Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
5 чувала на ред, 14 реда, 1050 Kg на палет. Поне в Троян, така се продават.
чет фев 09, 2023 8:46 pmChristo написа:
5 чувала на ред, 14 реда, 1050 Kg на палет. Поне в Троян, така се продават.
Крис, продават се всякак.
Обикновено са 67 на пале, което е 1005кг.
В някои складове има и по 70, както казваш.
Калин споделя цена за чувал 5.90, което прави 393.33лв за тон, 395.3лв за пале от 67 чувала, 413лв за пале от 70 чувала и ...........почти 82 чувала за пале от 483лв, което е 392,68лв/тон. Супер! Последното-82 чувала пале, не съм го срещал, затова попитах.
Освен това, всички знаем, че пале излиза по изгодно от покупка на бр. чувалчета, на дребно демек.
Странни са ми споделените цени от Калин. Обратното е по логично.
kalin72 - майстор
Ами да, да се ..... у глупавицата...5.90 по 70 е 413, разбира се. Просто съм натиснал 8 вместо 1.
чет фев 09, 2023 9:16 pmkalin72 написа:
Ами да, да се ..... у глупавицата...5.90 по 70 е 413, разбира се. Просто съм натиснал 8 вместо 1.
Супер е цената, като за сега, макар противно на пазарната работа, както я познаваме- скъпо през зимата.
Всъщност, всеки, дето се е стреснал и заредил на скъпо (миналото лято такава беше конюнктурата), сега няма нужда от нови количества, пазарът се е свил и търси отдушник.
Спецовете да кажат до кога ще продължава така и дали ще видим още по ниски цени от новата реколта! Чета и слушам, дето складовете ни са зарити със слънчоглед, предвид "украинската криза".
prascho - майстор
чет фев 09, 2023 9:16 pmkalin72 написа:
Ами да, да се ..... у глупавицата...5.90 по 70 е 413, разбира се. Просто съм натиснал 8 вместо 1.
Куча марка с препоръки ли са? Август 22г кучата марка вървеше около 630лв пале. -34% ...

За сравнение. 19, 20, 21г - пале около 300-315лв, марково с бая надписи по торбата.

П.П По спомен имаше оплаквания от качеството на взетите от Перник.
kalin72 - майстор
Меджик нещо си. Но да, чувала е без никакви надписи. Оплакванията ми са само, че имат повечко прах. Но инак горят чудесно в Грейко РБ20. Правят малко шлака в главата, чистя я на 2-3 седмици. Предни години с Керпи не съм имал ама никакви проблеми....очакват и доставка на Керпи, но не можаха да ми кажат цената.
Меджик не са куча марка, освен ако не става дума за някой, който ползва име подобно на Red Magic.
С такива, преди няколко години, но дървесни, една Еко Спар Алба заспа на заводски настройки.
prascho - майстор
Хайде да дефинираме какво точно е пелетен прозрачен чувал, без надписи, без сертификат за произход, без фактура.

Търговецът може да каже всичко. Фабриките за олио, които правят и слънчогледови пелети в БГ се броят силно вероятно на пръстите на едната ръка.

Ползват този произход:
https://magicflame.eu/produkti/slanchogledova-lyuspa/
Айде, няма нужда!
...но все пак опитай! тъкмо ще разберем какво сме горили, по дефиниция.

Недефинирани съм горил, наречени на русенски производител. Препоръчвал съм търговеца Тук, понеже съм бил доволен.
Същото ми се е случвало и със стока, закупена от Пелетимаркет.
Само ги погледнах и ги напазарих. Нямаше нужда от въпроси за производител. Препоръчвал съм ги, пак тук.

Едно уточнение, по отношение шлаката на Калин.
Правят ли пелетите шлак, чистенето е всеки ден. При него, щом се налага на 2-3 седмици, това си е нормален нагар. Задължително се случва и е описано в инструкцията на Грейко да се чисти редовно.

Сега забелязвам, че вероятно има нужда да дефинираме шлак и нагар.
LazarGanev - "Велик майстор"
Magic flame са добри, но не са най-добрите, освен това имат скапана търговска политика. Повечето дистрибутори, които продават Magic flame купуват и продават прозрачни чували без надписи, защото иначе имат много малка търговска отстъпка заради надписите. Иначе чувалите са оформени и запечатани по същия начин, всяка фирма си има специфични чували и запечатване.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: