Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
lodoria - помощник
Ти имаш ли такъв кошер. Аз мисля, че и фибрана е твърдичък ама го изяждат за отрицателно врме,пък той и топченца няма като стиропора. Пък да не залепва прополиса много се съмнявам. То къде ли не съм го налепил :-D пък точно на тоя стиропор няма да залепне. На един приятел кошерите са му със изолация от стиропор ама тя се поставя между тънки стени от дъски. Сигурно вършат работа тия кошери(щом са ги направили) ама аз лично съм много скептично настроен. И си мисля, че е балон под налягане. За едногодишна употреба.
crez - майстор
Много по твърд е от фибрана, финландци е германци работят само с такива кошери. Аз нямам но съм виждал. Аз бях същия скептик, но като го пипнах и разгледах обстойно промених мнението си. Замислям се да купя един. боядисват се с латекс, вечно, не се лющат, не поема влага, няма нужда да ги зазимяваш, а лятото е по-хладно в тях.
kapanec - специалист
напълно подкрепям колегата-crez: повечко трябва да се доверяваме на новите разработки неможем вечно да не вярваме на новостите .преди 20 години не сме си мислели за лаптопи,мобилни телефон и др. технологий но си е удобство и вършат работа тия новости 6+
filmatoplo - майстор
:) Да има логика по-голямата изолация , ако се продаваха у нас със поне 2 год гаранция -щеше да потръгнат :) .Най малко продавача трябва да вземе 5-10 кошера -да ги тества с пчели 2-3 години , ако резултатите са наистина добри -сигурен съм ще върви търговията с тях.Да допълня -обикновения стиропор -слънцето за едно две лета го изгяря напълно.Друго -стиропор с висока плътност съм виждал от него изработени тапи в рибарски мрежи -издържа с години , явно плътността си казва думата .
lodoria - помощник
Хора как отлепвате корпусите един от друг. Аз го правя с нож между двата корпуса. Там кадето го поставям има вече нараняване по дървото и малка дупчица. От какъвто и стиропор да е направен тоя кошер щеше вече да има голяма дупка на това място. Ако някой отлепва рано на пролет корпусите по друга технология по лесна моля да сподели.
crez - майстор
Някой ако се интересува ето нещо полазно. Направи си сам кошер.
http://donboneti.mylivepage.ru/wiki/641 ... 0%90%D0%A2
Цецо - специалист
За отлепване на корпусите използвам дърводелска стяга , но обърната обратно да разпъва.

Тема "Гледане на пчели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: