Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilm - помощник
Здравейте приятели,не знам дали пиша в правилния раздел!Ако не и е тук мястото моля модератора да я премести където сметне за добре.Та да мина по същество:Изградих външен комин който е залепен за северо-източната страна на двуетажна къща и се показва над водосточните тръби около метър.Използвах готови тухли(коминки) с диаметър на полезния отвор 22см.Та въпроса ми е дали ще е необходимо да го изолирам и с какво да го направя,или мога да мина с едно хубаво измазване?Първоначално мислех да го направя със стиропор,но след като изчетох доста из форума се отказах.В един магазин ми предложиха да го направя с минерална вата но не знам дали е подходяща и как да се направи?Очаквам вашите мнения и предложения!
tinalex - специалист
Според мен няма смисъл от изолиране.А колко се показва над билото на къщата?Трябва да е поне 30см,доколкото знам.
emilm - помощник
Не е над билото,в основата на покрива е и няма как да го вдигна като единичен толкова високо,но пък ветровете които духат са обикновено от към страната на комина и не мисля че ще има проблем но пък и не е изпробван още!
montoya - майстор
Моя комин е точно същия като твоя залепен за къщата външно и със същите коминни тела. Аз го измазах със вар без да му слагам изолация, но зимата се получава конденз и тече качествено. Не се е затиснал вече трета година, но цапа двора.
emilm - помощник
Montoya благодаря ти за споделеното,значи е за предпочитане да се изолира по някакъв начин за да се избегне конденза,но остава въпроса със какво?Мисля си дали няма да стане с каменна вата но в "Дупница"се оказа че не се намира такова нещо!
montoya - майстор
Изолираш го с фибран или нещо от този сорт.
Аз съм приготвил 5см стереопор, но при работещо парно комина не се нагрява дори в зоната в която влиза кюнеца.
emilm - помощник
Аз се ориентирах към каменна вата 5см ,купих материали но времето ме спъва да го направя

Тема "Термо изолация на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: