Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lestat - напреднал
!!

Прикачен файл

Изображ.103.jpg
Изображ.103.jpg (74.74 KиБ) Видяна 6924 пъти

Прикачен файл

Изображ.103.jpg
Изображ.103.jpg (74.74 KиБ) Видяна 6925 пъти

Прикачен файл

Изображ.101.jpg
Изображ.101.jpg (79.35 KиБ) Видяна 6926 пъти

Прикачен файл

Изображ.105.jpg
Изображ.105.jpg (81.36 KиБ) Видяна 6929 пъти
Bobivan - специалист
Чугунената преграда се слага когато котела е на въглища,на дърва се маха!!!
Прави се нивелация и чак тогава котела се връзва...Вратичките трябва да са добре уплътнени!!
tinalex - специалист
Колега,а като отвориш онова прозорче,дето се вижда на снимката нещо променя ли се?
Lestat - напреднал
Колега тва прозорче, не го отварам, отварам едно друго пред котела дето не се вижда, ама единственото, което помага е че от там излиза пушека, който не отива в комина, а бива издухан от вентилатора през вратичките и дифузиорчето !!!

Колега то малко трябва да се повдигне от едната страна, няма да е проблем !!!

Чугунената преграда се слага когато котела е на въглища,на дърва се маха!!!
Прави се нивелация и чак тогава котела се връзва...Вратичките трябва да са добре уплътнени!!- Колега а вратичките ако заводски не са уплътнени, аз какво мога да направя ? Само трябва да нивелирам котела и ако пуска дим през тях ....... съм безсилен ... А по отношение на въпроса за коминните топки дето се въртят какво ще кажете , струва ли си ? и Има ли ефект
tinalex - специалист
Не особено-те са по-скоро ако духа вятър да не ти връща.Има едни коминни вентилатори,които усилват тягата-от 300лв нагоре обаче.
Какво стана с пушека. Ако проблема го има още махни тръбата която използваш за димоход и сложи една права директно към комина, като за целта направиш нов отвор така, че новата тръба да има лек наклон към котела.
Успех
Lestat - напреднал
Еми какво да ти кажа колега... Все си е леко задимено при котела.. Вече и комина се е позасадил явно и трябва чистене.. Почна да пуши повече при котела и да избива през мазилката на комина точно като се добавят въглища !! Ама какво да се прави.. Навремето наще нескупосани комини са направили и сега няма оправяне.. Значи има и проблем с горната вратичка на котела.. Изяде се чугуна и не затваря хубаво( не стиска достатъчно и не прилепя здраво за да не пуши ).Като се натисне и спира да пуши !! Ще пробаме с бащата с чугунени електроди да наварим малко за да стиска както трябва.. Много ми е топло в къщата с този котел, но има неизкусурени работи и незгоди, ама какво да се прави ... По често чистене на комина и кюнеца... Но точно като е прегорял и му направа зареждане с въглища до ГОРЕ и се пусне вентилатора у махалата моя комин е най-активен :-D Като някой цех пушим
filmatoplo - майстор
Отворена ли е задната клапа на димоотвода .
filmatoplo - майстор
Днес бях в едно котелно -човека му се реве от същия котел .

Тема "Има ли спасение ???- Снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: