• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sveteca666 - напреднал
Здравейте, искам да попитам нещо:
Живея в къща и миналата година си прекарахме парно на метан, но не го пуснахме поради финансова криза, а и трябваше да се взимат едни ботилки.. Та искам да попитам дали ако сменя дюзите на горелката и сложа за газ дали ще гори много или направо да сменя котлето и да сложа на твърдо гориво? :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
sveteca666 написа:
Здравейте, искам да попитам нещо:
Живея в къща и миналата година си прекарахме парно на метан, но не го пуснахме поради финансова криза, а и трябваше да се взимат едни ботилки.. Та искам да попитам дали ако сменя дюзите на горелката и сложа за газ дали ще гори много или направо да сменя котлето и да сложа на твърдо гориво? :?:
Я пак си свери цените и пак си сметни кое-колко!
LazarGanev - "Велик майстор"
Как сте прекарали парно на метан - последно имали мрежа до Вас или щеше да е с бутилкови групи?
W123 - специалист
Ето за това се радвам че направиха задължителни прегледите на газовите уредби на колите и че не сипват газ ако не си с редовни документи.
Трябва да стане същото и с газовите котли.Идват ненадейно,проверяват,пломбират там каквото може да се пипа по котела и а си барнал нещо и не си оторизиран сервиз а 1000 кинта глоба.

Не давам отговор по въпроса дали може да се сменят дюзите а мнение по това да се преправя една такава инсталция.Пази боже от изтичане на газ или пък проблем по самата инсталация от "български мурафети".
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз смятам, че като говори за смяна, sveteca666 няма в предвид сам да си сменя дюзите. А иначе трябва да кажа, че мониторинга на газовите уреди на метан е много по-добър от този на газовите уредби на автомобилите! Газовите уреди и инсталации ежегодно подлежат на задължителен технически надзор. Договорът с независимия надзорник се сключва при пускането на уреда и после той има грижата ежегодно да прави посещения с цел оглед и да попълва специална книга, така че в това отношение всичко е европейско!
W123 - специалист
Аз не съм казал че той ще тръгне да бара а по принцип ме човърка идеята да не се намери някой да бара къде не му е работа.
Постовете ми малко не са по темата но просто исках да изразя притеснение.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че няма нужда от притеснения в това направление.
sveteca666 - напреднал
По въпроса на LazarGanev: Не няма изградена мрежа, предложиха ни ботилкова група, която ще се сменя от фирмата доставчик на метан.
Но за да ги ползваме трябва да дадем капаро 2000лв., и ако се откажем ни връщат парите, но 2000 са си доста пари за затваряне и затова ми беше идеята за смяна на дюзите, или да си взема нов котел на твърдо гориво и да ползвам вече изградената инсталация.
А за смяната на дюзите те са си в комплекта на котлето, сервизния техник ще си ги смени.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тъй объркано и бедно откъм информация питаш! Щом дюзите са си в комплекта, пак там някъде е писан и разхода! Ние, дето не го знаем котела ти, как да познаем с кое гориво колко ще ти гори?
Малко вънкашно инфо. Като гориво, най-евтин е именно метанът.
LazarGanev - "Велик майстор"
Повярвай ми, най-добрият ти вариант е да дадеш този депозит от 2000 лв и да си караш на метан! На пропан-бутан излиза 2-3 пъти по-скъпо! На каква цена ще плащаш метана след този депозит? Имай предвид, че има много хора, които биха желали да им предложат тези условия, но няма такава фирма. За сведение ще кажа, че бутилковата група струва на фирмата от порядъка на 10000!
  • 1
  • 2

Тема "Ако на котел за метан сменя дюзите и му сложа за газ дали..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: