Най - вълнуващия въпрос зимно време.
velinsl - специалист
Малко ни в клин, ни в ръкав да попитам възможно ли е да ползва само пелетна камина с водна риза като чиста камина временно?
Ползването ще е от време на време?
mitashki911 - специалист
Да ако си остане суха и после . Не ако искаш после да ползваш водната риза .
Miro4774 - специалист
За изминалата нощ за 12 часа 20 кг пелети без да се гаси от стаен термостат.
nikolai781 - помощник
Колеги за Януари изгорих 1300 кг. дървесни пелети на кастамон български от топливо. За сезона ще изгоря около 5 тона. Температурата се регулира от седмичен програматор в икономичен режим е настроен на 21 градуса от 23часа до 06часа в останалото време е на режим комфорт 24 градуса. Температура на димните газове е около 150 зависи дали е чист котела или не. За първи сезон съм на пелети преди бях с донбас и не падах под 4 тона въглища и три тона дърва. Благодаря на съфорумниците че ме отвориха за пелетите и комфорта с тях. Надявам се и занапред да е така. Отоплявам 150 кв къща сменена дограма без изолация има само на плочата на тавана 10 см. вата котел Симе с горелка ГП 32 киловата котела е поставен върху пещ от огнеупорни тухли на принципа на кутия.
Жоро_Георгиев - помощник
Здравейте, да споделя и аз. Пелетна камина MCZ отоплявам 100 кв м втори етаж от къща. Изолация на пода 5 см фибран, външна 8 см стиропор, дограма клас А 32 мм стъклопакет К стъкла, окачен таван с 10 см минерална вата обаче само на половината жилище, лятото следва другата половина. Камината почти не се гаси температура 23 градуса навсякъде. От началото на сезона до днес точно 150 чувала дървесни пелети. Имам още 60 чувала дано стигнат до края на март.
batpetio - напреднал
Жоро_Георгиев написа:
Здравейте, да споделя и аз. Пелетна камина MCZ отоплявам 100 кв м втори етаж от къща. Изолация на пода 5 см фибран, външна 8 см стиропор, дограма клас А 32 мм стъклопакет К стъкла, окачен таван с 10 см минерална вата обаче само на половината жилище, лятото следва другата половина. Камината почти не се гаси температура 23 градуса навсякъде. От началото на сезона до днес точно 150 чувала дървесни пелети. Имам още 60 чувала дано стигнат до края на март.
Да споделя и аз.Старт на системата 14 ян.външна -14 гр, вътрешна 0-1,първа седмица с не добри настройки от инсталатора 15 чувалчета или 225кг. Обаждане по телефона и инсталатора пристигна 21 ян....след близо5-6 часа игра с менюто,разход до днес09 02 2017гд.1500кг.120 жилище+200литра бойлер ,изолация на тавана 10см. вата,външна няма за сега,пвц дограма с К стъкло и един голям вратопрозорец 6метра система ебешибе или шибеебе, уплътнен с домакинска хартия,защото МАЙСТОРЧЕТО взе едни кинтите още лятото и не си довърши работата...пелети на колена,чепелари и перущица..дървестни...
batpetio - напреднал
batpetio написа:
Жоро_Георгиев написа:
Здравейте, да споделя и аз. Пелетна камина MCZ отоплявам 100 кв м втори етаж от къща. Изолация на пода 5 см фибран, външна 8 см стиропор, дограма клас А 32 мм стъклопакет К стъкла, окачен таван с 10 см минерална вата обаче само на половината жилище, лятото следва другата половина. Камината почти не се гаси температура 23 градуса навсякъде. От началото на сезона до днес точно 150 чувала дървесни пелети. Имам още 60 чувала дано стигнат до края на март.
Да споделя и аз.Старт на системата 9 ян.външна -14 гр, вътрешна 0-1,първа седмица с не добри настройки от инсталатора 15 чувалчета или 225кг. Обаждане по телефона и инсталатора пристигна 16 ян....след близо5-6 часа игра с менюто,разход до днес09 02 2017гд.1500кг.120 жилище+200литра бойлер ,изолация на тавана 10см. вата,външна няма за сега,пвц дограма с К стъкло и един голям вратопрозорец 6метра система ебешибе или шибеебе, уплътнен с домакинска хартия,защото МАЙСТОРЧЕТО взе едни кинтите още лятото и не си довърши работата...пелети на колена,чепелари и перущица..дървестни...
Бат Петьо, според споделеното, от теб, разходът ти се е влошил, след намесата на майсторчето.
batpetio - напреднал
Трифон П.Трифонов написа:
Бат Петьо, според споделеното, от теб, разходът ти се е влошил, след намесата на майсторчето.
От 9 януари до 9 февроари 1,5 тона Трифонов..като се има предвид темпериране на къщата и минусувите температури и рекорди в Чирпан без изолация външна и не добре уплътнени врати външни ,без вътрешни врати и други малки но източници на загуби на топлина, бойлера не е включен към бирниците..мисля че съм Ок...а след намесата на инсталатора нямам не изгорели пелети и чистя на 4-5 дена тавичката на котлето,държа си спокойно ръката на гофрето към комина която е приятно ТОПЛА.Котела е на 60гр.температурата20-21гр.денонощно.Ако си спомните 10-11-12....януари поисках помощ от една друга тема,нооо останах малко разочарован от отношението на някои МАЙСТОРЧЕТА....и все пак съм им и благодарен за съветите какъв котел и горелка да си избера.От една седмица си модулира (мисля че така се казва)1-2-3 степен,а днес от15,3часа съм си в къщи сега е 23часа и навън е 0гр подовото от 50кв. още не сее включело...Не съм специалист казах Ти че съм лаик в тия неща.....спомни си... :partyman:
m.eit - специалист
nikolai781 написа:
Колеги за Януари изгорих 1300 кг. дървесни пелети на кастамон български от топливо. За сезона ще изгоря около 5 тона. Отоплявам 150 кв къща сменена дограма без изолация има само на плочата на тавана 10 см. вата котел Симе с горелка ГП 32 киловата котела е поставен върху пещ от огнеупорни тухли на принципа на кутия.
Поздравления явно имаш добре сметната инсталация.
Колко ребра е симето(котлето)?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: