Най - вълнуващия въпрос зимно време.
СТАВА ВЪПРОС ЗА ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА НА ЛОКАЛНО ПАРНО. КОЛКО АТМОСФЕРИ ТРЯБВА ДА ИМА РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД ПРИ СТУДЕНА ВОДА? :? И НЕЗНАМ ДАЛИ ТОВА МОЖЕ ДА ПОСЛУЖИ КАТО УСЛОВИЕ, ЧЕ НАЛЯГАНЕТО ВЪВ ВОДНАТА СИСТЕМА Е 1.2 БАРА! :?

НАДЯВАМ СЕ НА БЪРЗ И КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР! БЛАГОДАРЯ!!!

ЗАЩОТО АЗ ИЗПУСНАХ НАЛЯГАНЕТО ОТ ВЕНТИЛА ПРЕДИ МОНТАЖА И СЕГА НЕЗНАМ КАКВО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЛИ КАКВО БЕШЕ!?! :shock:
zvetomil - специалист
Работил съм като Оператор на парна турбина в ТЕЦ Там имахме високи и ниски налягания за пара и вода и съответно дренажни и разширителни съдове.Тая система се контролира с много температурни датчици; за налягане; ниво; дебитомери; и.т.н.За домашно парно незнам за какъв разширителен съд с налягане ми говориш да не праиш ТЕЦ.Или като оня от Враца дет са го казали и по новините ,че му гръмнала камината,но не съм ги гледал и не знам дали е оживел.Сега сериозно според мен разширителния съд е атмосверен тип тоест отворен със налягане на водата колко ти е водния стълб в парното а отгоре въздушното налягане и горещата вода се разширява колко си иска.Ако затвориш системата праиш бомба или трябва даслагаш некви механични или електронни автоматики.
Ако некъде имаш манометър при студена вода как казваш то тои ти е за да контролираш с него запълването на системата.Но това акко дадеш схема на инсталацията.При затворена система ако манометъра е в ниска точка показва налягането на водния стълб+налягането на системата която подава водата за запълване.Ако е в наи висока точка манометъра показва (при затворена система и студена вода)налягането с което водопровода е запълнил системата ти.
Последна промяна от zvetomil на ср ное 19, 2008 8:54 am, променено общо 1 път.
n.milin написа:
СТАВА ВЪПРОС ЗА ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА НА ЛОКАЛНО ПАРНО. КОЛКО АТМОСФЕРИ ТРЯБВА ДА ИМА РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД ПРИ СТУДЕНА ВОДА? :? И НЕЗНАМ ДАЛИ ТОВА МОЖЕ ДА ПОСЛУЖИ КАТО УСЛОВИЕ, ЧЕ НАЛЯГАНЕТО ВЪВ ВОДНАТА СИСТЕМА Е 1.2 БАРА! :?

НАДЯВАМ СЕ НА БЪРЗ И КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР! БЛАГОДАРЯ!!!

ЗАЩОТО АЗ ИЗПУСНАХ НАЛЯГАНЕТО ОТ ВЕНТИЛА ПРЕДИ МОНТАЖА И СЕГА НЕЗНАМ КАКВО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЛИ КАКВО БЕШЕ!?! :shock:
Напомпай на 1bar и действай ,пък нали имаш манометър като загрее ще следиш колко ще се повиши . На съда трябва да има предпазен клапан мисля,че беше настроен на 2,2bar.Успех!!!
zvetomil написа:
Работил съм като Оператор на парна турбина в ТЕЦ Там имахме високи и ниски налягания за пара и вода и съответно дренажни и разширителни съдове.Тая система се контролира с много температурни датчици за налягане ниво дебитомери и.т.н.За домашно парно незнам за какъв разширителен съд с налягане ми говориш да не праиш ТЕЦ.Или като оня от Враца дет са го казали и по новините ,че му гръмнала камината,но не съм ги гледал и не знам дали е оживел.Сега сериозно според мен в разширителния съд е атмосверен тип тоест отворен със налягане на водата колко ти е водния стълб в парното а отгоре въздушното налягане и горещата вода се разширява колко си иска.Ако затвориш системата праиш бомба или трябва даслагаш некви механични или електронни автоматики.
Ако некъде имаш манометър при студена вода как казваш то тои ти е за да контролираш с него запълването на системата.Но това акко дадеш схема на инсталацията.При затворена система ако манометъра е в ниска точка показва налягането на водния стълб+налягането на системата която подава водата за запълване.Ако е в наи висока точка манометъра показва (при затворена система и студена вода)налягането с което водопровода е запълнил системата ти.
Колега системата може да е отворен или затворен тип в случая става дума за система затворен тип с разширителен съд които може да е и в най-ниската точка .Съда е с мембрана (принципно е хидроакумулатор)
от едната й страна е водата в системата,а от другата въздушна камера с определено налягане- за него пита човека.Няма да си прави ТЕЦ!!!
zvetomil - специалист
благодаря ти ceco7m под механични автоматики имах предвид точно предпазен клапан,ма нали кат са фала че съм работил в ТЕЦ и са изразявам много сложно.
null - специалист
В магазин на Рувекс ми казаха:
2.5 бара налягане в разширителния съд (аз не съм помпал или мерил - както си е купен е)
1.5 бара налягане на системата при студена вода
Не мога да коментирам колко е точно. Просто питах веднъж и съм запомнил стойностите. Нека някой сведущ да коментира ...
zvetomil - специалист
Ако системата не е самоделка а от производител то тя си има документи с техническа спецификация.доколкото знам пространството зад мембраната се запълва не с въздух от компресор а с някакъв пречистен инертен газ.Примерно азот или аргон.така се избягва възможноста от конденз и кислород след години да ти ръждясат елементите на предпазния клапан и винаги можеш да разчиташ на неговото деиствие.
zvetomil - специалист
:? сутринта писах преди първото кафе затова сега пиша отново.Налягането във водопровода по принцип за запълване на домашно парно винаги е достатачно.по формулата 10 метра воден стълб=1атмосфера налягане.В ТЕЦ_а като работих ми се е случвал пробив на тръбопровод високо налягане /малка дупчица/ 540 градуса 240 атмосфери налягане.звука е като от излитане на ракета носител.Имах чувството че потеглям с целия етаж.Но при домашно парно с тия малки налягания и при наличието на поне един предпазен клапан е почти 99% безопасно.Така че спокоино се греите.
ESPACE - майстор
Помпи на 2 бара разширителния съд ама без противоналягане(първо източи системата) и това е. На повечето разширителни съдове си пише 3 бара мах.
montoya - майстор
А пък писането с главни букви в интернет се счита за викане.
Изключи капс лока

Тема "Колко атмосфери трябва да има в разширителният съд ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: