Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius написа:
Дотук се казаха противоречиви мнения. Аз снощи се борих с моя и ми е интересно.
Мисля че трябва да се помпи под налягането на системата, за да може като се свърже, мембраната да поеме част от налягането и да компенсира, ако например падне още температурата.
Ако може да обобщя с числа:
Система на 1.5 бара при 20С. РС на 1 бар преди свързването. СЛед свързването ще стане примерно 1,487535 бара. Тъй ли?
Точно. Това гарантира, че ако падне още температурата, съдината ще работи и няма да влезе въздух през някой незатворен автоматичен.
Rumen89 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
radius написа:
Дотук се казаха противоречиви мнения. Аз снощи се борих с моя и ми е интересно.
Мисля че трябва да се помпи под налягането на системата, за да може като се свърже, мембраната да поеме част от налягането и да компенсира, ако например падне още температурата.
Ако може да обобщя с числа:
Система на 1.5 бара при 20С. РС на 1 бар преди свързването. СЛед свързването ще стане примерно 1,487535 бара. Тъй ли?
Точно. Това гарантира, че ако падне още температурата, съдината ще работи и няма да влезе въздух през някой незатворен автоматичен.
И при мен след изтиване винаги има въздух в някой радиатор на вторият етаж. Какво мога да направя без да откачам раширителния съд. Мога ли да го напомпам на 1.5 когато истине системата.
Rumen89 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
radius написа:
Дотук се казаха противоречиви мнения. Аз снощи се борих с моя и ми е интересно.
Мисля че трябва да се помпи под налягането на системата, за да може като се свърже, мембраната да поеме част от налягането и да компенсира, ако например падне още температурата.
Ако може да обобщя с числа:
Система на 1.5 бара при 20С. РС на 1 бар преди свързването. СЛед свързването ще стане примерно 1,487535 бара. Тъй ли?
Точно. Това гарантира, че ако падне още температурата, съдината ще работи и няма да влезе въздух през някой незатворен автоматичен.
И при мен след изтиване винаги има въздух в някой радиатор на вторият етаж. Какво мога да направя без да откачам раширителния съд. Мога ли да го напомпам на 1.5 когато истине системата.
Трябва да се увериш, че съдината е здрава- мембраната демек.
Трябва да си сигурен, че дори при 2 градуса на водата, в съдинката има поне 10-15% от нея.
Ми затвори им капачките, след като се самообезвъздуши де!
Не помпи съдината, ей така, на сляпо! Първо прочети по темата!
За да няма сръдни и недоразумения- Форумът е за взаимопомощ, а не образователен. Тука лекции не се изнасят, но който иска, може да се образова.
За да се помогне на някого, трябва някаква предварителна информация.
В случая- колко литра е обема на системата, колко литра е съдинката, колко киловата е горелката-котела, какво е максималното налягане на котела, стойности на предпазните клапани, пълначка....Като при доктор.
mgbagera - специалист
Тази есен в работата ми (работя като гумаджия) идва един чичка и носи разширителен съд. Търси компресор да си напомпа РС. Изкарах му маркуча и му викам да знаеш че лъже с половин атмосфера. Чичето взе и почна да помпи и помпи и помпи. Поглеждам го и той вече на 7 бара. Викам му, ей много са бе кво праиш. А чичето вика трябват ми 10 бара за парното :shock: :?
След като разбра че компресора няма да вдигне до толкова каза че и 7 му стигат и си тръгна с напомпания разширителен съд.

Сега какво е правил с тва парно само той си знае :|
Rumen89 - специалист
Моят е 50 литра котела е Виадрус 45-6 киловата горелката е грейко рб 20. Утре ще спирам парното за почистване и мисля да пробвам да го напомпам. Ще изчакам да истине системата и ще пробвам да го напомпам но къде трябва да гледам колко е напомпам на барометър на помпата или този на където мери налягане в системата. Не мисля да източване системата дали ще се получи.
gnt69 - майстор
Rumen89 написа:
Моят е 50 литра котела е Виадрус 45-6 киловата горелката е грейко рб 20. Утре ще спирам парното за почистване и мисля да пробвам да го напомпам. Ще изчакам да истине системата и ще пробвам да го напомпам но къде трябва да гледам колко е напомпам на барометър на помпата или този на където мери налягане в системата. Не мисля да източване системата дали ще се получи.
Само на манометъра на помпата. На колко метра ти е най високия радиатор.
Rumen89 написа:
Моят е 50 литра котела е Виадрус 45-6 киловата горелката е грейко рб 20. Утре ще спирам парното за почистване и мисля да пробвам да го напомпам. Ще изчакам да истине системата и ще пробвам да го напомпам но къде трябва да гледам колко е напомпам на барометър на помпата или този на където мери налягане в системата. Не мисля да източване системата дали ще се получи.
Не, няма да се получи. Не прави нищо сам!
Русе, не е добра идея.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Не, няма да се получи. Не прави нищо сам!
Русе, не е добра идея.
Що да не стане трябва да стане. Сега видях че има два етажа над котела.
1. Освобождава налягането като източи вода, да няма налягане в системата.
2. Помпи съда до 1 атм. и го проверява с манометър не барометър.
3. Допълва с вода до 1.3-1.5 атм системата.
4. Пали котела налива вино и се кефи.
:partyman:
Rumen89 - специалист
gnt69 написа:
Rumen89 написа:
Моят е 50 литра котела е Виадрус 45-6 киловата горелката е грейко рб 20. Утре ще спирам парното за почистване и мисля да пробвам да го напомпам. Ще изчакам да истине системата и ще пробвам да го напомпам но къде трябва да гледам колко е напомпам на барометър на помпата или този на където мери налягане в системата. Не мисля да източване системата дали ще се получи.
Само на манометъра на помпата. На колко метра ти е най високия радиатор.
7 метра
Rumen89 - специалист
Rumen89 написа:
gnt69 написа:
Rumen89 написа:
Моят е 50 литра котела е Виадрус 45-6 киловата горелката е грейко рб 20. Утре ще спирам парното за почистване и мисля да пробвам да го напомпам. Ще изчакам да истине системата и ще пробвам да го напомпам но къде трябва да гледам колко е напомпам на барометър на помпата или този на където мери налягане в системата. Не мисля да източване системата дали ще се получи.
Само на манометъра на помпата. На колко метра ти е най високия радиатор.
Извинявам се манометър. 7 метра е разстоянието.

Тема "Колко атмосфери трябва да има в разширителният съд ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: