Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
rosenred - специалист
Здравейте!Харесах една машинка от Западна Европа и реших да си я купя.Проблема е ,че фирмата не е представена в България.Отправих питане към доставчика и те ми казаха че плащането трябва да стане авансово.Обадих се в ДИЕЙЧЕЛ и те ми отговориха, че са само куриери и не осъществяват финансови операции(покупки,продажби на място) в допълнение на куриерските услуги.От доставчика ми дадоха линк:http://www.exworks.com/xvm/forwarder.ac ... rLogin.htm Мисля че тези посредници контролират цялата сделка и плащане и доставка но не съм много сигурен.Моля някой ако знае как се прави това да пише.
torbalan - Дървен философ
я звънни в еконт и питай там дали ще се навият да ти доставят машината...
rosenred - специалист
От тази дестинация(холандия)-не!Звънях и на тях забравих да кажа...
velsi - Почетен майстор
Добре де, за какво ти е посредник? Щом си се свързал с доставчика и те са готови да приемат плащане значи биха се ангажирали и с доставка. Просто ги попитай какъв начин на плащане предпочитат (банков превод, паричен трансфер, пей-пал...) след което извършваш плащането, а те ти го изпращат. Естествено би трябвало да си включат и разходите по доставката.
rosenred - специалист
А как да съм сигурен че ще изпратят стоката?И за какво ми дадоха линка ( първия пост)
velsi - Почетен майстор
По тази логика защо пък посредника да не те излъже и да си прибере парите? Ако всички разсъждаваха по този начин, нямаше изобщо да съществува търговия от разстояние. Вие сключвате сделка. Те искат пари, ти стока. Вече как ще се договорите и ще си оформите сделката документално си зависи от вас. Но не вярвам точно от Холандия да тръгнат да те лъжат. Голяма ли е сумата?
peter_m - специалист
Ако си фирма (или имаш позната фирма) искай им проформа фактура (искай да ти включат и транспорта по DHL), после им превеждаш парите по банка (взимат ти около 40 лв примерно) и чакаш :)
rosenred - специалист
Ако ми изпратят проформа фактура и аз заплатя стойността на изделието + тази за куриерската услуга.Може ли да се счита че имам официален документ за извършеното плащане?
velsi - Почетен майстор
Не знам юридически как са регламентирани нещата, но най-просто казано проформа фактурата е предварителен документ, който регламентира сделката. В него е описана стоката предмет на тази сделка, цената, доставчика... При плащането ти посочваш за основание тази проформа фактура. После ако не получиш стоката, мисля че можеш да оспориш транзакцията.
rosenred - специалист
Да не се стига до там....да оспорвам транзакцията...Лошото е че в бг липсват цели пазарни ниши.Машините които се предлагат или са много нисък ценови клас (не стават и за домашен)или са много висок за сериозни производства.Реално липсват качествени такива от класа за малката работилница и занаятчииско производство.Днес говорих с един фрезист и той си е внесъл машини сам от "Knuth" поради тази причина.Машините му са върха на хоби серията(полупрофесионални),вършат му работа и е доволен от тях-в професията е от 40 години.

Тема "Поръчка от чужбина как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: