Най - вълнуващия въпрос зимно време.
asio - помощник
popovvv написа:
новия терминал на аерогара София в чакалнята всички радиатори са свързани по този начин.

Оппаа, значи все пак имало резон в моите главоблъскания ...
Еми май и в нас ще кацат самолети :-D
Стефан - майстор
popovvv написа:
...
Схеми с долно захранване на радиаторите се използват за намаляване скоростта на водата през радиатора и получаване на необходимият топлообмен/резлика в температурата на влизащата и излизаща вода 10гр/.При такова вклучване изстиващата вода подтиска постъпващата топла и намалява скоростта и през радиатора.
Според мен разсъжденията за камината са горе-долу в правилна посока.
Но не мога да се съглася с обясненията за радиатора. Пък, ако ще, и всички аерогари да са с долно свързване на радиаторите. Там е направено така по други съображения.
Не разбирам защо трябва да се намалява скоростта на протичащия флуид през радиатора? :? А, ако все пак се налага някакво регулиране на скоростта, то може да стане или с бленда, или с регулируем вентил на входа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Стефан написа:
Не разбирам защо трябва да се намалява скоростта на протичащия флуид през радиатора?
За да се осигури необходимото делтаТ в радиатора.
Стефан - майстор
LazarGanev написа:
Стефан написа:
Не разбирам защо трябва да се намалява скоростта на протичащия флуид през радиатора?
За да се осигури необходимото делтаТ в радиатора.
Лазаре, не четеш ли?
Стефан написа:
А, ако все пак се налага някакво регулиране на скоростта, то може да стане или с бленда, или с регулируем вентил на входа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами това са различни пътища за постигане на един и същ резултат. Изненадва ли те, че на някои коли волана е отдясно?
Стефан - майстор
Не искам да споря повече. Свързвайте си радиаторите както искате.
LazarGanev - "Велик майстор"
Стефане, това, което искам да дискутираме е не как да си вържем радиаторите, а каква е разликата между едното и другото връзване. Не съм сигурен, че всеки прави разлика между двата въпроса, ама нейсе.
Master_Kenobi - V.I.P.
LazarGanev написа:
Master_Kenobi, може би си останал с впечатлението, че аз препоръчвам "обратно свързване"... Това, което препоръчах е да не се трие темата, защото е интересна, а не извратена.
Огромното неудобство на общуването в Нета е невъзможността да чуеш интонацията и предадеш емоцията. За това трябва да четем и то внимателно. Не винаги ни се отдава, поне на мен.

Лазаре, не съм останал с такова впечатление. Никъде не съм го написал. Дори никъде не споря с теб. Освен това подкрепих подкрепата ти за това, темата да остане, но с други аргументи. (Не че в тоя форум съм видял изтрита тема, ама съм от скоро...) Освен това казах, че ИДЕЯТА за обратното свъзване е перверзна, а не самата тема.

А нашият приятел asio, ако е решил да бъде оригинален пред познати и приятели с това, че ще му кацат самолети в жилището и парното му ще е наобратно - негова грижа, никой не може да го спре. Дори и popovvv, с коректното обяснение, което е дал, че трябва прецизна аргументация и изчисления за такова свързване, което е извън обхвата на НАПРАВИ САМ.
asio - помощник
Пред никой няма да се правя на интересен джедай, но ще пробвам и двата варианта (за някоя от стаите) тъй като се сещате че това е доста лесно. Сигурен съм че трудно ще се намери видима разлика но ще пробвам.
Айде сега вижте как са ги навързали тук http://zamunda.net/details.php?id=78527&hit=1
и стига сте спорили :-D :-D :-D че ще ви пратя тези майстори.
popovvv - специалист
Снимките по долу може би ще дадат отговор на въпросите ,които си задаваме.Лично за себе си констатирам следното:
-Производителите не отричат долното свързване на радиаторите, напротив посочват го като възможен вариант.
-Разликата м/у горно и долно подаване на топлата вода е в увеличаване
на топлинните загуби.
Така, че всики който не се притеснява от топлинни загуби в рамките на 10-13% може да свърже радиаторите си долно.

Прикачен файл

untitled.JPG
снимки
untitled.JPG (58.6 KиБ) Видяна 2948 пъти

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (48.51 KиБ) Видяна 2949 пъти

Тема "Вход на радиаторите,камината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: