Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gopeto87 - напреднал
нед сеп 19, 2021 6:02 pmшоп написа:
нед сеп 19, 2021 2:16 pmgopeto87 написа:
Като бръкна с ръката през комина надолу има натрупана пепел или нещо друго и немога да разбера дали е дупка.
Нямате ли ревизия долу?
Като се напълни с пепел и сажди до розетката как ще чистите?
Ревизия има само в мазето и тя е само за главният комин. До долу стига само той , но пък в апартамента дебелината на комина е колкото за двата комина и затова се чудя дали мога да се вържа долу. Ако слиза до долу това означава ,че се е задръстило 2 метра и незнам как ще стане тази процедура при положение , че се живее в този апартамент. По скоро като се замисля , ще е сложна и мръсна процедура.
LazarGanev - "Велик майстор"
Някъде по височината на твоя етаж има тапа (дъно) на малкото сечение. Под това дъно се включва долният комшия в главната тръба. Над това дъно трябва да е твоята ревизия за чистене, която са спестили. Ти може да сложиш една вратичка за чистене и да включиш твоята камина над тази ревизия, щом искаш по-ниско. Лошото е, че не знаеш точно на каква височина е това дъно
filmatoplo - майстор
Комините ще се оправят ,вече седмица чакам за камина ,това е по важно .
majo79 - напреднал
Здравейте колеги , и аз имам едно питане , миналата година ми беше първия сезон с камината , останах изключително доволен , за целия отоплителен период изгорих 3,100кг пелети , като навсякъде беше баня , пелетите бяха букови . Сега за този сезон съм взел пак същото количество , като този път пелетите са иглолистни , та питането ми е следното , понеже камината е в гаранция , трябва ли да викам инсталатора да прави някакви интервенции , или някакво обслужване , питам сега , докато още не е започнал сезона , благодаря предварително на отзовалите се !
brassSob - специалист
нед сеп 19, 2021 7:44 pmfilmatoplo написа:
Комините ще се оправят ,вече седмица чакам за камина ,това е по важно .
Нормално е след като има голям интерес и търсене. При някои дистрибутори поръчките към Грейко достигат по няколко на ден.
brassSob - специалист
нед сеп 19, 2021 7:51 pmmajo79 написа:
Здравейте колеги , и аз имам едно питане , миналата година ми беше първия сезон с камината , останах изключително доволен , за целия отоплителен период изгорих 3,100кг пелети , като навсякъде беше баня , пелетите бяха букови . Сега за този сезон съм взел пак същото количество , като този път пелетите са иглолистни , та питането ми е следното , понеже камината е в гаранция , трябва ли да викам инсталатора да прави някакви интервенции , или някакво обслужване , питам сега , докато още не е започнал сезона , благодаря предварително на отзовалите се !
Здравей, по принцип е редно да се направи профилактика.
majo79 - напреднал
нед сеп 19, 2021 8:21 pmbrassSob написа:
нед сеп 19, 2021 7:51 pmmajo79 написа:
Здравейте колеги , и аз имам едно питане , миналата година ми беше първия сезон с камината , останах изключително доволен , за целия отоплителен период изгорих 3,100кг пелети , като навсякъде беше баня , пелетите бяха букови . Сега за този сезон съм взел пак същото количество , като този път пелетите са иглолистни , та питането ми е следното , понеже камината е в гаранция , трябва ли да викам инсталатора да прави някакви интервенции , или някакво обслужване , питам сега , докато още не е започнал сезона , благодаря предварително на отзовалите се !
Здравей, по принцип е редно да се направи профилактика.
Благодаря , значи тези дни ще се чуя с инсталатора , хубава вечер на всички !
gopeto87 - напреднал
нед сеп 19, 2021 6:54 pmLazarGanev написа:
Някъде по височината на твоя етаж има тапа (дъно) на малкото сечение. Под това дъно се включва долният комшия в главната тръба. Над това дъно трябва да е твоята ревизия за чистене, която са спестили. Ти може да сложиш една вратичка за чистене и да включиш твоята камина над тази ревизия, щом искаш по-ниско. Лошото е, че не знаеш точно на каква височина е това дъно
Работата е че съм на първият етаж и нямам комшия отдолу . Така че , от тапа няма смисъл. Евентуално тапата може да е близко до розетката горе и затова да не мога да бръкна или може би до пода на стаята да продължава комина.
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом си на първи етаж логично за мен е тапата да е плочата, но може и да е близо до розетката, т.е. да не е предвидена ревизия а чистенето да става през розетката
filmatoplo - майстор
Някой виждал ли е друго управление на камината освен цветното .Днес ми се падна с управление което не съм виждал,малко сиво ,няма бутони . :wink: Май не е Натурела .Който знае да сподели,надявам се на братя Ганеви . :) Пак ли на мен късата пръчка

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: