Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
ср дек 12, 2018 7:39 pmmaistora1965 написа:
....
Говорих с него, оказа че в момента 25 киловатови горелки в наличност няма, За бункера положението също не е розово, тъй като котела ми е на 2 см от дясно на стена, а отляво е коридор, оригиналните бункери няма как да се наместят, говорихме че са преправяли бункери за да се пригодят към конкретни места, но засега не си го представям как ще стане. Ако не ти представлява трудност, би ли ми снел размерите на твоя бункер, че да помисля как би бил преправен.
filmatoplo - майстор
Тъкмо твоята ще бъде нова новеничка :) бункера може да се преправи :? :wink: ама мен питай защо още не съм направил моя :lol: трета година карам с дървен :supz:
Eй ся ги гледах горелките с бункерите -ами тя побере ли се горелката -бункера и той се побира :? :)
fbr - майстор
Двигателя може да се завърти нагоре, вента му да сочи тавана, и да не опира в стената. Но като гледам тоя бункер, та той е 62см дълбок, няма как да влезе, там имам само 46 см. Изображение
Валтер Желязков - специалист
Моя бункер е същия, но с размери 40 на 60 сантиметра.
maistora1965 - специалист
чет дек 13, 2018 12:13 amfbr написа:
ср дек 12, 2018 7:39 pmmaistora1965 написа:
....
Говорих с него, оказа че в момента 25 киловатови горелки в наличност няма, За бункера положението също не е розово, тъй като котела ми е на 2 см от дясно на стена, а отляво е коридор, оригиналните бункери няма как да се наместят, говорихме че са преправяли бункери за да се пригодят към конкретни места, но засега не си го представям как ще стане. Ако не ти представлява трудност, би ли ми снел размерите на твоя бункер, че да помисля как би бил преправен.
Моят е същият като на Валтер а за преправянето може би най лесно ще стане да се отреже отдолу фланеца и да се завърти така че бункера да застане не с широката а с тясната страна към котела така си мисля де.
fbr - майстор
чет дек 13, 2018 7:13 pmmaistora1965 написа:
за преправянето може би най лесно ще стане да се отреже отдолу фланеца и да се завърти така че бункера да застане не с широката а с тясната страна към котела така си мисля де.
Няма как да заварим фланеца завъртян на 90 градуса, без да останат празни дупки отстрани на широката част на фланеца. По-добър вариант би бил, тази страница която е към стената, да я отрежа и да я заваря, 10 см по-навътре в бункера, а тази която е към коридора ще се опитвам да я преживея някак.
4799inpl64 - специалист
чет дек 13, 2018 5:22 pmfbr написа:
Двигателя може да се завърти нагоре, вента му да сочи тавана, и да не опира в стената. Но като гледам тоя бункер, та той е 62см дълбок, няма как да влезе, там имам само 46 см. Изображение
,
Е,що,абкант наблизо нямаш ли?фланец,капак като хората и си ти
maistora1965 - специалист
чет дек 13, 2018 7:48 pmfbr написа:
чет дек 13, 2018 7:13 pmmaistora1965 написа:
за преправянето може би най лесно ще стане да се отреже отдолу фланеца и да се завърти така че бункера да застане не с широката а с тясната страна към котела така си мисля де.
Няма как да заварим фланеца завъртян на 90 градуса, без да останат празни дупки отстрани на широката част на фланеца. По-добър вариант би бил, тази страница която е към стената, да я отрежа и да я заваря, 10 см по-навътре в бункера, а тази която е към коридора ще се опитвам да я преживея някак.
Щом си написал заваря значи можеш да заваряваш а щом можеш да заваряваш значи няма начин да няма начин лошото е че бункерите са прахово боядисани и покритието е наистина стабилно и при заваряването ще се съсипе което е жалко но няма начин.
чет дек 13, 2018 9:01 pmmaistora1965 написа:
...
...при заваряването ще се съсипе което е жалко но няма начин.
Заваряваш си работата, зашкурваш, пръскаш със същия цвят спрей и те ти "Бързо, лесно, евтино и доволно."
Валтер Желязков - специалист
При мен фланеца е квадратен, 25х25.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: