Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
filmatoplo - майстор
Май от четеното в нета ми харесват кошерите Лагсрот-рут :) ,гледам че ги продават с 3 корпуса ,а при работа се споменават 4 и 5 :? значи се купуват отделно :wink: .Ако не си ги купиш кошерите подготвени с рамки и пити , май ще чакам 1-2 години докато пчелите ми ги изградят :-D .Доста интересни неща научавам за тези пчелички :) .
doctor - специалист
Приятелю, пчелите няма да ти направят нито корпусите , нито рамките. Ще чакат Ти да им го доставиш.
Знаеш ли как се поставят восъчни основи на нови рамки?
Кога се слагат нови пити за градеж?
Колко нови пити можеш да си позволиш да сложиш?
Един приятелски съвет- преди да питаш, има доста до прочетеш или да научиш по друг начин, за да задаваш адекватни въпроси/ впр. както и ние питаме в твоята област/
:rolleyes: Не мисли, че няма да питам и аз по тема топло------, т к т строя къща и съм на етап/ мн. дълъг / отвършване . :rolleyes: .
Естествено всичко , което прави човек , трябва да е с удоволствие!
Аз не успях, желая ти успех на теб. В пчеларството.
Иначе, всеки с възможностите си.!!!!
lodoria - помощник
И аз уж съм пчелар. Ама още уча занаята :-D . Та първо прочетах една книжка няколко пъти "Календар на пчеларя" - не само нея и много други, но тя най-много ми допадна, защото е разделена на месеци. Свързах се с един пчелар, станахме що годе приятели. След това май месец си купих кошерите с негова помощ. Добре ще е опитен пчелар да ги погледне за да види дали са болни и каква им е силата. Защото може само пари на вятъра да се хвърлят. И купуваш кошерите заедно с пчелите, като според мен най-добре е всички(кошери) да са един вид. Освен, че не си алергичен, трябва и да нямаш страх от пчелите (става нещо страшно ако започнеш да ръкомахаш с цел да отпъдиш някоя пчела от ръката си) и да си спокоен :) и успех.
filmatoplo - майстор
За информация чета по цял ден когато имам време :) , дори и при пчелите ще имам книги, и лаптопа ще ми дава прясна информация на място :-D .Кошери мисля чисто нови , там и пчели както се купуват -още не знам от къде , само от мошеници ме е страх -дето ще ти вземат капаро и си чакай :evil: .Кошери почти съм решил модел Лангстрот-рут , 3 корпосни .Ако някой е минал по този път с новите кошери ,да каже кой продавач е коректен , или с кой да си нямам работа :wink: .цените ги гледам в нета , се движат 80-90 лв за чисто нов кошер -зависимост от дебелина на стените , дали има рамки , и дали е боядисан .За цени също дайте идея .
lodoria - помощник
Аз съм с такива. Ама си мисля че дадан блата е по добре. Тия се обръщат корпусите. Тежи и те така. Дадан блата май си е най добре за нашата страна. Все пак виж някой пчелар около теб той ще те опъти най добре. Аз мойте кошери ги взех 2-ра рака за по 70 лв. заедно с пчелите. От де ще вземеш пчели та да заселваш нови кошери. Купи си 3 кошера и ако оцелеят 2 години си купи чисто нови без пчели и ги заселвай тогава с отводки.:)
lodoria - помощник
Преди време гледах един филм за сърбин пчелар. той ползваше кошери с по 2 семейства на външен вид ми изглеждаха като 2 дадан блата един върху друг. Много хубави работи разправяше за тях ама така и не пробвах такова нещо. Омръзна ми да ги въртя тия корпуси честно казано, много хубави работи пише за тях пък....:) не е баш така.
crez - майстор
Две семейства може да се гледат и в дадан блат има една специална приставка с която магазин се превръща в основен корпус и се работи с нормални пити, но само корпусните са за тази работа. Слагаш ханеманова решетка и разделяш майките, а пчелите от двете семейства се разхождат свободно и в двата корпуса.
lodoria - помощник
Имах предвид за сърбина неговите кошери бяха големи по големи от корпусните. Нормално сигурно около 1,5 метра бяха високи(2 корпуса с по 1 семейство). Като ги транспортираше за паша бяха по високи от 2 метра. Товареше ги с кранове на самото ремарке.
crez - майстор
lodoria написа:
Имах предвид за сърбина неговите кошери бяха големи по големи от корпусните. Нормално сигурно около 1,5 метра бяха високи(2 корпуса с по 1 семейство). Като ги транспортираше за паша бяха по високи от 2 метра. Товареше ги с кранове на самото ремарке.
Вероятно са роже делон те стават много високи http://pchelite.info/alpijski-kosher-ro ... iia-kosher
http://www.pcheli.net/galeria/kosheri/-q-q-144.html

Тема "Гледане на пчели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: