Най - вълнуващия въпрос зимно време.
myrchak - специалист
:?
Здравейте !
Айде моля напънете се!- да помислете :-D
ша си слагам от тия вгжраждащи камери на камина -център!
интересното е че ша я слагам в изградена преди тухлена камина!
отвора на камерата е 200мм- моята тръба е 150мм!-ПРАВА С дължина 3000мм !
Сега бих ли могъл да слооооооожа нещо кат серпантина около тръбата та да си топля вода -по мои изчисления в нея се събира 13-14л вода -камерата е 12kw -дали ще се получи?
velsi - Почетен майстор
Би могло да стане, но ще ти трябват и други неща. Разширителен съд, най-вероятно и помпа. За отопление ли ще бъде тази вода или за къпане? А и защо реши, че точно серпентина е най-подходящата форма?
zap - помощник
myrchak написа:
:?
отвора на камерата е 200мм- моята тръба е 150мм!-ПРАВА С дължина 3000мм !
Нещо не разбирам.. :?
Кой отвор е 20 см и коя тръба е 3 м?
Ако говориш за кюнец - добре, но имай предвид, че ако е смятана камерата за "голям" комин а ти я сложиш на "малък" зимата ще питаш: "Камината връща пушек - какво да правя?" :cool:
За серпентината - аз също си мислех да навия медна тръба край кюнеца - да топли вода, но реших, че не си струва разправията а и ще отнема от топлината на комина и ще разваля тягата.. ама това е мое мнение - не съм специалист и може да греша.. :?
myrchak - специалист
velsi написа:
Би могло да стане, но ще ти трябват и други неща. Разширителен съд, най-вероятно и помпа. За отопление ли ще бъде тази вода или за къпане? А и защо реши, че точно серпентина е най-подходящата форма?
:-D
Велси!- да -разширителен съд
ми за двете
мисля и друг вариат !
дървен бойлер ! А не знам :?
myrchak - специалист
zap написа:
myrchak написа:
:?
отвора на камерата е 200мм- моята тръба е 150мм!-ПРАВА С дължина 3000мм !
Нещо не разбирам.. :?
Кой отвор е 20 см и коя тръба е 3 м?
Ако говориш за кюнец - добре, но имай предвид, че ако е смятана камерата за "голям" комин а ти я сложиш на "малък" зимата ще питаш: "Камината връща пушек - какво да правя?" :cool:
За серпентината - аз също си мислех да навия медна тръба край кюнеца - да топли вода, но реших, че не си струва разправията а и ще отнема от топлината на комина и ще разваля тягата.. ама това е мое мнение - не съм специалист и може да греша.. :?



200- изхода на камерата
3000мм-дължината на тръбата
Ф-150мм
за медната тръба и аз съм за -само че е много скъпо :-D

Тема "идея" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: