Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Благодаря за отговора ,имам го в предвид и го предложих като вариант ,в момента човека има Атмос 50 с горелка Грейко 50 ,търсим уж по добро КПД и малко да се премахне първобитната гледка - стърчащи горелка ,бункери,шнекове и тен подобни .Само цената на Пелетерм го спира леко .
gnt69 - майстор
Е толкоз ли са хубави, аз не съм виждал такъв от вътре с тръби ли е направен.
filmatoplo - майстор
Като Херц и Грейко - риза и после тръби,но Пелетерм е по висок клас от Грейко съответно по скъп.
gnt69 - майстор
Да сега погледнах значително по висок клас. С почистване на тръбите и изхвърляне на пепелта.Компактен не стърчат шнекове и горелки. А може ли да гори евтини пелети или иска хубави дървестни. :partyman:
В помещение 4м дълго на 1.10м широко ще събера ли котел Pelletherm V.4 LongTime - десен?
Дават му параметри 775мм дължина 1245мм височина 1075мм ширина
LazarGanev - "Велик майстор"
Не. Нито десен, нито ляв (да не се смята за предизборна агитация :wink: )
Последна промяна от LazarGanev на съб мар 25, 2017 12:35 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
LazarGanev написа:
Не. Нито десен, нито ляв (да не се смята за предизборна агитация :wink: )
В такъв случай ще се събере такъв като мен - ОПАК :cool:
Здравейте,
Да запитам и аз със моята болка.
Харесах си два модела котли с горелки:

1. Twin Bio Luxury 24 kW - цена ~9 000 лв.
недостатък - нито един инсталиран в България, никакви отзиви, никакви схеми на горелката
предимство - нова икономична горелка с променлива геометрия и системата е от един производител с опит

2. PellasX Revo Mini 26 kW + BLACKSMITH BS-B24X - цена ~9 000 лв.
недостатък - никаква информация за производителя на котела, дори няма и сайт (по скоро вече не работи blacksmith.dk), няма схема на пътя на димните газове
предимство - горелката е перфектна

Та въпроса ми е следния - клоня повече към PellasX Revo и да се доверя ли на BLACKSMITH или някой може да ми предложи друг по добър котел на сходна цена съвместим с PellasX (или да се спра на Twin Bio Luxury).
LazarGanev - "Велик майстор"
wolfskin написа:
Здравейте,
Да запитам и аз със моята болка.
Харесах си два модела котли с горелки:

1. Twin Bio Luxury 24 kW - цена ~9 000 лв.
недостатък - нито един инсталиран в България, никакви отзиви, никакви схеми на горелката
предимство - нова икономична горелка с променлива геометрия и системата е от един производител с опит

2. PellasX Revo Mini 26 kW + BLACKSMITH BS-B24X - цена ~9 000 лв.
недостатък - никаква информация за производителя на котела, дори няма и сайт (по скоро вече не работи blacksmith.dk), няма схема на пътя на димните газове
предимство - горелката е перфектна

Та въпроса ми е следния - клоня повече към PellasX Revo и да се доверя ли на BLACKSMITH или някой може да ми предложи друг по добър котел на сходна цена съвместим с PellasX (или да се спра на Twin Bio Luxury).
Да уточним още веднъж - чул/чел си нещо, нямаш никаква информация за него, нямаш представа какви са предимствата (но твърдо предполагаш, че ги има). От друга страна си подготвил едни 9000лв, които се чудиш къде да дадеш? Бъди сигурен, че няма да чакаш много - ще ти ги грабнат като куцо пиле домат :)

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: