• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
faiskoto - специалист
някой ползва ли такав панел?Предлагат се в 16 различни размера по отношение на габарити и мощност - 400W, 600W, 800W, 1000W, 1200W, 1500W, 1700W и 2000W. Всеки панел е с вграден прецизен електронен или механичен терморегулатор и скала за стайната температура от 5C до 30C. С това позволява поддържането на желаната температура според функционалните изисквания на отделните помещения. При отопление на по-големи площи панелите могат да се комбинират както и да бъдат свързани в система с централно регулиране и програмиране. Ниската температура на корпуса прави отоплителните панели ADAX безопасни при допир и позволява окачването им върху всякакъв вид стенни облицовки - дърво, фазер, тапети. Те са влагоустойчиви и пожаробезопасни. Вградената термозащита изключва отоплителният панел в случай, че отворът в горната част бъде покрит дори частично (дреха, кърпа).
ADAX може да поддържа плюсова температура (около 5C) с минимален разход на електроенергия. Това предпазва водопровода от замръзване и е приложимо във вили, къщи и складове.
ADAX е предпочитан при отопление на хотели заради възможността за отопление на отделни стаи.
ADAX не заема място, не изисква трифазно захранване или подсилена инсталация, монтира се бързо и лесно без къртене и прах.
Тайната на изключителната икономичност на ADAX не е само в прецизния терморегулатор, но и в специалния конвекторен нагревател. Голямата площ на топлоодаване предизвиква интензивна конвекция което осигурява равномерна температура в цялото помещение.
Ниската температура на нагревателният елемент предпазва въздуха от изсушаване и свежда до минимум прахоизгарянето. Това прави ADAX безвреден за астматично и алергично болни. Скосеният профил на горната част на панела насочва топлинния поток далеч от стената - навътре в помещението.
--------------------------------------------------------------------------------


Спестете с ADAX!
Към отоплителния панел може да се включи микропроцесорна приставка за икономичен режим на работа, която по зададена от вас програма автоматично ще понижава стайната температура през нощта и през деня, когато сте извън жилището и съответно ще осигурава желаната температура, когато помещението се обитава. Това ще понижи разхода на електроенергия с 30% без да наруши вашия комфорт

Прикачен файл

Jente_with_VP9.jpg
Jente_with_VP9.jpg (5.33 KиБ) Видяна 18728 пъти
крум - специалист
Ползва.
Ние мислехме тази зима да дублираме камината с водна риза с адакси във всичките стаи, т.е. навсякъде, където има радиатори за парно, да има и по един адакс.

Директните впечатления от единия радиатор, който имаме и ползваме вече 4 години, са с 15% намаляване на сметките за отопление през зимата (ако се отопляваш само на ток), като температурата се вдига с 1-2 градуса. Моделът не е от най-икономичните.
bullet - специалист
крум написа:
Моделът не е от най-икономичните.
Съгласен съм. Аз ползвах такъв 2 кW и си гореше здраво. Иначе поддържа температура, но помещението не трябва много да се отваря.
крум - специалист
Имах предвид, че модела, който ползвам не е от най-икономичните. 3 кв.
В цифрово изражение: сметки от по 120 лв. за обикновен радиатор, се смалиха на 85 лв. с Адакс-а.
И както казах - и поддържаната температура беше по-висока.
Така че икономията е очевадна поне за мен.
Тази зима ползвахме радиатора да загрее шоково, докато се разгори камината и се загрее водата в парното. Доста комфортно.
Сметки за ток (къщата вече е 2 пъти по-голяма и има всякакви ел. уреди) - 100-110 лв. в най-студените месеци, като бойлера все още не е изолиран и е на тавана (имаше дни, когато замрзваха тръбите към бойлера).
SBG - специалист
Това е доста интересно кажете и някъкви цени ?
gunoff - специалист
Здравейте,
Малко е в страни от темата и може би всички привърженици на отоплението с климатици ще ми се нахвърлят...
Според мен, ако човек няма нужда от охлаждане на помещението през лятото е напълно безсмислено да си купува климатик. Слушам фирмите - инверторните съвременни високо технологични модели спестяват нам си колко процента от сметката за отопление - дрън-дрън. Съгласен съм, ама само и единствено ако ги сравняваме с по-стари модели. Ами ако ги сравним с радиатори Адакс или Аплимо- по-точно със спестеното количество енергия за колко време ще си върнем инвестицията ? За около 10 г по груби сметки. Дотогава климатика може вече и да е претопен...Аз също имам климатици - 2 броя - един Панасоник и една Мидеа, която ми оставиха старите собственици и затова я ползвам, но тази зима ще си взема един качествен конвекционен радиатор и мисля, че ще направя страхотна инвестиция. Досега не ми се е налагало у дома да използвам климатика за охлаждане - сериозно !
Petyr - специалист
gunoff написа:
Здравейте,
Малко е в страни от темата и може би всички привърженици на отоплението с климатици ще ми се нахвърлят...
Според мен, ако човек няма нужда от охлаждане на помещението през лятото е напълно безсмислено да си купува климатик. Слушам фирмите - инверторните съвременни високо технологични модели спестяват нам си колко процента от сметката за отопление - дрън-дрън. Съгласен съм, ама само и единствено ако ги сравняваме с по-стари модели. Ами ако ги сравним с радиатори Адакс или Аплимо- по-точно със спестеното количество енергия за колко време ще си върнем инвестицията ? За около 10 г по груби сметки. Дотогава климатика може вече и да е претопен...Аз също имам климатици - 2 броя - един Панасоник и една Мидеа, която ми оставиха старите собственици и затова я ползвам, но тази зима ще си взема един качествен конвекционен радиатор и мисля, че ще направя страхотна инвестиция. Досега не ми се е налагало у дома да използвам климатика за охлаждане - сериозно !
Доста са ти странни сметките, един инверторен климатик има СОР над 3. Т.е. ако с реотани(конвектори) плащаш 1000 лв за 6 месечния ни отоплителен сезон, то с климатик ще ти излиза 300 лв. Т.е. за 8 години ще спестиш 5600 лв. и то ако цената на електроенергията се запази.
За 4-те климатика, ако си дал 4000 лв, то за 6 години излизаш на печалба...

А идеята ти при налични климатици да слагаш реотани за мен е безумна...
LazarGanev - "Велик майстор"
Petyr написа:
един инверторен климатик има СОР над 3
Да де, ама при +7°С! А при -7°?
Petyr - специалист
LazarGanev написа:
Petyr написа:
един инверторен климатик има СОР над 3
Да де, ама при +7°С! А при -7°?
Средно в сметките го взимам СОР 3, За София средната температура за отоплителния сезон е малко над 0°С, А при +7°С инверторите работят на СОР 4. Така че не се променя много сметката, за да стигне СОР близък до 1, то външната температура трябва да е под -20°С, а тази температура за София средно е десетина часа годишно.

Така че инвестицията в климатици се изплаща сравнително бързо, ако алтернативата е отопление с електричество и не крадем ел.енергия.
gunoff - специалист
Доста са ти странни сметките, един инверторен климатик има СОР над 3. Т.е. ако с реотани(конвектори) плащаш 1000 лв за 6 месечния ни отоплителен сезон, то с климатик ще ти излиза 300 лв. Т.е. за 8 години ще спестиш 5600 лв. и то ако цената на електроенергията се запази.
За 4-те климатика, ако си дал 4000 лв, то за 6 години излизаш на печалба...

А идеята ти при налични климатици да слагаш реотани за мен е безумна...[/quote]

Я прочети пак поста ми и кажи къде пише, че ще сменям климатика с реотан...?!
Първо- в Бургас отоплителния сезон не е 6 м.
Второ- 4 климатика за 4000 лв ? - говорим за COP над 4, защото там наистина спестяваш енергия. По мои сметки климатик на стойност около 2100 лв. с гаранционното обслужване и монтажа се изплаща за около 5.5 години, ако го сравнявам с марков реотан 2,5 kW, който ми е напълно достатъчен за помещението. Достатъчен ми е и 2 kW - за сравнение над 7 г. - и в двата случая над гаранцията.
  • 1
  • 2

Тема "Електрическите отоплителни панели ADAX" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: