Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
вт юли 06, 2021 8:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
"Модулация"- наглед нещо много удобно, в магазина- супер функционално, у дома- само проблеми. Нагари, скъсени шнекове, задръстени комини, кондензи...
За да работи, що годе добре, в инсталация без буферен съд, където всъщност е необходима модулация- избирайте възможно най слабият котел! Това ще осигури работата му във възможно най благоприятен режим, а именно- близо до номинална мощност, през голяма част от отоплителният сезон или поне няма да работи дълго около минималната. Това е пътят за избягване на гореописаните проблеми.
А мен ме караше да вземам 30 kW котел - защо ли не те послушах... :finga:
И ако смени и горелката - няма да има ядове... :-D

viewtopic.php?f=10&t=61386&start=320
съб юли 24, 2021 5:21 pmpechkata написа:
вт юли 06, 2021 8:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
"Модулация"- наглед нещо много удобно, в магазина- супер функционално, у дома- само проблеми. Нагари, скъсени шнекове, задръстени комини, кондензи...
За да работи, що годе добре, в инсталация без буферен съд, където всъщност е необходима модулация- избирайте възможно най слабият котел! Това ще осигури работата му във възможно най благоприятен режим, а именно- близо до номинална мощност, през голяма част от отоплителният сезон или поне няма да работи дълго около минималната. Това е пътят за избягване на гореописаните проблеми.
А мен ме караше да вземам 30 kW котел - защо ли не те послушах... :finga:
И ако смени и горелката - няма да има ядове... :-D

viewtopic.php?f=10&t=61386&start=320
Къде, г-н Печка, че от линка се вижда една страница, на която има шест (6) ваши мнения- две (2) последователни, пауза, след което четири (4) последователни. Това е опасен рецидив, според форумните канони, г-н Печка. Има едно мое мнение, което е въпрос.
Завършихте ли второ основно?
pechkata - специалист
Отново тичаш по тъч линията - както винаги... :-D
Защото така ти изнася... =D>
съб юли 24, 2021 8:38 pmpechkata написа:
Отново тичаш по тъч линията - както винаги... :-D
Защото така ти изнася... =D>
Посочи къде съм те карал да си купиш 30 киловата котел- това, което твърдиш.
Е това е конкретно, а не да посочваш страница, на която няма нищо, но пък и никой няма да отвори.
Посочи, плямпало!
съб юли 24, 2021 5:21 pmpechkata написа:
А мен ме караше да вземам 30 kW котел - защо ли не те послушах... :finga:
И ако смени и горелката - няма да има ядове... :-D

viewtopic.php?f=10&t=61386&start=320
Тук няма нищо.
Посочи! Ако е така, ще ти се извиня. Ако не, върви на печката си!
pechkata - специалист
Е как ще я отвори като на всяка манджа меродия слагаш... :lol:
съб юли 24, 2021 8:59 pmpechkata написа:
Е как ще я отвори като на всяка манджа меродия слагаш... :lol:
Айде в котелното на поправителен, след като обвиняваш.....клеветиш без обосновка.
Няма новобранец, който да е попитал, а аз да съм препоръчал голям котел- Няма, плямпало.
Първи започнах да препоръчвам "малки" котли. Това поне може да се докаже, в историята на Форума, както доказах, че ме клеветиш.
Марш отново на гурбет!

Грейко е №1, нали Фурнаджиев?! Твоите бисери винаги могат да се видят.
pechkata - специалист
Да № 1 стана по твоето подвеждане... :prayer:
съб юли 24, 2021 9:20 pmpechkata написа:
Да № 1 стана по твоето подвеждане... :prayer:
Благодаря ти! От Грейко също ти благодарят.
Здравейте имам Грейко РБ 30 стар. Утоплям 2 етажа по 60-65 кв. С слънчогледови пелети. И макар че постоянно е или в режим потдъжане или степен 1. Всичко е наред и изкарвам сезона с 3 тона.
Сега искам да закарам 2 тръби до малка добре изолирана къщичка за гости която е на 35 метра от котела, въпроса ми е ще мога ли да управлявам втората помпа от телефона и как да я вържа за да стане това ?
Благодаря ви.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: