Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон авг 15, 2022 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Очаквам бум в продажбата на ЮПСи и генератори, при режим на тока, както и рязко повишение на цените им.
Нямаш си на идея колко си прав.

Търся трифазен генератор 3-5 киловата на пропан бутан и няма налични.

Май ще купувам монофазен такъв и ще захраня и трите фази. То и без това трифазни консуматори няма да ползвам в режим генератор.
silent - майстор
пон авг 15, 2022 7:49 pmФитилчо написа:
Темата замрЕ!
Що така?
В тея периоди е била винаги най активна.... ти да видиш :wink:
15 лева чувалчето, вика :lol:
Цената е идеална! За тея пари ше се топля с акумулиращи печки и пак ще ми е по евтино :drinkers:

Ааахахахаха- първата обява, която ми попанда в olx :lol:
Тия пичове си праят майтап с нас вече :проба:
Пелети - налични!
550 лв

Доставката се поема от: купувача

Състояние: ново

ОПИСАНИЕ
Налични - 3 вида дървени и 2вида слънчогледови! Цената е според вида на дървените за тон е от 850 до 900 лв. а на слънчогледовите е от 540 до 560 лв. Не предлагаме транспорт! Налични в гр. Тутракан и гр. Главиница!
Нещо злорадствате...като ви дръпнат шалтера ....ще разберете че и вие сте "смъртни"....
Фитилчо - майстор
Нищо не могат да ми дръпнат а мен, аз имам гравитачна система работеща на дърва и въглища на стенд бай!
Виж пелети вече нямам, защото на тази цена няма смисъл просто. :wink:

А не злорадстваме а се радвам, че се откачих от зависимостта на тези ненормалници. Ти имаш за сезон и половина... ама после? :?:
За попиталите- въглища тази година няма да има. Това ми отговориха.
Умирам, но пелети, на тези цени няма да купя. Имам газ, имам два инверторни генератора, UPS, имам одеяла, фАнели, потници, ракия, вино.
Горното ще ползвам при дръпнат шалтер, пък ако трябва, ще се мре.
feikot - специалист
Ох, големи гаври... Олио и тоалетна хартия няма ли да си купите ?!? Какви са тия епохални заключения, самодоволно злорадстване типично по ганьовски, че той бил имал гравитачно другите да го дух@т ?!? Оправил се бил нашия,ората да мрат. Боли ме фара, че ще платя 3 месеца по 800 лв. газ, тия пари няма да ми костват спокойствието на съня и нервите дали ще има пелети,колко скъпи били,дали ще има режим на тока или пък, че няма дърва. Като няма газ пък има вино. Пууу глезльовци.
П.С. И тая тема ще затворят заради Трифон. Спри се, човеко !
Lutchezar - майстор
Няма да има такъв апокалипсис. Предприятията, които са основни консуматори на ток и газ бавно и славно едно след друго преустановяват работа, следователно и ток и газ ще има. Цената е друга тема.
silent - майстор
вт авг 16, 2022 9:30 amФитилчо написа:
Нищо не могат да ми дръпнат а мен, аз имам гравитачна система работеща на дърва и въглища на стенд бай!
Виж пелети вече нямам, защото на тази цена няма смисъл просто. :wink:

А не злорадстваме а се радвам, че се откачих от зависимостта на тези ненормалници. Ти имаш за сезон и половина... ама после? :?:
После квот доде...няма да се затръшкам отсега ...след две години ...може пък ти да се върнеш на пелети...а може и да си останеш в миналия век на дърва....аз за нищо не се радвам на нищо не се радвам щото ти от пелетите може да си се откачил ма не си се откачил от хляба и сиренето....така че всякакво подобно самодоволство е най-малкото излишно...
Да съм жив и здрав пелети от 1000лв не ме събарят ...отделен е въпроса дали ми се дават...

За токовия апокалипсис дали ще го има или не...е 50/50....това че произвеждаме ток не означава че ще стигне до дома ти при една енергопреносна система която не е в особено добра кондиция...особено при повишен интерес към отоплението на ток....и при това положение е напълно възможно да има режим на тока не щото го няма а защото системата е претоварена и / или аварира....
Сега някой ще каже ти откъде знаеш....ми знам съдейки по това какво влиза у дома и че почти всяка вечер виждам че тока е спирал...
Фитилчо - майстор
На пелети ще се върна, като видя цена 400-450 лева, всичко над тази цена не ме устройва, и не, нямам предвид ЦЕНОВО . Не ме устройва ценово със условностите, които носи след себе си, хамалогията, запасяването/плащамнето напред, мъкненето, прашолища, чистене и тнт. Пак повтарям, като ще съм огняр, с цената на един отоплителен сезон пелети ще си купя 40 КУБ.М дърва, които ще ми стигат за 4 сезона. Даже обмислям увеличаването на котела(от два да стане един голям) и да влизат директно метровки в него...

А иначе, понеже си разсъждаваме на ангро- може да има резон в това, което казваш, но пропускаш, че ако всички от реотани минат на компресорни фреонови системи, консумацията им(на ток) ще падне толкова, колкото е COP на машината(като номинални киловати нужни за тази енергия).
То ест, абсолютната консумация ще се намали.
feikot - специалист
Аз също отбелязах факта, че това с електропреносната мрежа може би е опорка, която ни подготвя за масова паника и психоза, както и за оправдание да спират тока, за да го изнасят. Не може тази мрежа, която е захранвала толкова предприятия и производства по социалистически ЕНЕРГОЕМКИ да ми се скапе, щото 50 000 души от пелети си купили климатици. Дрън дрън
silent - майстор
не бъркайте желаното с действителноста....да минат от реотан на климатик вероятно ще минат някои....но по-вероятно е от пелети газ и парно да минат в по-голямата си част на реотан отколкото на климатик...
А това че имало предприятия дето били спрели...ми да има ....само че в моето село няма ни едно предприятие дето да спре или да е спрело та да олаби системата ...сигурен съм че и в твоя квартал няма....
Дедо навремето казваше подготви се за зима пък ко доде лято убаво....а това кой как приема нещата си е негов проблем ако е плашлив да не чете ако е смел да не мрънка че сме всявали смут...просто предполагаме най-лошото ....пък ако не се случи какво по-хубаво...

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: