Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Обаче е в "държач" с крачета и се запоява на платката.
Преди това спихналата трябва да се разпои.
viewtopic.php?f=10&t=55467&p=1144697&hi ... F#p1144695
silent - майстор
Мерси деба и смотаняците толкоз бе са могли да запоят един цокъл за някаква батерия. Що да е лесно като трябва да е трудно.
Сега трябва да отварям да гледам какво да купя. и една седмица всичко с краката нагове.
ср ное 29, 2023 1:29 pmsilent написа:
Мерси деба и смотаняците толкоз бе са могли да запоят един цокъл за някаква батерия. Що да е лесно като трябва да е трудно.
Сега трябва да отварям да гледам какво да купя. и една седмица всичко с краката нагове.
Нищо де, не му се ядосвай, ами първо виж, та тогава до магазина или поръчка!
На колко години е. Моята е от 12.2015г. Не се изключва никога от захранването на UPS.
На бойлера държа над 15г., но е изключван от захранването инцидентно и за кратко.
silent - майстор
Ми не знам 2016 или 2017....ма аз лятото я изключвам от контакта....и сега като я включих реве ...
Здравейте колеги. Имам Алба 18кв от 6 години и веднъж вече сменях запалка преди години, но от скоро почна да пълни кошницата с незапалени пелети при запалване и слетва лампа за липса на такива в бункера...
Не го прави често но за една седмица вече 3 път. Ползвам едни и същи пелети 6 та година и не съм имал проблем до скоро..
Благодаря
ср ное 29, 2023 8:36 amsilent написа:
Пичууе...един бърз въпрос. Каква е батерията която пази паметта на контролера на тази камина. Предполагам е на платката.
Като спре тока не си помни часовника. Отделно ми мига гайчния ключ на дявола. Предполагам заради това, защото иначе камината си работи нормално. Мързеливо е питането ма искам да съм подготвен предварително защото ми е труден достъпа до капаците и трябва да преместя половината къща отделно всичкото настройки и менюали останаха в умрелия ми лаптоп а честно казано почти нищо не помня. В краен случай ще вадя харда и ще се моля да не се е споминал.
Колега, на Алба 18 батерията е CR 2032 , сменя се много лесно. Просто изваждаш старата и слагаш новата като внимаваш за поляритета. Нищо не се разпоява и запоява. Като отвориш отзад при платката ще видиш батерията да стърчи на пластмасов държач перпендикулярно на платката. И моята лятно време я изключвам от мрежата и тази есен на седмата година започна да мига червения гаечен ключ. Успех!
silent - майстор
Благодаря за инфото. Аз още не съм я отварял че е тегав достъпа. Мина месец и след като работи от коледа след известно време алармата изчезна и сега си помни часа след като спре тока. Но инфото е много полезно. Още веднъж благодаря.
sispol - напреднал
Здравейте съфорумници. Имам следния проблем. Камина Аурига 25, работи си нормално. При преминаване захранването на генератор показва грешка Е004 и не иска да стартира. Включена е към юпс и при нормално еон захранване си работи. Каква е причината за това. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели някакво решение. Лек ден.
sispol - напреднал
съб яну 20, 2024 5:27 pmvlax написа:
https://starteco.bg/%d0%b8%d0%b7%d1%87% ... %bc%d0%b8/
Благодаря, но няма видео, или аз поне не мога да да го отворя.
Грешката в сайта е А004, а моята е Е004. Не знам дали са различни.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: