Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kozl - майстор
В Банско в хотел се ползват Адакс ел.конвектори поне 10-ина години. Пожар нямам информация да се е случвало, освен повредени найлонови завеси (пердета). Mного често се повреждат конвекторите и по-точно платките за у-ние. Причината според поддържащия персонал е в това, че се ползват за сушене на хавлиите, сиреч покриват ги с хавлиите, което е недопустимо според инсрукциите за експлоатация.
Маслените радиатори са предвидени на работна Т, която е безопасна за подпалване дори на допрени към радиатора неща, като сушене на хавлии. Не знам каква е статистиката , но и маслените радиатори са опасни, когато протекат или не им сработи терморегулатора и защитата. И въпреки това тъста и тъщата от години с такива се отопляват и не се спират - работят денонощно.
Има стенни панели, които също работят на безопасна за подпалване Т , но то нещата са вързани, така че колко е по-безопасна Т на излъчвателя, толко по-голям трябва да е размера му при еднаква мощностп а подгряване.
Примерно колега се отопляваше с панели за свинарник. Все пак прасето като се допре до панела требе да се стопли, а не да мязя ня печено свинско.
Та колко е по-обемист конвектора при еднаква мощност би следвало и да е еквивалентно по-безопасен към съседните неща.
Икономичност. Е тука ме разбиват рекламите. Еми нема как нагревател с една и съща мощност да има разлика в потребената енергия. Целата тънкост на Економията е в начина на употреба. Примерно най-икономично може да се окаже ел.одеалото щото топли само там де усещаш. Т.е. в целата стая е студено но на телото му топло. На духалката това и е предимството, че може да я насочиш срещу себе си и така да усвояваш топлината по-активно отколе да дочекаш конвекторо да обърне въздуха в помещението. Ей на - сино има климатици, които могат да следят разположението на тялото в помещението и автомагично да насочват въздушната струя натам. Те такава некаква Економия.
Иначе да се чудиш как нагревател 2 киловата е по-икономичен от друг нагревател пак 2 киловата :?
чет окт 18, 2018 1:39 pmnikolson написа:
Таймер.
Те това и горното на Козлин, за маслен радиатор. Май има и такива с програматор.
film - специалист
А колко ток ще изразходва един конвектор ако работи по 6-7 часа дневно? Съквартиранта също се топлел с конвектор, но при него радиаторите не са махнати и ми се струва, че ще си бичи парно зимата.
пет окт 19, 2018 8:20 amfilm написа:
А колко ток ще изразходва един конвектор ако работи по 6-7 часа дневно? Съквартиранта също се топлел с конвектор, но при него радиаторите не са махнати и ми се струва, че ще си бичи парно зимата.
Еее.... ми колкото издиша стаята и в зависимост от мощността на уреда.

2 киловата х 7часа = 14 киловата. Това ако стаята е студена и мощността не достига или е на ръба.
Ако стаята е по топла и е необходимо да се поддържат 23 градуса с 0,9 киловата, разходът ще е 6,3 киловата.
andy_forresite - майстор
И аз съм се чудил на рекламите по същия повод. Подвеждат много често и съм свикнал. Обаче се чудя още заради мнения от друг форум (на майките).
С конвектор от не помня каква марка, било студено, не топлел и сметките високи. Жената беше категорична - не топли. Точка. С конвектор акуарис или какъв беше там (по-скъп от първия) станало по-топло и сметката паднала. Определено не беше реклама. Тя беше убедена в достойнствата на по-съвременния апарат.
radius - майстор
Една лъжа, изречена много пъти, става истина.
kozl - майстор
Конвектор до г_за топли повече от конвектор от другата страна на стаята :-D
Те за тва духалките са по-ефективни, че могат да му духнат на измерзналия :lol:
VLADO66 - майстор
Мдам, по-добре електрическо одеало.Най-тънко като сметка ще излезе. :-D
andy_forresite - майстор
Обличаш го, взимаш удължител на макара с пружина и се разхождаш вкъщи с раницата на гърба :-D
kaio - напреднал
чет окт 18, 2018 1:21 pmstefanjor написа:
Вземи си този, поне е по- красив :cool:
Оттеглям си предложението!
чет окт 18, 2018 3:17 pmburkov написа:
Точно този два пъти се запали у дома :axe: :axe: :axe:
Добре че бях в стаята на детето втория път.
При първото захлаждане тази есен си купих същия, но брандиран като HECHT, че да го ползваме в преходните сезони. Красив, с вентилатор, дистанционно и големи цифри на дисплея, три степени на мощност 1000W, 1300W и 2300W. Нагревателя е открит, направен е от тънка лента. Електронното управление е пълен кошмар, не помни настройките при изключване от ключа или контакта - влиза в режим стенбай, при всяко включване от дистанционното трябва да зададеш и степента на мощност. Хистерезиса е 3(три) градуса и в стаята не е комфортно. Напълно неподходящ за основно отопление. Мисля да го лекувам с безжичен стаен термостат, като управлявам силово 1000W-та степен.

Тема "Избор на конвектор за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: