• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
popovvv - специалист
Ако муфите са с гумени уплътнители може някой да се е скъсал или застанал накриво.Подменете ги с нови струват стотинки.Слагал съм и малко по дебели от оригиналните, като предварително калибровам тръбата на размера.В руски сайт съм чел, че добри резултати дава нагряване на връзката със сушоар и ново стягане, вода се пуска не по-рано от 30мин. след процедурата.
bbb - помощник
popovvv Благодаря!
Днес ходих до Юроком и взех нови, самите гумени уплътнения са някак си по дебели. Ще пробвам с тях, ако има проблем ще пробвам и процедурата със сешоара.
donnna - специалист
както ти е писал горе колегата "предварително калибровам тръбата на размера"... щото ако не я поразшириш се късат гумените уплътнения и/или приплъзват и ефекта е 0....
bbb - помощник
Благодаря ви за съветите. Сложихме снощи новите муфи, запалихме парното и за момента от никъде не капе :)
2v6 - майстор
V1978 написа:
Колеги помагайте...
Трябва да сменя два тройника 25-16-25мм и една редукция 25-20мм за тръби с алуминиева вложка. Старите бяха запресовани с втулка, без гайка и въпреки това протекоха сериозно. Мисля да ги сменя с такива с гайки, за да не търся инструмент. Имайки предвид, че тройници с такива размери са доста скъпи, нямам право на грешки. Посъветвайте ме каква марка фитинги да купя и откъде. Знам, че ги има във всяка железария. Интересува ме ако някой експерт по отоплителните инсталации знае марка наистина качествени фитинги, които няма да прокапат. От опит знам, че се продават и боклуци, които създават проблеми...
Какво е котлето?
При мен протекоха фитинги с гайки (италиански) и докато не смених тръбите капеха при изстиване на системата.
V1978 - специалист
@ 2v6: При мен не е котле, а камина "ПРИТИ" с водна риза. Отоплението е етажно. Освен това се получи проблем от нещо, което не очаквах - оказа се, че много малко фирми предлагат фитинги и тръби 25мм. Навсякъде работят с 26мм. Тези 25мм вероятно са само фирмен стандарт на UNIPIPE. С хиляди мъки и обикаляне немерих фитинги при един от дистрибуторите на РУВЕКС /и там бяха на изчерпване/ . Нищо не знам за качеството им, просто нямах избор.... Както и да е, закърпих положението, засега не тече никъде.

П.С. Какви са ти били старите тръби и с какви ги смени, че ми стана интересно? Ако зачестят проблемите при мен, ще трябва явно да сменя магистралната тръба с 26мм.
  • 1
  • 2

Тема "Протекли фитинги за PEX-AL-PEX тръби. С какви да ги сменя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: