• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
пет авг 26, 2022 9:34 pmLazarGanev написа:
sokolov.91 написа:
Някой може ли да ми каже какъв точно редуцил вентил ще ми трябва? Мисля да взема 2 тройника месингови за ВиК и едно коляно и 3 крана за газ жълти и да направя нещо като колектор за 3 газови бутилки по 27литра. Накрая на колектора са сложа общ за всички бутилки редуцил и да отива към котела. Ама какъв редуцил?
Е дай подробности де. Такива снимки и аз гледах 100.
LazarGanev - "Велик майстор"
Една снимка мисля, че говори повече, ама карай - колектор с кранове за 2, 3 или 4 бутилки, меки връзки, регулатори първа и втора степен, манометри, разни преходни нипелчета, за да паснат резбите... Мога да ти събера един комплект и да ти го пратя, ако искаш да стане истинско
sokolov.91 - майстор
пет авг 26, 2022 10:58 pmLazarGanev написа:
Една снимка мисля, че говори повече, ама карай - колектор с кранове за 2, 3 или 4 бутилки, меки връзки, регулатори първа и втора степен, манометри, разни преходни нипелчета, за да паснат резбите... Мога да ти събера един комплект и да ти го пратя, ако искаш да стане истинско
Дай цена за 2 и за 3 бутилки. Или пиши лично, ако не искаш тук.
sokolov.91 - майстор
https://drive.google.com/drive/folders/ ... hS1HPmKX0y

Ами това е. Аз съм енергийно диверсифициран :lol:
Имам и котел на ток, имам и котел на пропанбутан. На Боша му смених типа газ от сервизното меню от природен на втечнен, че даже и го запалих. Гори си без грешка. Все пак ще извикам сервиза да му направят нови настройки с газ анализатор. Вчера заредих по 20 литра в бутилките на 1.16лв. литъра :supz:
шоп - майстор
Моя съвет е да изкараш бутилките навън, на проветриво място.

Да не те пишат по вестниците и дават по ТВ
sokolov.91 - майстор
вт сеп 06, 2022 11:20 pmшоп написа:
Моя съвет е да изкараш бутилките навън, на проветриво място.

Да не те пишат по вестниците и дават по ТВ
Няма къде на вън. А и ще замръзнат зимата. Айде хората вътре в кухните си готвят с такива бутилки та аз в гаража да не ги държа.
zhivko83 - специалист
Колеги, честит празник!
Имам 2 въпроса:
-след като сме свързали котела към бутилки пропан-бутан, ако искаме отново да се вържем към тръбата с метан, то трябва ли да викаме газовият надзор
-може ли с тройник и 2 крана едновременно да сме свързани към метан и пропан-бутан /няма да смесваме двата газа естествено/?
Мерси!
sokolov.91 - майстор
ср сеп 07, 2022 4:14 amzhivko83 написа:
Колеги, честит празник!
Имам 2 въпроса:
-след като сме свързали котела към бутилки пропан-бутан, ако искаме отново да се вържем към тръбата с метан, то трябва ли да викаме газовият надзор
-може ли с тройник и 2 крана едновременно да сме свързани към метан и пропан-бутан /няма да смесваме двата газа естествено/?
Мерси!
Газовия надзор се вика 1 път годишно и документа, който той издава ти трябва за да продължават да ти подават природен газ от газовото дружество. Преди да те присъединят към газоразпределителната мрежа са ти искали газов проект на инсталацията и след това проекта е узаконен от газовия надзор. Та, в първоначалния проект не е имало тройници и кранове за пропан бутан на котела, така че надзора види ли го това няма да ти подпише за още 1 година. Освен ако надзора не ти е приятел разбира се.
Не виждам какво пречи да се откачи единя вид газ и да се свърже другия както аз съм го направил. Все пак котела работи с различни настройки за двата типа газ и ако ги сменяваш трябва да викаш сервиза за пренастройка на котела. В този ред на мисли не мисля, че е голям проблем да откачиш една холендрова гайка и да закачиш друга когато минаваш от единия вид газ на другия. Но като цяло не мисля, че някой скоро би се замислил да е на природен газ. След последното увеличение от 19% за Септември цената за крайния потребител гони 6лв за кубик :lol: При обявена калоричност от малко над 10 киловата за кубик то излиза, че за коливат час енергия получена от природен газ цената е почти 60 стотинки.
Пропан бутана вчера го зареждах на 1.16лв за литър, като 1 литър е малко над 7 киловата като калоричност. Тоест 1 киловатчас получен от пропан буран струва малко над 16 стотинки. Все 1 си на природен газ на лев и 60 за кубик. Устройва ме.
radius - майстор
Че той тока е среднодневно 18ст., къде е далаверата ?
sokolov.91 - майстор
ср сеп 07, 2022 9:39 amradius написа:
Че той тока е среднодневно 18ст., къде е далаверата ?
Далаверата е да си използвам хубавия и съвременен газов котел със всичките му глезотии. Далаверата е да не си натоварвам електрическата мреже, защото нямам трифазен ток и като пусна електрическия котел напрежението ми пада на 200 волта и това без бойлера да работи. И далаверата е, че зимата масово около мен като минат на ток - ток може и да няма изобщо, а пропан бутан на колонката бол. Само да има кой да я носи :lol: Иначе да - който има няколко супер мега хипер инверторни климатици втора употреба японски и го кефи да го греят няма далавера. За мен има. Кво беше, секи сам си преценя? :lol:
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: