• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
nikel - специалист
По горе писа че горивната камера е 80/80.Това дължина и ширина на огнището ли е , а размера на светлия отвор,ако така се нарича/Извинявай че питам по подробно но имам опит при изграждането на едно ББК само/
В тая област съм пълен аматьор.
Моля дай по подробни размери.Ако има и снимка ще е идеално
Късмет и весели празници.
soton - специалист
Изображение

Не ми се завира вътре да ти свалям подробни размери,че ставам като коминочистач.За последно влизах вътре за да сменя гредата,че беше дървена и сложих метална тръба.Като резултат се получи онова кръгло петно дето се вижда на върха на снимката.Линейното разширение на стоманата е много голямо и избуши мазилката,ама това за мен няма значение.Не ти трябват точни размери,а точни пропорций,за това си ги смятай сам:горивната камера е куб с размери 80/80/80,отпред аз поставих тези декоративни тухли - оригинално ги нямаше и отвора беше равен на горивната камера.Горнта стена на куба е началото на комина,който има форма на пресечена пирамида с долна основа 80/80 и горна 30/30 см.Колкото по ниско я изградиш толкова по лесно ше ти е да я ползваш.Няма нужда от скара и подскарно пространство.Аз направих такава ама за да я ползвам като ковашко огнище,иначе я закривам с парче ламарина защото само пречи.Това е всичко,не се залъгвай да ползваш съвети като за камини,няма да получиш оджак а лоша камина.Аз съм направил няколко камини и нещата са ми ясни.
i_m - помощник
EDI написа:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 17&t=23244 его тук в моята тема съм дал размерите на огнището.Предпоследния пост на първа страница.
Здравейте, не мога да отворя линка, а страшно много ми харесва шедьовъра на EDI.Какво да направя?
EDI - майстор
Ми да ти помогна, ето го - viewtopic.php?f=17&t=23244&p=352073&hilit=%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B5+edi#p352073 .Пред, предпоследния пост със снимката.То по едно време форума се беше бъгнал и затова не ти отваря стария линк.Може и да не е точно това, но ми се струва, че размерите търсиш.
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направя оджак /баджа/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: