Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djako1983 - помощник
нед авг 12, 2018 10:36 pmfilmatoplo написа:
:wink: Грейко де кой каза друга марка .
Така да бъде, ще взема горелка Грейко 20kw, а относно котела пак ли на Грейко или някой друг, и ако препоръчаш друг колко kw da e.
нед авг 12, 2018 10:48 pmdjako1983 написа:
нед авг 12, 2018 10:36 pmfilmatoplo написа:
:wink: Грейко де кой каза друга марка .
Така да бъде, ще взема горелка Грейко 20kw, а относно котела пак ли на Грейко или някой друг, и ако препоръчаш друг колко kw da e.
Зимай ги комплект! Тия 20, дето ги дават на котела Грейко, със сигурност са повече. По голям е от Бош 27 киловата, ама като пазарих горелката, още не бяха пуснали котела по железариите.
Имам наблюдения над няколко такива котли, при познати. Боша на стероиди трудно се доближава.
djako1983 - помощник
пон авг 13, 2018 6:42 amТрифон П.Трифонов написа:
нед авг 12, 2018 10:48 pmdjako1983 написа:
нед авг 12, 2018 10:36 pmfilmatoplo написа:
:wink: Грейко де кой каза друга марка .
Така да бъде, ще взема горелка Грейко 20kw, а относно котела пак ли на Грейко или някой друг, и ако препоръчаш друг колко kw da e.
Зимай ги комплект! Тия 20, дето ги дават на котела Грейко, със сигурност са повече. По голям е от Бош 27 киловата, ама като пазарих горелката, още не бяха пуснали котела по железариите.
Имам наблюдения над няколко такива котли, при познати. Боша на стероиди трудно се доближава.
На там съм се насочил и аз.
djako1983 - помощник
Благодаря на включилите се в коментарите, дано са били полезни и на други освен мен.
andy_forresite - майстор
За по-голям, по-голям е, но е с димогарни тръби 2 реда по 4 тръби. Горещото минава по тези тръби, а не като при бошовете през цялото пространство. Е, има малко водна риза и отгоре. Една козирка към 20 см широка под наклон. Затова 30-киловатовия е съвсем малко по-широк - има 2х5 тръби. Я да сравним експерт 20 с експерт 30 по размери да видим как се съотнасят киловатите с размерите. Разликата е точно 10 (десет) сантиметра ширина. Та това сравнение с бош и подобни не е много на място ...
пон авг 13, 2018 9:14 pmandy_forresite написа:
За по-голям, по-голям е, но е с димогарни тръби 2 реда по 4 тръби. Горещото минава по тези тръби, а не като при бошовете през цялото пространство. Е, има малко водна риза и отгоре. Една козирка към 20 см широка под наклон. Затова 30-киловатовия е съвсем малко по-широк - има 2х5 тръби. Я да сравним експерт 20 с експерт 30 по размери да видим как се съотнасят киловатите с размерите. Разликата е точно 10 (десет) сантиметра ширина. Та това сравнение с бош и подобни не е много на място ...
Щом съм го турил тука, като мое мнение, значи си е точно на това място, Тука.
И като ги сравнявам, казвам че тоя пелетарник може повече на пелети, отколкото Бош на пелети.
Опитвам да помогна на човека в терзанията му, а твоите са друга бира.

.
belov_90 - помощник
Здравейте ,

Предстои ми покупка на комбиниран котел + горелка за пелети или котел на пелети.
Ще отоплявам 125 кв. + 100л. бойлер, като къщата е на един етаж с външна изолация 10 см. ,ПВЦ дограма, високи тавани гредоред с 10 см. вата за изолация .
Ще съм ви благодарен, ако ме посъветвате колко киловата ще са ми нужни и коя марка да избера.

Благодаря предварително!
marton - помощник
пет мар 23, 2018 11:50 ammengel написа:
Здравейте, да споделя мнение. И аз миналата година се лутах и четох доста за пелетните котли. Та най-накрая се спрях на котел и горелка Грейко 20 кВт. И без това са ми наблизо (аз съм от Търново). Подкарах го на слънчогледови пелети и за целия сезон имам досега изгорени около 2,5 тона. Къщата ми е на 2 етажа с изолация 10 см. графитен стиропор и петкамерна дограма с троен стъклопакет. Отоплявам общо към 140 квадрата с радиатори и подово на 1вия етаж, като топля и 200 л. бойлер. Вярно, че тази зима си беше по-лека, но вкъщи си беше яко жега и жената е доволна :-D .
Как се държи котела към момента?
чет авг 19, 2021 9:39 pmmarton написа:
На паяжина.

Тема "Кой котел на пелети да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: