• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
parketmilanov - специалист
здравей,магазинчето ти станало накипрено а имам и 2 нови идеи
1.осветлението зеленчуци се осветяват с малко по различни крушки от обикновените луминисцентни лампи/казвам го като лаик но ако попиташ някой който това му е работата ще ти нахвърли основни идеи как се осветява плод и зеленчук.защото магазин за сребро се осветява по коренно различен начин
2.външния изглед на магазина предполагам ще го донакиприш с асма и повече дърво
3.можеш спокойно отвън да изкарваш промоплакат с магданоз за 33 стотинки връзката без значение че е по-малка от стандартните хем ще дразниш клиентите да влизат хем конкуренцията::)
4.10% само за неделя може да се превърне 10% за всички редовни купувачи на пазара у наше село си ходя на една сергийка и винаги ми правят между 10 и 20% :)/ние сме голяма фамилия 8 човека така че и логично некупувам по 2 банана :)
5.опитай се да продаваш и на едро на малки кръчми и магазинчета с безплатна доставка /така винаги ще имаш пряСтна стока независимо че няма да печелиш много или никак от продажбите на "едро"
6.всеки купува с окото ти -не е заяждане препоръка магазина сигурно има всичко необходимо като за плод и зеленчук но изглежда празен/запълни го с нещо
а като цяло успех в начинанието и да се хвалиш с обороти над 500лв на ден:)
ПС.можеш да направиш карти с отстъпки за различни групи клиенти-не струват безобразно много :)
mim - специалист
Честито магазинче, много сладурско е тръгнало
и да върви по мед и масло с пълна касичка!

също бих обърнала внимание на светлината, топлата светлина създава уют и плодовете, а и зеленчуците изглеждат по-добре, не е сложно - просто трябват обикновени крушки, от там нататък може да се "тунинговат" с фенери... много гот би било ако сложиш уличен фенер вътре в магазинчето, ала "италиянски пазар"
иде лято и особено както си на припек, една тента, например в оранжеви раета, би се отразила добре

плетените кошове са супер
Делян - специалист
Снимките може да бъркат, но и аз съм на мнение, че вътре изглежда донякъде празно. Ако има мегдан сложи и стелажи в средата.

А иначе за навика на хората да ходят в познатия за тях магазин си прав, и аз самия се усещам, че понякога съм такъв. Въпроса е да спечелиш клиентите за твоя магазин и този техен навик да работи в твоя полза.

И това, плетеното на касата, лично мен не ме кефи. Може би там трябва да е нещо по-масивно...
niki_sap - специалист
Трикове предполагам има много. Аз не съм търговец и не мога да ти кажа нещо от първа ръка, което да работи (като магданоза за 33 ст., което е хитро) , но ми е правило впечатление като клиент някои неща. на първо място, браво много приятно се е получило. Не знам до колко е удачно да се говори за типа клиантела, който търсиш, защото предполагамвсеки клиетн е добре дошъл, но като цяло напроследък има сериозна мода и се търси "еко"-то, домашното и т.н. като тръгнеш от тази гледна точка нататък може да излезат много идеи. Не съм много на ясно с изисквнаията на общината и ХЕИ, но ако продашая например направени на място сокове, или дори ги подаряваш - например портокалите са на разваляне, правиш две кани с "Оранжада" и пускаш сина да сипва на желещите за по 5 ст. чашата.
На мен лично би ми било интересно ако някои може да обясни от админитративна гледна точка - преди няколко седмици гледах репортаж, че е направено либерализиране на изискванията за продажба на млечни продукти. До колкото успях да го разбера фермерите вече могат да продават например прясно и кисело мляко, пакетирано от тях, директно на магазините. Може ли някой да обясни? Аз лично бих си купувал домашно кисело мляко, с гарантиран произход за 2 - 3 лв. кофичката, но в София поне не знам да може да се намери такова. Същото се отнася и за доставка по домовете - бих платил 3-4 лв. доставка ако ми идват вкъщи от някое съседно село да ми носят домашно мляко и кашкавал...
ЧефоС - специалист
niki_sap написа:
Трикове предполагам има много. Аз не съм търговец и не мога да ти кажа нещо от първа ръка, което да работи (като магданоза за 33 ст., което е хитро) , но ми е правило впечатление като клиент някои неща. на първо място, браво много приятно се е получило. Не знам до колко е удачно да се говори за типа клиантела, който търсиш, защото предполагамвсеки клиетн е добре дошъл, но като цяло напроследък има сериозна мода и се търси "еко"-то, домашното и т.н. като тръгнеш от тази гледна точка нататък може да излезат много идеи. Не съм много на ясно с изисквнаията на общината и ХЕИ, но ако продашая например направени на място сокове, или дори ги подаряваш - например портокалите са на разваляне, правиш две кани с "Оранжада" и пускаш сина да сипва на желещите за по 5 ст. чашата.
На мен лично би ми било интересно ако някои може да обясни от админитративна гледна точка - преди няколко седмици гледах репортаж, че е направено либерализиране на изискванията за продажба на млечни продукти. До колкото успях да го разбера фермерите вече могат да продават например прясно и кисело мляко, пакетирано от тях, директно на магазините. Може ли някой да обясни? Аз лично бих си купувал домашно кисело мляко, с гарантиран произход за 2 - 3 лв. кофичката, но в София поне не знам да може да се намери такова. Същото се отнася и за доставка по домовете - бих платил 3-4 лв. доставка ако ми идват вкъщи от някое съседно село да ми носят домашно мляко и кашкавал...
Адмирации за предложенията. Бих добавил няколко неща.
1. Проучи, и сключи договори за покупка на стоки от производители от региона с условие да не влагат вредни торове и други вещества. Задължително условие да правиш проверка, и резултатите го поставяй на видно място до продукта. Производител, населено място, съдържание на нитрати, допустима норма, и т.н.
2. Направи медицински кът, където да е видно при какви заболявания какво се препоръчва, и какво е вредно. Проучи и народната медицина, билките. Информация в нета има в изобилие.
3. Завиши малко цените, имайки в предвид т.1 и т.2. За да си на печалба. Умните хора веднага ще се ориентират. И ще ти направят безплатна реклама.
4. Ако коректно спазваш това, което ти казвам, резултатите няма да закъснеят.
5. Да не повтарям колегата, но и доставката по домовете не е за пренебрегване. Само измисли при какви условия да става. И да е указано в магазина ти. Може да разшириш дейността не само за твои предлагани продукти, но и за такива от други обекти. Помисли дали си заслужава.
6. Ако прецениш, че моите съвети си заслужават вниманието ти, НИКОГА не си позволявай да се компрометираш пред клиентите.

Не знам колко съм последователен, но това ми хрумна в момента.
Успех!
Илиян Илиев™ - майстор
Дам. Баце Стефан както винаги умен и изчерпателен.

Нека тръгне работата и ако ще има доставки по домовете задължително трябва да има и опция за поръчка онлайн.

Успех, баце. Ще се радвам да си еталон за зарзаватчийница от 21 век.
pasat - специалист
Минаха няколко месеца от откриването на магазинчето. Как върви бизнеса?
sasooooooooo - "специалист"
Щом не се обажда, значи е добре :-D .Минах няколко пъти, казаха, че лека полека потръгва, но голямо бачкане - от сутрин до вечер, 7/7. На живо магазинчето е по-хубаво :rock:
dundurma - специалист
айде да раздвижа темата..................вече 9 месеца работя и се ядосвам,че не съм го направил по-рано.има бая ЪПГРЕЙД.единствения магазин в бургас,който продава охладени(хладилна витрина) дини,които се режат за да ги опиташ и САМО ТОГАВА КУПУВАШ ,стария лук го продавам ОБЕЛЕН и хората много се кефят.убедих се,че българина не гледа цена,а КАЧЕСТВО(колкото пъти купя евтина стока с лошо качество я хвърлям)на тази криза магазина храни семейството ми(което е повече от добре).ако някой може да ми оплете доста голяма кошница ,да се обади. :partyman: :partyman: :partyman:
ognqnko - напреднал
Здравей.Много готино си го подредил.Удобство и за персонала,на работния плот-добро музикално озвучаване,нет.Помещението е твое.Не плащаш наем.Това е много важно,т.е. парите дето би ги дал за наем сега покриват вноски по кредити или раб.заплати.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "снимки и обзавеждане за плод и зеленчук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: