• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стефан77 - специалист
Значи 2кръга правилно ли съм разбрал на 1вия полвината и на 2рия другата половина
Чираче - майстор
filmatoplo написа:
.Тръбите гледай да не са със вложката ,ползвай медни или полипропилен стъклофибри .
Извинявам се за може би тъпия въпрос, но защо трябва да се избягват тръби с алуминиева вложка? Моята система е изградена с медни тръби до главните разпределители. След тях всичко е от тръби с алуминиева вложка, включително и подовото. Грешно ли е? Нали тия тръби за това са произведени. :?
andy_forresite - майстор
Стефан77 написа:
Значи 2кръга правилно ли съм разбрал на 1вия полвината и на 2рия другата половина
Прати ми разпределението на помещенията с радиатори (надраскай с химикал върху лист и сканирай) и утре, ако още не си наясно, ще ти върна схема с тръбите върху твоята картинка.
filmatoplo - майстор
Оказа се че не издържат ,всеки ден ги наблюдавам по обектите .
Стефан77 написа:
Значи 2кръга правилно ли съм разбрал на 1вия полвината и на 2рия другата половина
Стефчо, извинявай брат, ма освен, че ползваш чужда тема, от 5та страница само тебе оправяме.
Ако си убеден, че можеш да си направиш каквото и да е, първо трябва да го ЗНАЕШ. Ти искаш сичко на готово и хич ни са напъваш по пътя към познанието.
Чети форума, като Библията и ще имаш всички отговори!
Чираче, нали работи? Може така, може и иначе.Човека си казва мнението, а е не само форумен майстор. Като си на извора, просто пий.
На един от нашия форум сякаш, подписа му беше- Не пазарувам от К....д, Л..л, Б..а........
Егаси високомерния, викам си. Е.....днес върнах два евтини уреда в една от веригите.
Сноб съм, беден, ама вече никаква йофтиния, че нервите са ми скъпи.
jabata - специалист
Стефан77 написа:
Значи 2кръга правилно ли съм разбрал на 1вия полвината и на 2рия другата половина
Никъде не ти споменават 2 кръга. Филма споменава щрангово свързване. 2 главни тръби, и оттам се отделят за радиаторите. Това в никакъв случай не са 2 кръга.
Вземи прочети малко за свързване. А колкото до тръбите с алуминиева вложка, познатите PexAlPex, гледай от камината до разделянето да не са PexAlPex, практиката показва че точно до камината не издържат, и трябва едва ли не всяка година да се притягат, което е много тегава процедура.
Стефан77 - специалист
Анди благодаря ти за предложението но не знам как да ти пратя снимката
m.eit - специалист
jabata написа:
Стефан77 написа:
А колкото до тръбите с алуминиева вложка, познатите PexAlPex, гледай от камината до разделянето да не са PexAlPex, практиката показва че точно до камината не издържат, и трябва едва ли не всяка година да се притягат, което е много тегава процедура.
Със това не съм съгласен,че трябва изобщо да се притягат,ако беше така досега да са ги забранили във цяла европа!
Друг е въпроса са че се ползва евтина китайска Pex-Al -pex тръба,и още по-евтини китайски фитинги(не че Рувекс не се издъниха със техната прословута 25-ца търба,за която бяха внесли некачествени фитинги и масово даваше ядове) .Със италианска търба и фитинги имам изградени 2-е инсталации преди петнадесет години,на приятели,досега не са ме викали да притягам капещ фитинг.
На хенко тръбите и фитингите също са безпроблемни.Винаги ползвам калибратори качествени,от този тип
http://www.romstal.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%B ... 72856.html) който прави фаска на тръбата отвътре и я челосва(подравнява) ,да не повлича „о" пръстените!
Преди 15 години цената им беше наполовина от тази!
:weedman:
jabata - специалист
m.eit написа:
Със това не съм съгласен,че трябва изобщо да се притягат,ако беше така досега да са ги забранили във цяла европа!
Друг е въпроса са че се ползва евтина китайска Pex-Al -pex тръба,и още по-евтини китайски фитинги(не че Рувекс не се издъниха със техната прословута 25-ца търба,за която бяха внесли некачествени фитинги и масово даваше ядове) .Със италианска търба и фитинги имам изградени 2-е инсталации преди петнадесет години,на приятели,досега не са ме викали да притягам капещ фитинг.
И да и не. Като цяло от съображения за сигурност всички проектанти дават инсталациите от източника на топлина до разпределителния щранг да са медни, заварени или запоени тръби. Иначе си прав че си зависи и от тръбата и фитингите, но като се има в предвид колко ментета се продават в БГ, по-добре това разстояние да е изпълнено с неразглобяеми тръби.
Стефан77 - специалист
Доста работи ми се изясниха за направата на локално парно,но отново изникват въпроси,необходимо ли е на пелетна камина да се сложи трипътен вентил на входящата вода?и трябва ли да се монтира пълначка от водопровода?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: