Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Time2Burn - специалист
На дърва определено е по - евтино. Удобно е, но излиза соленко. Мойто е камина на 22-3 киловата, самозапалваща и програмируема. Има контейнер за около 20 кг които горят около 12 часа в сурово-зимни условия. Подходящо е за добре санирани и облицовани жилища с хубави дограми, за да може котлето едва да тътри и когато се намали разхода - вече се чувства удобството...
spec - специалист
Аз съм с чешко котле U26 (30kw) и инсталирана мощност около 17-18kw. Тая зима издухах над 7 т. донбаски. Като сметна твоя разход в сурово-зимни не излиза много по-евтино с въглищата. Ако добавим и хамалогията ...
alantion - специалист
Въпреки ,че темата е отдавна,все пак се реших да споделя моето мнение:
Преди всичко искам да започна с разсъжденията си взети от РЕАЛНИЯ живот и то от живота ми в БЪЛГАРИЯ.
Първо отново ще обърна внимание ,че ние живеем в БЪЛГАРИЯ къдто парадоксите и абсурдите са в изобилие;не го забравяйте!!!
Като пример:Пропан бутанът е най-евтеното гориво за автомобили а се търгува по схема,която го изравнява с бензина???(в чужбина койте е на газ има отстъпки в данъци и такси и пр. а е и по- евтино гориво като цена спрямо бензините)
Второ дизелът е с пъти по-евтин от бензина а при нас е по скъп ???Защо???
Може би станах ясен. Какъвто и да е източник на енергия да се поднесе (екологично чист и евтин)след като се предлага от Майката ДЪРЖАВА(в случая България) все ще ни го изравняват на нива,приближени до максималните цени(за да ЛАПАТповече)
Ето защо не вярвам ,че ако се премине на ново АЛТЕРНАТИВНО ЕКОЛОГИЧНО ИЛИ КАЗАНО ЕВТИНО гориво(енергия)то няма да измислят хиляди варианти да се приравни към ценат на ел. енергията.
А между впрочем това е тенденцията.
Така че не се заблуждавайте,това което прочетох по-горе са частни случаи. Все пак всеки мой цитат:ВСЕКИ СИ --- ЖЕНАТА КАКТО СИ ЗНАЕ,всеки си кара колата както си знае...
spec - специалист
alantion написа:
... Все пак всеки мой цитат:ВСЕКИ СИ --- ЖЕНАТА КАКТО СИ ЗНАЕ,всеки си кара колата както си знае...
В такъв случай форумите са излишни?

А темата, предполагам ще се развива, защото независещите от монополиста "Топлофикация", могат да избират с какво да се отопляват всяка следваща зима.
Липсата на мнения обаче, ме навежда на мисълта, че все още не е достатъчно разпространена тази технология.
spec - специалист
Ще ми се да посъживим тази тема.

В края на зимата обикновено се прави равносметка за разхода на горивата и цената на отоплението.
Ако някой има желание, нека сподели малко инфо за отоплението си с пелети.
Time2Burn - специалист
Страшна работа, само нощно време гори парното и избумках 3 бона, да не говорим за хамалогията, 2 пъти седмично ходя да купувам пелети, товаря ги в колата, мъкна ги до нас.... печката се чисти всеки ден, и да не заабравяме че печката хаби и ТОК...
Ще минавам на дърва и въглища! Писна ми да се разправям с тия пелети, ту ги има ту и няма, цената е 6.40 ня чувал, което е над 40 стотинки за килограм. И като ти кажат "ооо има много сняг и заради лошите пътища доставки ще имаме другата седмица" и почваш да се чудиш на хотел ли да ходиш или да си запалиш огън у вас. А иначе да складирам 8 тона пелети ми трябва цял автопарк, да не говорим че и кредит ще трябва да изтегля, за да ги купя, а и доставката ще ми е 200 лева. Забравете за пелети в близките 15 години (поне докато италианците ги изкупуват и цените на нашия пазар са крайно неразумни)...
Master_Kenobi - V.I.P.
Аре, бе Тайм! Много се забави тоя път! :lol:
Ама, чакай сега! :-D Що печка?! Нали каминка беше, неква бъгава?!... :?

spec, виж тук:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=75

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... &start=120
bate_pleven - помощник
Здравейте, искам и аз да задам към компетентните хора в този прекрасен форум.
Закупих си тази година котел БОШ 24 киловата, дилемата е такава: дали да се топля на въглища или да си закупя горелка за пелети която може да се монтира на въпросното котле.
Имам и други въпроси но за сега толкова.
Предварително благодаря за компетентните хора
Поздрави
Здравей! Ние се отопляване на печка с водна риза на пелети и от както си я сложихме направо се родихме! Топлината която постигаме с тази печка никога не сме успяли да я постигнем с парното на дърва, нито с печка на дърва! Ние сме много доволни. Тези продукти на пелети са с уникално качество, при нас КПД е над 96%, нчма вече хамалогия за цепене и прибиране на дърва, за боклук в къщи докато слагаш дърва. Печките на пелети са лукс за всеки! Ако се интересуваш от тези продукти виж саита от където си купихме печка ние! www.marmiitaliani.hit.bg
BAlexandrov - специалист
Ех каква реклама изтипоса безплатно :lol: А тези проценти пък как ги измисли :lol: :lol: :lol:

Тема "Печки изгарящи пелети и костилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: