• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Master_Kenobi - V.I.P.
Ами, може и да стане тогава в пода. Ама ще ти трябва як вентилатар или два. Не знам, питай някое ОиВ.
Как ще ти понесе шума от вентилаторите?
popovvv - специалист
Въздуховодите спокойно могат да се прокарат по пода след като движението на въздуха ще е принудително.Остава да разберете какво ще е сечението им и дали то плюс изолацията на тръбите ще се побере в замазката. Замазката над тръбите трябва де е мин.20мм и да се армира, за да не се смачкат тръбите.Следва да си изясните въпроса дали топлият въздух да постъпва в стаите от пода или да го качите на тавана.При първият вариант ще имате проблеми с разположението на мебелите и размерите на подовите покрития/килими, балатуми и др/, а при вторият как да скриете тръбите по тавана.За да може да се разпределя топлият въздух по стаите в необходимите количества трябва да използвате турбоекстрактор, а не обикновен вентилатор, съответно камината трябва да е пригодена за монтиране на това устройство.
Galy - специалист
А какво е турбоекстрактор? Това на снимката нормален вентилатор ли е? И за всяка стая магистралите по отделно ли се пускат или с разклонения? Как ще съм сигурен че до последната точка ще достигне въздух, а няма да бъде поет още в предните стаи?

Прикачен файл

large_20080302111425.jpg
large_20080302111425.jpg (72.77 KиБ) Видяна 4211 пъти
popovvv - специалист
Прилича на турбоекстрактор, но само от тази снимка не мога да отговоря.Най общо казано турбоекстрактора е вентилатор и система от клапи за отделните клонове на инсталацията.Чрез притваряне на клапите се получава намаляване или увеличаване на дебита в даден клон или пренасочване на въздуха към други клонове.Именно тава създава възможността за достигане на загрятият въздух до всички точки.Тази разграфената врътка на снимката е терморегулатора за настройка на градусите при, които да се включи вентилатора.Разгледайте апарата и ако има още изходи и клапи значи е турбоекстрактор.Доколкото съм запознат продават се такива с различен дебит, което предполага, че трябва да сте наясно какъв Ви е необходим.Най- добре е да се консултирате с някой, който има изградена такава система или със специалист, аз съм запознат само за обща култура.
Galy - специалист
Благодаря за информацията!
popovvv - специалист
Разгледайте сайта на МАРМОДОН има кратки обяснения и ще научите малко повече за системите с въздушни ризи.Да това е турбоекстрактор, а управляващите клапи се продават отделно.
Galy - специалист
Да, свързах се с хората от МАРМОДОМ и научих доста, общо взето всичко необходимо, за да взема правилното решение. И съм много доволен от отношението им!
  • 1
  • 2

Тема "Отопление с въздухотводи!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: