Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lestat - напреднал
Колеги искам да попитам при затворената система котела може ли да работи на гравитационния принцип без помпичка ??? И ако е така къде да сложа разширителния съд, може ли да е на мястото на отворения разширител ?? ( демек в най- високата точка ) Котела ще е на твърдо гориво , коя система е по добра- отворената или затворената? При затворената по високо КПД, а при отворената повече сигурност ! И за колко мога да си купя автоматична пълначка? Общо взето ще е добре някой да ми разясни тънкостите при затворената система?
ironlady - модератор
Ще се опитам да ти отговоря:
Първо не прави гравитачна система затворена.Затвореният разширителен съд трябва да е монтиран в непосредствена близост до източника на топлина/котел,камина и т.н./
Малко по късно ще ти напиша предимствата и недостатъците на отворен и затворен разш съд
Автоматична допълваща група би ти струвала от порядъка на 50-60 лв.
FMaster - специалист
Интересно ... следя темата, чакам дописките. Не ме касае но ми е интересно - бос съм по темата за котли и локално парно. Изпълнение и монтаж - да, но по сметките и проектирането, отворена, затворена плюсове, минуси ... :(
mjjmiro - специалист
Здравейте, аз също мисля да направя парното си затворена система! Бихте ли ми обяснили каква е ролята на тази допълваща група и може ли без нея? Днеска ми предложиха такава за 150лв, явно е от скъпичките, каква точно да търся? Днеска си източих парното, системата побира към 200 литра вода, достатъчен ли ще е 18 литров разширителен съд? Мисля да го монтирам до котела но на студената вода също и ще сложа предпазен клапан на 2,5 бара до разширителя!? Пропускам ли нещо? Благодаря!
montoya - майстор
Хм. Допълващата група според мен има един недостатък и той се проявява при теч някъде по системата. Тя дружески помага да ви се наводни жилището :?

Тема "Затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: