• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Лазаре ,колко киловата е единия газов котел от каскадата .Имаш ли някоя снимка на котелно с пиролизен котел там вентили и помпи дори и да не е твое изпълнение -в момента зидат котелното и комина и ми е нужна идейна подредба - то е ясно че пак като подводница ще прилича с тия малки размери . За подовото понеже е малко квадрати и само 2 кръга се чудя как да го регулиръм - от главния колектор с трипътен вентил с пряко действие ще нагласям водата до 45 гр след него помпа за кръга - но искам да командвам температурата на въздуха в помещението 25 гр със стаен термостат , само че като достигне тази температура ст термостат кое да исключи - помпата за подовото и така да истине стаята с 2 градуса и пак да се вклщчи помпата . Или да сложа един нормално отворен магнитвентил на топлата тръба влизаща в трипътния вентил и като се достигне нужната температура в помещението ст термостат да затваря топлота вода на трипътния вентил и помпата да върти по охладена вода през подовото .Или да сложа трипътен вентил с задвижка и пак да се управлява от стайния термостат при достигане на нужната температура да регулира температурата на водата в кръга .Притеснява ме кой метод да избера който най комфортно да регулира поради по голямата инертност на подовото - в смисъл че като се спре подаване на вода към подовото ще се осети едва до половин час - може и нещо по оригинално да има . Моля дай ми съвет -благодаря , пък ако има и някоя снимка вече ще трябва да черпя .
naskov - майстор
Като гледах снимките на газовите котли си задавах въпроса "Къде сме ние :?: " 50квт котел -50кг :!: .Вече кръст не ми остана от чугунени котли. Отивам във Варна :)
filmatoplo - майстор
Тука в странжата се радваме все още на дръвцата , затова само пиролизни слагам-Атмоси .Лазаре моляте дай ми някакъв отговор да си мисля по системата .
LazarGanev - "Велик майстор"
Сега се връщам, нямаше ме два дни. Да, зоновите помпи са в чилърите. Стъклонапълнения ППР е стабилизиран с фибри, вместо с ал.вложка и не се налага ползването на острилка. Единият котел е 65кВт и е доста по-голям и тежък от битовите. Нямам снимки с котел на твърдо гориво - почти не работя с такива, ама знаеш, че няма принципна разлика. Ей ти една примерна схема с подово и радиатори:. Колкото до стайния термостат на подовото - смятам, че и в двата варианта е добре.
С такава помпа като до бойлерите -синята си зареждам антифриза в слънчевите системи .
И аз с подобна:

Прикачен файл

Copy of Снимка 0053.jpg
Copy of Снимка 0053.jpg (66.25 KиБ) Видяна 4792 пъти
filmatoplo - майстор
Хубава помпа -оригинална, мойта е без резервоар понеже ми се налага големи литражи да наливам и тегля директно от тубите с които го свалям в мазето. Двата маркуча на помпата (всмукателен и нагнетателен ) ми са маслоостойчиви и за високо налягане а този преливния който връща течност обратно в тубата е от прозрачна шлаухка да виждам балончетата въздух. Грундфос 2 години с нея работя още кара , щото преди нея купих една която не можа и 1,5 бара налягане да вдигне -седи чисто нова . Имам и ръчна - мое производство - прилича на помпа за помпене на гуми с два възвратни клапана 1/2 доло на тетка и маркучите - ползвам я за до нагнетяване на течност при профилактики.-5-10 литра. Сега за системата с пиролизния котел в този ред - котела Атмос-50 кв свързвам към буфер като твоя само че ще сложа трипътен термовентил Ессбе на водата която се връща в котела от буфера да не пада под 65 гр с помпа. От другата страна на буфера ще сложа главен трипътен смесителен вентил с ръчна нагласа да регулирам подаващата топла вода към радиаторите и комвекторите в диапазон 65-80 гр . След вентила ще сложа главен колектор за зоналните помпи които ще са 3 на брой - 1 етаж,2 етаж и водно подово на 1 етаж . Преди помпата на подовото - трипътен смесителен вентил за настройка на 40- 45 градуса . Съответно за помпите филтри и клапи. На буфера ще сложа през 50 санта по вертикала термометри и гилзи за термодатчици . При палене на котела първо ще работи малкия кръг докато термовентила отвори към буфера , след като загрее и него до 75 гр помпите ще се включат . Ще поумувам колко да е фито на буфера 100-150 или 200 към 1,6 метъра висок . Котела си има охлаждащ контур с вода от водопровода , отделно юпс ще сложа 600 вата . Ако греша нещо . Ей тая жена пак ли салата -шопска и поморийска отлежала:lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
Това 1.6м защо е? Ако искаш мога да ти пратя на лични размерите на ХС за твоя случай?
filmatoplo - майстор
Може да прати , 1,60 избрах произволно по висок от това нямаше да е , за фито питам поне да има малко повече литраж - като акумулиращ съд да се явява .А главния смесителен трипътен вентил ще сложа да обезопасява по висока от 80 градуса вода да не премине през тръбите с ал вложка - все пак оставяме котел на тв гориво в ръцете на обикновени хора с разни идеали. Не е като газта да регулираш веднъж и цяла година да кове на 60 гр.
LazarGanev - "Велик майстор"
Кажи ми само максималният дебит на час
filmatoplo - майстор
Помпата за малкия кръг 32-60 Грундфос , а трите зонални 25-60 Грундфос.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако имаш таблици - изкарай дебитите, че аз нямам в момента
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Кое как се смята - посъбра се материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: