзават. Може и нов прякор да ти излезе :lol:
Тва е моето мнение по въпроса :)
dundurma - специалист
всички сте прави,но нали човек първо купува с очите :? :? :? не мога сам да си изясня какво точно искам,защото не мога да си го визуализирам.ако този проект се осъществи,ще гледам да съм в златната среда цена-качество,но мерака ми е наистина да ти стане кеф като влезеш,дори и само от любопитство.ако всичко това стане,аз ще съм скрит или за стока(щот съм грозен),а половинката ще разхвърля чар и усмивки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
да го скицирам най-накрая за е по-лесно.
crez - майстор
Хицко написа:
dundurma,
Малко си закъснял с бизнеса, но никога не е късно.
Нямам никакъв опит с подобен бизнес, само наблюдения. И разсъждения, естествено. Имаше хора преди време, които започнаха снабдяването със стар Москвич и ремарке. Снабдяваха от борси, на едро. И продаваха на дребно. В момента имат верига магазини, всякакъв превоз.

Ако започнеш веднъж, връщане назад няма. Важно е да си находчив, и да снабдяваш предимно качествена стока. Не се лакоми за бързи печалби, като надуваш цените. Гони оборота, и подбивай цените на съседни магазини с по-качествена стока на по-ниски цени. Залежала стока преоценявай ежедневно, и снабдявай от нея в по-малки количества.

Клиентите сами ще дойдат.

Като идея - можеш да сложиш на видно място материали за мнения на клиентите. Техните желания, критика, и т.н. Това ще ти е от полза, независимо от негативните реакции. И те са полезни.

Успех!
Това е! :2thumbs: Човека ти го е написъл, спазваш ли тези правила ще просперираш, ако ли не ще си аут.
dundurma - специалист
вече е ясно -от другата година,януари ще ставам ДОН ДОМАТ :lol: :lol: :lol: .за това давайте да измислим едни хубави стелажи(идеи приемам всякакви)ако има някой да помогне с вътрешния дизайн(чертеж на магазина-скоро).тези дни почвам да обикалям авери и банки за финикийци,така че има време за мислене.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:
малък бог съм на чертането,за което ме извинете

Прикачен файл

[800x600].jpg
[800x600].jpg (15.61 KиБ) Видяна 14248 пъти
dundurma - специалист
а случайно да има някой,който да плете кошници и панери.ако да ,да прати снимки и оферти за немалко количество.
STO-YAN - специалист
Поставям се на мястото на собственик на помещение в Бургас с площ
около 50 м.кв.+склад. Предполага се, че помещението има необхо-
димите разрешителни. Действам така: Проверявам всички борси за
цени, артикули,начин на пакетаж, придружаващи сертификати за
произход/много са важни документите/. Проучените данни сверявам
със стоки по сергийните пазари. Обикалям магазините за плодове и
зеленчуци за да проверя продажни цени, асортимент, качество.
Трябва да взема решение за асортимента на моя магазин и от там
да разбера ще имам ли достатъчно място да го изложа в търговската част. Тук Илиев е много прав-трябва си хладилник!
По-малко производители си предлагат стоката по тържищата, а са
повече прекупвачите. Ако цените по борсите не ме устройват, ще
се наложи да пътувам в провинцията и да изкупувам от производител.
Възможно е те да не ми осигурят необходимите документи, това може
да се окаже голям проблем.
Възможен ми е и друг вариант:
Обикалям всички ресторанти и правя опит да им зареждам аз плодо-
вете и зеленчуците. Помещението ще го ползвам за склад. Ако не-
щата потръгнат тогава ще правя сметка да оборудвам помещението
с по-скъпи стелажи и витрини.
Извини ме за дългия пост но искренно искам да помогна.
Решенията вземаш сам.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
dundurma - специалист
да раздвижим малко темата.и такааааааа..........
до 20 януари магазина ще работи(дай боже)и ще има снимки.стилажите ще бъдат чам изплетен целия с ракита и панерчета,в които ще бъдат разположени зарзаватите.щанда на който ще се усмихва благоверната ще представлява нещо като къщичка с покривче(пак чам и ракита).витрината е разделена на две от колона,като от едната страна на колоната ще има каручка за обемни плодове,а от другата страна ще има дървена ръчна количка с едно колело(прави ги едно момче от варна).
http://www.topobiavi.com/index.php?acti ... _id=395936
питането ми за момента е следното-стените са с много хубав копринен тапет,който на места е разлепен(имам останала ролка),но ми казаха че с обикновенно лепило нямало да стане............какво да бъде?на 120см. от пода има ламперия.трябва да сменя малка част от нея,но тя е на клик система-има ли нужда от лепене(зъба)или не.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "снимки и обзавеждане за плод и зеленчук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: