Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бъгнал софтуер на дънна платка, пробвай с ресет, ако не става -преинсталация
ico_3 - специалист
Ще пробвам по късно с reset че не съм до горелката обаче проблема се появи преди 25 дни преинсталираха софтуера и сега пак същия проблем.На какво може да се дължи?
Здравейте,
Някой може ли да ме снабди с Firmware за NPBC-V4C-G1?
Поздрави,
ico_3 - специалист
А мен с NPBC-V3M_Monitoring.rar
Ами то отливки няма по горелката не знам какво си гледал. Горивната камера е изработена от неръждаема ламарина, като е двоен кожух и се обдухва от първичния въздух за горене, който пък по този начин се загрява.
https://routerlogin.ltd/
https://pikashow.ltd/
ico_3 - специалист
[quote=LazarGanev post_id=1122043 time=1672129343 user_id=5782]
Бъгнал софтуер на дънна платка, пробвай с ресет, ако не става -преинсталация
[/quote]
Ресет-а не помогна,търся файл за преинсталация.Някой ако услужи ще съм много благодарен.
ico_3 - специалист
Как се сменяше режима на горелката от Retort на Bmg и каква е разликата между двата?
ср яну 11, 2023 6:16 pmico_3 написа:
Как се сменяше режима на горелката от Retort на Bmg и каква е разликата между двата?
За какво ти е BMG?
Трудно ли е да си прочетеш книжката, ако не си я изхвърлил естествено, или да си намериш инструкцията в нета?
Препоръчвам Disabled. Не си споделил за проблем, но кристалното ми кълбо се активира.
Жако - специалист
ср дек 19, 2018 12:00 amgnt69 написа:
вт дек 18, 2018 11:11 pmfilmatoplo написа:
:wink: Тъй ,тъй има др дупки за запушване -гуми на колата поръчах 2 днес :? винетка чака :? коледа идва :lol: и др .
Не съм убеден че ми трябва това нещо. Първата година като сложих пелетите изкарах с 3.5 тона. На следващата година викам дай да побутна по парното.
1. Купих клапа за тягата според производителя -30% падал разхода.
2. Ламбда наблюдение според производителя още -30%
3. Включих буфера в инсталацията пак-30%
4. Почистващи пружини пак -15%
И накрая какво стана котела трябва да не гори пелети а да ги връща в бункера. Миналата година 3 тона изгорих, за тая купих 3 и имах 500 кила от миналата година ама си ги гори.
Така че с подобрения или без все 3-4 тона трябват. :partyman:
Ха ха и аз така разбрах но когато направих горивна камера на горелката от шамотни плочи
Наистина горенето стана друго.
И трипътния анти кондензен вентил на котела също голяма файда ми прави.
Котела се стопля бързо и влиза в
Режим бързо и не изтива до следващото запалван е да почва студен. :) :) :-D
Жако - специалист
нед дек 25, 2022 2:07 pmgnt69 написа:
ПДЧ плоскости има в тия пелети. На мен ми прогоря кошницата на Екоспар за преминали един тон пелети с вложени пилки от мебелно производство. Горят хубаво и топлят ама за малко, следва ремонт на горивната камера. :partyman:
Ще кажя нещо по този въпрос макар и със стара дата.
Четири зими подрет съм горил само фазер и ПДЧ плоскости.
Всяка зима искарвах със 6/7м2
и мъничко въглища.
Подаряваха ми ги защото всички се страхуваха от това че засмолява комина от лепилата.
Никой не искаше на печка да ги слага че трупало сажди.
Де да има сега да ми ги дава някой пак без пари както тогава.
Та мисълта ми е че си има чалъм как да се гори котела си е здав след тези четири години с фазер и ПДЧ.
Това е толкова силно гориво приятели че при минус -15/-20С°зареждах на 12 чяса веднъж направо се родих.
Котела е Дакон Дор 24kw къща без изолация, 120кв. десет радиатора и един бойлер 80л.това се топлеше на дванадесет чяса в най големия студ с фазер и ПДЧ.
Сега съм с Горелка грейко вече трета зима.
АКО намеря да купувам изгодно такъв отпадак от ПДЧ и Фазер ще го купувам ще го правя на чипс и Грейко ще подскачя.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: