Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
Има и някакви варианти за минаването на Грейко-то на други горива дори и ситни въглища, ама за сега слъчогледа се държи на нормални цени, така че ще го ползва ме него.
"За Бога братя, ни купувайти!"$$$€€€
Kondor1 - специалист
вт яну 22, 2019 11:52 amspeka_rs написа:
ще го ползва ме него.
Упорит си :)
markoscbr - специалист
пон яну 21, 2019 12:59 pmKondor1 написа:
За калта по кората е ясно. Въпросът е да не слагат умишлено сериозен % пълнеж.
В момента горя чамови пелети на 5-6 дена чистя пепелта ,когато вдигам пепелника на Грейкото все едно е на половина с пяаск има слепнали фигурки от разтопен пясък които и най добрия художник не може да нарисува .Но имат хубав пламък и горят много добре
VLADO66 - майстор
Пределната цена вече е достигната.Щом по складовете има пелети и оферират на 420-460 лв за тон и си стоят, значи че или има повече производители или хората предпочитат да стоят на студено.
tihomir123 - специалист
Цената на дървата ако се не лъжа е 110 лв.на куб.м.
Rumen89 - специалист
вт яну 22, 2019 2:16 pmVLADO66 написа:
Пределната цена вече е достигната.Щом по складовете има пелети и оферират на 420-460 лв за тон и си стоят, значи че или има повече производители или хората предпочитат да стоят на студено.
В моята къща съм пробвал да се отоплям на ток сметката беше 950лв. В момента горя по 2 тона пелети 800 лв + 85 лв ток. Ако още малко се вдигнат цените ще се отопляваме на ток. Тази зима съм заредил само слънчогледови да пробвам доста хамалуване има но горе долу разхода е същия както с иглолистни пелети.
speka_rs - майстор
вт яну 22, 2019 12:24 pmKondor1 написа:
вт яну 22, 2019 11:52 amspeka_rs написа:
ще го ползва ме него.
Упорит си :)
За упорито такъв съм. Ама си мисля все повече как да си напрая термопомпа земя вода, ама като има някякви резултати, ще ги пусна във форума.
penchev.r - специалист
вт яну 22, 2019 2:13 pmmarkoscbr написа:
В момента горя чамови пелети на 5-6 дена чистя пепелта ,когато вдигам пепелника на Грейкото все едно е на половина с пяаск има слепнали фигурки от разтопен пясък които и най добрия художник не може да нарисува .Но имат хубав пламък и горят много добре


Нямаш пясък,просто си има много пдч и евентуално неправилно горене! :supz:
vesonp1 - специалист
ср яну 16, 2019 5:24 pmjolobg написа:
ср яну 16, 2019 9:44 amjolobg написа:
ср яну 16, 2019 9:40 amvesonp1 написа:
Здравейте!
Днес го снимах и въпроса ми е:
Трябва ли да е затворен крана на байпаса, дето се намира над трипътният....в момента е затворен крана ( така го остави парнаджията, от дясно ми се пада котела а от ляво са тръбите към радиаторите).......като гледам ако искам......... с тези кранове мога да спра водата да не минава през трипътния и през байпаса да отива нагоре към радиаторите и да ми се стопля по- бързо.....Това ли е логиката?
...
Както го обясняваш - да.
...
Според снимката това е бил замисълът, но с една уговорка - на байпаса към котела (вертикалното разклонение) е добре също да има кран, който да затвориш, ако искаш директно подаване към радиаторите. Не зная какъв точно е трипътния, но на всички този изход е отворен и ако нямаш кран на този клон, водата ще се върти и през него в по-голяма или по-малка степен, в зависимост от температурата на водата в котела.
Привет!
Да на вертикалната тръба имам кран и там, но го има на другата снимка, а с тази си играх сумати време да я смаля :shock:

При мен е много тръбния път и се качва по дебели тръби догоре( трети етаж) и докато се сгрее цялата инсталация :? минава час и нещо и това стана откакто го има трипътния......на дърва ми се затопляха и на 20-25 минута......ама търпя кво да правя....общо взето съм през таймер и го пускам по-рано и съм доволен.
А пелетите и мойте са от Велинград и Ракитово ама такива цени от 300лв. няма и за тир даже :wink: сигурно има ама тира да си е мой :-D

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: