Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lestat - напреднал
Колеги в петък ще си поръчвам котел за къщата и искам ако някой се грее с тези немски котли да ми каже нещо за тях ?? Много се колебая, защото едни ми викат, че тези котли са много добри, други пък ми казват, че котела е боклук с много голям разход на въглища и много голяма температура на изходящите газове в следствие на малкото заходи ( един беше казал, че тоя котел е като кутийка от глидери ) !! Аз съм се спрял или на Де Дитрих или на турските Солитех, но мисля да зема турския ( уж вече и те са по немски патент :lol: ) И двата ми се връзват на 2200 лева, само че кой е по добрия ? Турския е с вентилатор и конзола за управление и едно от предимствата, което му дават е че е много икономичен!! Помагайте... Колко изкарва Де Дитриха с едно зареждане, ще може ли да гори кафяви въглища ( мисля, че го даваха за антрацитни ? ) И за турския приемам коментари, плюс това турския е триходов
Bobivan - специалист
Турските не са лоши!!Над 60 сме монтирали,почти без проблеми!!Става въпрос за котлетата на Демир-Докум(май че Валиант ги купиха скоро).
Със принудително раздухване,триходови.



Тук можеш да видиш снимки от един монтаж на такова котле
Lestat - напреднал
Колега същият е, поръчал съм го вече :wink: .... Ще ми разсясниш ли някои тънкости ако си запознат с палене, зареждане, как ще изкарва най- дълго , настройки на таблото ??? В магазина ми казаха, че не може този котел да развие повече от 85 градуса, вярно ли е това ??? Затворена или отворена система да права ? Много ще съм ти благодарен ако ми разсясниш някои работи, пиши ако искаш на ЛС :wink:
Bobivan - специалист
" В магазина ми казаха, че не може този котел да развие повече от 85 градуса, вярно ли е това ???"

Не разчитай на тези глупости...Сложи си задължително UPS , с акумулатор 55 Аh,със затворен разширителен съд,баланс вентил според височината на обекта...
Иначе котела работи много добре,ще се родите...Има само един недостатък,ако когато отвориш да хвърлиш някоя цепеница ,и в този момент се включи принудителното продухване ще те опуши малко...
Ще му хванеш лесно чалъма,няма нищо сложно...
И да ви етопло цяла зима.... :lol:
Lestat - напреднал
Колеги имам сериозен проблем .... Взех котела ( Solitech E 30 ) сложил съм го в мазето, но запецнах !!! Не можем с баща ми да си вържем таблото на котела , има някакви медни датчици дето си нямам и на идея къде се пъхат и знам че няма да се справиме !!! Проблема е обаче, че и от фирмата от която купих котела не разполагат в момента с човек, който да ми върже таблото и положението е напечено !! Трябва вече да го довършвам, а това са ме бави !! Та има ли някой измежду вас, който може да върже таблото на котела ?? Естествено със заплащане според договаряне
Bobivan - специалист
Амчи всичко е просто!!На изхода на топлата вода,има един отвор ,който е предназначен да поеме всички термосонди на котела(в отвора заводски има една пластина-изхвърли я и напъхай всички ампули вътре!!
Ето ти и снимка
Lestat - напреднал
Колега мерси много, че ми каза за датчиците, снимките и полезните съвети :wink: Имам обаче още някои дребни въоросчета.... Значи още не съм го монтирал с бащата ( пореди липса на време ), но се загледах в скарата и нейното движение при дърпане на лоста отстрани, значи какъв е принципа ?? Гледам че излиза напред малко и отзад отцепя, но растоянието е много малко, защото скарата опира отпред в металната отваряема част ( дето е захваната с един винт за кръстата отверка ), питането ми е успява ли се да се потдържа постоянно горене и изпадат ли в скарата отпадъците? Купил съм си вече и въглища, дребни са и за жалост има доста ситно и прах, но дано горят ...... Са другото питане ми е, да я правя ли затворена системата? Защото имам и камина вързана паралелно с котела и тя е с отворен раз. съд !!! Та ако сложа затворен разширителен съд в мазето при котела, ще има ли проблем за камината ? Ще може ли водата да се върти на естествена циркулация, като изгасне тока, защото сега и така работи , UPS нямам !!! Значи системата ми с горно разпределение.. Та да я преправям ли на затворена ? Към тръбата, която излиза до покрива (1'' ) са ми вързани две лири и бойлера и вече отгоре се разпределя по 3 щранга - успешен ли е варианта по който сме я изградили с бащата ? Друго което ме притеснява е комина!! Размерите са му 20-15 вътрешен размер- достатъчно ли ще е да работи ефективно котела ? И Колега по колко часа може да изкара тоя котел с едно зареждане до горе ( то е относително ), но все пак при най- добри условия колко може да изкара ?? Виждам че си работил с тия котли и имаш опит ... За сега няма да те питам друго
Поздрави
Bobivan - специалист
Повечето камини са за отворен разширителен съд,за разлика от чугунените котли!!Малко ми е трудно да давам съвет без да съм видял наличната система!!
Комина като сечение е добър,а за тягата му-не зная!!
Lestat - напреднал
Колега вече привършвам работа по котела ... Сичко вързахме с баща ми и изпробвах отзад датчиците с чашка вода и барзоварче дали сичко сработва както трябва- сичко е точно !!! Още не е пален, защото имам още малко работа. Значи отнове питане за термосондите: Колега значи термосондите са 4 ( 3 са дълги с еднаква дължина и една е по късичка )- тази късичката показва температурата на водата на таблото! Та тези трите дългите влизат навътре в тръбичката и усещам как стигат края и удрят, но тази късичката не може да се завре при другите ( няма място ), може само ако стои по нависоко, но ми изглежда нестабилна и се вади. Сички ли се набиват отзад и така ли трябва да е ?? Обясни ако има някакъв чалъм ? Аз ще кача и снимки скоро да видиш как става .... Системата я направих затоврена !!! Колко е нормалното налягане в системата?? Аз палих една печка, която е вързана паралелно с котела ( на 1 етаж е )и имах сложен едно барометърче дадено ми с котела до 1.6 ( атмосфера и 6 десети ). Напълних системата до 1.3 и като напалих печката заби на 1.6 и не знам до колко е стиганло налягането но е било до 2.5, защото на 2.5 трябва да избие баланс винтила ( предпазния винтил ) !!! Та какво налягане да поддържам в системата ? Мерси предварително за отговорите !!! Много се старая да спазвам законите и да работя правилно и мисля че се получава !!! Са от как е затоворена системата много по бързо дига температура, по добра циркулация и още + сове

Тема "Де Дитрих на твърдо гориво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: