Най - вълнуващия въпрос зимно време.
satanasov - помощник
Здравейте!

Реших да сменя хоризонталните тръби за радиатора в едната стая в която правя ремонт, тъй като последния който е пипал там се е постарал да няма никаква симетрия

Изображение

Мисля да срежа до някъде старите тръби и с преходник да сложа тръби с алуминиева вложка 20mm зад изолация с вата и гипскартон, но като поисках в магазина такава тръба ми зададоха въпроса:
- Лазерна или обикновена, господине? :?
Точно този въпрос ме изстреля направо пред компютъра да ви попитам.
Та въпроса е какво представляват двата вида, каква е разликата и каква да избера? Сигурно въпроса е много смешен за специалистите, но аз не разбирам нищо от тази техника.
Благодаря ви предварително за вниманието!
Bobivan - специалист
Да не сте питали за рулетка??? :lol: :lol: :lol:
Защото тръба не знам да има такава... :lol:
Palawnik - специалист
Така и така ще трябва да попиташ, защо не попита този който ти я предлага?
Хем сега щеше да ни светнеш и нас ;)
satanasov - помощник
Аз също не бях чувал за такива наименования...
Това което казах аз е че искам 3m полиетиленова тръба с алуминиева вложка ф20, като преди това ми бяха дадени 2 колена адаптори 1/2 x ф20 точно за такава тръба, както и два прави адаптера плюс вентил и тефлонова лента! Така че дори и да не съм се изразил 100% вярно, според мен е било поне достатъчно ясно, да не говорим че обясних и какво точно мисля да правя!
Накрая просто отидох в друг магазин и на точно същия въпрос ми бе продадена тръбата която исках.
Не знам какво да мисля, но поне вече имам нужните неща а и вие се повеселихте с мен :wink:

Тема "Терминологичен въпрос..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: