Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Bobby - специалист
Има шанс пътя да излезе колко стоката (тоест shipping-a), затова питай колко ще струва ,с кой работят за европа, ако не, потърси същата машина в EBAY Германия ,там транспорта е указан.
rosenred - специалист
....и аз от това се опасявам
ivanovrg - специалист
аз така говорих с един китаец за една машинка (95 долара),а транспорта ми излезе 200 и се отказах :-D
Bobby - специалист
На мен една китайска фирма ми изпрати безплатна мостра на бейзболна шапка, платих само DHL-а ....170лв., още си я пазя, че изхвърля ли се толкова скъпа шапка. :lol:
Georgi_G - специалист
Ако работят стабилно, със сигурност имат преференциални условия за транспорт из Европа(спедиция, групажи, куриери и т.н). Аз бих ги помолил да ми дадат цена CIF София(с платено всичко до получател, без местни плащания), плащаш си и ти казват кога и от къде да си я вземеш. От теб остава само да си я прибереш у дома, без каквито и да е други допълнителни разходи, освен на някой товарач евентуално.
bulhomes2 - майстор
Най-сигурния начин е да платиш с PayPal. Ако стоката ти не дойде или не отговаря на описанието отваряш диспут в PayPal, разследват случая и ако наистина е така ти връщат парите. Не съм сигурен дали пък нямаше ограничение за суми до 500$. Досега не ми се е случвало да стигам до диспут в PayPal, но в eBay имам 15-20. Безусловно винаги са ми връщали парите. PayPal e система за плащане, измислена да обслужва eBay и там варианта да те излъжат е малък. Друг е въпроса, че при евентуален спор се гледа май и рейтинга на потребителя. Всяка продажба в eBay купувача и продавача си дават оценки за сделката и така в зависимост от оценките потребителя има рейтинг. Не съм сигурен обаче дали рейтинга от eBay е валиден в PayPal, но за да си по-сигурен можеш да потърсиш потребител с добър рейтинг и повечко сделки. Ако не намериш бих могъл да ти помогна - рейтинга ми е 100% с малко над 100 сделки. Китайците от Alibaba не искат плащане с PayPal, защото от него няма как да се измъкнат, а закона в Китай не ги "гонел", ако получат пари за нещо, а не го направят.
Върти ми се в главата, че за тия 500$ беше, че ако е до 500$ парите ти се връщат директно от PayPal, а те си се разправят после с продавача, а ако е за повече - задължават продавача да ти върне парите.
Georgi_G - специалист
Какъв пейпал бе хора? Стига сте обърквали човека!
Човека ще си купува машина, а не гащи или парфюм?
Мислите ли, че сериозен европейски производител на машини се занимава с пейпал, посредници и др. подобни дивотии. По-скоро да си намери някой познат, наясно с международна търговия и внос на стоки и да си действа.
Нещата са прости: запитване, оферта, предварителен договор(проформа ф-ра или др.) банка, банкова сметка, документи, банков превод и от там нататък според договорените условия.

А по повод линка от първия пост, доколкото го разгледах набързо, е по-скоро някаква фирма за логистично обслужване и услуги, а не непременно задължителен посредник по сделката.
boltik - специалист
Трябва да се свържеш с такива,които извършват транспотрни услуги от дадената държава до БГ.Например:
Редовен транспорт до БЪЛГАРЯ и обратно на багажи ,пратки,колети,търговски стокики мотори .скутери коли лодки и др. за по-големи пратки договаряне взимане на пратки от посоечн ваш адрес (магазин) и доставка до всяка точка на БЪЛГАРЯ превоз на коли джипове бусове и др. техника
Аз миналия месец изпратих 1 куфар-40кг.От Прага до Русе за 25лв.По-пощата изкаха 250лв.за превоз+150 лв.застраховки някакви.Куфарът и багажа бяха за около 150лв.Нали знаете-болен и бос.....
infomar
Не е ли по-просто да се договори за цената, начинът на плащане - ТАМ НА МЯСТО НА РЪКА и.... да отива с колата си да я донесе. Ще му струва по-малко а и свят ще види .... При положение, че доставката заедно с банковите такси му излезе колкото бензина и пътните такси ... си струва да се помисли. Толкова хора отиват да си купуват коли от там, тираджий също отиват - да се качи на една кола и да тръгва като си поделят разноските.

Проблемът е много сложен.
Бях забравил един лаптоп на летището в Амстердам и не се намери фирма която да ми го донесе т.е. да го вземе от гишето за забравени вещи и да го пренесе в Бъ;гария. Намерих човек който свърши това даром, като услуга...

Фирмите ще те ускубят поне 20-30% от цената на машината.
Bobby - специалист
Защо не пуснеш, какво точно търсиш, ако не е тайна. Така може да ти се даде много по-точен съвет.

Тема "Поръчка от чужбина как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: