Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dalgia - специалист
n.milin написа:
СТАВА ВЪПРОС ЗА ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА НА ЛОКАЛНО ПАРНО. КОЛКО АТМОСФЕРИ ТРЯБВА ДА ИМА РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД ПРИ СТУДЕНА ВОДА? :? И НЕЗНАМ ДАЛИ ТОВА МОЖЕ ДА ПОСЛУЖИ КАТО УСЛОВИЕ, ЧЕ НАЛЯГАНЕТО ВЪВ ВОДНАТА СИСТЕМА Е 1.2 БАРА! :?

НАДЯВАМ СЕ НА БЪРЗ И КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР! БЛАГОДАРЯ!!!

ЗАЩОТО АЗ ИЗПУСНАХ НАЛЯГАНЕТО ОТ ВЕНТИЛА ПРЕДИ МОНТАЖА И СЕГА НЕЗНАМ КАКВО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЛИ КАКВО БЕШЕ!?! :shock:
На каквото налягане ще работи системата на това налягане се помпа и РС.Обикновенно фабрично са напомпани на 1,5атм но съм попадал и на празни.В твоя случай 1,2атм , ако е напомпан на 1,5 не го пипай.
2v6 - майстор
dalgia написа:
...На каквото налягане ще работи системата на това налягане се помпа и РС.Обикновенно фабрично са напомпани на 1,5атм но съм попадал и на празни.В твоя случай 1,2атм , ако е напомпан на 1,5 не го пипай.
Това 100% ще свърши работа!
filmatoplo - майстор
Налягането в разширителния съд трябва да бъде 1,1 пъти по малко от това на системата , или ако налягането в системата е 1,5 бара в съда трябва да е 0,7 бара -успех
2v6 - майстор
filmatoplo написа:
Налягането в разширителния съд трябва да бъде 1,1 пъти по малко от това на системата , или ако налягането в системата е 1,5 бара в съда трябва да е 0,7 бара -успех
1.5/1.1=1.36 !
filmatoplo - майстор
не е така ама айде, може да не сте ме разбрали - цитирах таблица за оразмеряване на разширителни съдове и предналягане . В таблицата посочват 3 бара налягане в системата и 1,5 бара предналягане в съда - съответно 1,5бара в системата и 0,7 бара в съда . :)
Rumen89 - специалист
Здравейте стаава въпрос за затворена система с раширителен съд до котела който се намира в мазето. Къщата е на два етажа с котел 46 kw. Фирма е монтирала системата но днес реших да проверя налягане в раширителния съд при 60 градуса на водата и барометъра не отчете, че има налягане в него. Имам и барометър на котела който показваше 2бара налягане. Въпроса ми е следният трябва ли да замеря наново когато системата е изтинала и колко трябва да го напомпам.
n.ganev - майстор
Налягането в РС се мери преди монтажа към системата
radius - майстор
И как се проверява дали не е спаднало?
Последна промяна от radius на вт яну 16, 2018 5:24 pm, променено общо 1 път.
Rumen89 - специалист
Аз го проверих като сложих барометъра на винтила.
radius - майстор
Дотук се казаха противоречиви мнения. Аз снощи се борих с моя и ми е интересно.
Мисля че трябва да се помпи под налягането на системата, за да може като се свърже, мембраната да поеме част от налягането и да компенсира, ако например падне още температурата.
Ако може да обобщя с числа:
Система на 1.5 бара при 20С. РС на 1 бар преди свързването. СЛед свързването ще стане примерно 1,487535 бара. Тъй ли?

Тема "Колко атмосфери трябва да има в разширителният съд ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: