Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
rockwall - майстор
каквото и да направиш, винаги поемаш риск

единственият начин за 100% гаранция на получаване на стока срещу изпратени предварително пари, е акредитив - банката им дава парите, когато покажат документи, че са ти пратили поръчка, но дори и в този случай има риск, защото банката гледа документи, а не какво са ти изпратили.

Т.Е. ако някой реши да те лъже и не му пука от измамни документи - нищо няма да те спаси - щети прати развалена машинка или нещо подобно а на докумети ще е според договора. Никой от банката няма да ходи да гледа опакованото и ако документите са наред, ще дадат парите.

Разбира се в твоя случай с Холандия в ЕС и сключени договори и т.н. би трябвало да е по-различно.

Най-сигурен начин е да намериш човек там (или ако е голяма сума да отидеш ти) и да се плати на място).
profesionalist_wood - майстор
Ако реша от Щатите да купя нещо или от Китай машини,риска ми се покачва неимоверно ако заплащането е около 3000 долара...ще решат да ми чопнат парите и айде :lol:
шоп - майстор
От щатите и от китай на тези 3000 долара ще платиш и ДДС и мито
profesionalist_wood - майстор
Скапаняци проклети,преди време съм мислил да си купя разни неща от Русия ама колко ли е митото им? Нищо чудно че Дубай е безмитна зона и внася навсякъде всичко от целия свят и за износ пак е безмитно, и затова цъкаме с език на бурното им развитие :lol:

Тема "Поръчка от чужбина как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: