• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
илко илиев - специалист
ЗДРАВЕЙ хубаво си го направил,но не ми харесва как си сложил обезвъздушителите ---по този начин не можеш да изкараш въздуха,и помпата постоянно ще шуми...второ помпата трябва да е тоя винт който го дават за обезвъздушаване на помпата трябва да е на страни защото ротора е на втулки и по този начин самия ротор натиска надолу и помпата няма да издържи и една зима.....слага се с тая голямото което е за отверка настрани......другото което не разбрах,е че така както си го направил разширителя ти трябва да е веднага до самия котел,,, защото ако стре тока ще се пръснат връзките защото налягането от топлата вода на котела ще набляга към тръбите.по този начин няма къде да избие налягането на топлата вода
илко илиев - специалист
а за обезвъздушетелите се слагат на другия край на радиаторите за да може да излиза въздуха
bibiqn - специалист
Въх,и мойта помпа е монтирана така.Само че е грундфос,още утре ще направя корекция.А за UPS днес си взех 100вата,модела е bbps-100e 174лв има и клеми за акомулатор.
filmatoplo - майстор
Обезвъздушителите в случая са си на точното място . Вие -към всички -как свързвате серпентина на бойлер , май по същия начин .
Dino - специалист
ResidentEvil
Две идеи как може да се отоплява разсад : на отопляем под и на бенч.Ако за в бъдеще нещо решиш да променяш.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (85.85 KиБ) Видяна 6683 пъти

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (85.25 KиБ) Видяна 6683 пъти

Прикачен файл

2.JPG
така се гледа върху готов под
2.JPG (88.38 KиБ) Видяна 6683 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (94.4 KиБ) Видяна 6683 пъти

Прикачен файл

5.JPG
отпляем бенч ,под него е монтирано отоплението.
5.JPG (91.61 KиБ) Видяна 6683 пъти
filmatoplo - майстор
Дино супер , не знаех че с подово става и ми беше страх да спомена да не се изложа :lol: .Дино дай снимка на котела ако е възможно или спомени какъв е и колко киловата . Да знам и ако се наложи да препоръчам.
Dino - специалист
Ето го и хитъра- дано не ви изненадат размерите му ,работи на газ и захранва поне 3-4 дка. Състои се от две тела .Едното загрява температурата до едни градуси а второто се вклучва само когато е необходимо. Имат голяма ефективност.

Имам и още снимки но трябва да ги resize-вам.

Прикачен файл

IMG_0800.JPG
цялостен вид
IMG_0800.JPG (153.65 KиБ) Видяна 6652 пъти

Прикачен файл

IMG_0801.JPG
IMG_0801.JPG (167.33 KиБ) Видяна 6652 пъти

Прикачен файл

IMG_0802.JPG
отопление чрез топъл въздух-ползва пак газ но е много неикономичен
IMG_0802.JPG (143.26 KиБ) Видяна 6652 пъти

Прикачен файл

IMG_0873.JPG
тръби( радиатори) под бенча .
IMG_0873.JPG (168.12 KиБ) Видяна 6652 пъти
filmatoplo - майстор
Интересна система , каскада от котли, сепаратор и филтър -червените , един кръг с трипътен вентил и задвижка , филтър преди апарата за доливане - много качествено - не е направи сам :)
Dino - специалист
Аз не му разбирам много ,несъм си и правил труда ако трябва да призная, но наистина може сега да се заема с това и с ваша помощ и аз да си го изясня.Първо обаче в понеделник ще направя още снимки ,защото това са стари от времето когато го правиха маисторите. Има и едни големи разширителни съдове към всичко това . Ще се постарая да направя по подробни снимки но незнам дали да не отворя нова тема че тук се намесих не кудето трябва май и отклонявам темата на човека.
ResidentEvil - специалист
Това което показваш е много яко. Може да опитам да направя нещо подобно вбъдеще.
Аз освен този котел Solitech 30 plus E- 35 KW имам и още един Solitech 60 plus E - 70 Kw. Него ще го инсталирам края на тази година за отопление на 2 големи оранжерии по 200кв.м. Ще го ползвам от март, април, септември, октомври и ноември, когато не е толкова студено нощем.
Сегашната помпа ще я оправя като си отида на село тея дни.
Излезе ми един проблем за който сега се сетих. Някои от обезвъздушителите ми капят а 1 направо си тече леко. Не знам от какво може да е но след като обезвъздуших радиаторите им сложих капачките и оставих само тези на колекторите и на водната риза. От разширителя пак се обезвъздушаваше.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Отопление на оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: