• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaksofon - специалист
Да, наистина от снимките е вятър работа, но ако все пак някой може да оцени по-добре нещата от още снимки, ето ги :

Прикачен файл

28945081_1758589587496605_1662424443_o.jpg

Прикачен файл

комин 3.jpg
egomen66 - майстор
Този преход , ме притеснява повече.
Дай една снимка от вътре.

Прикачен файл

28945081_1758589587496605_1662424443_o.jpg
шоп - майстор
Ето обещаната снимка и на моя комин. Основата на котелното е вкопана 1 метър в земята. Над кота 0 комина е 10,5 метра.

Общата височина от смукателното отверствие на котела до края на инокса е 11,5м. Както вече казах, основата на комина е почти 4м3 бетон Б25 + двойна армировка.

Един съвет от мен...

Спрете зидането. Откопайте около основата във трите посоки поне по 50-70 см ( то в четвъртата посока няма как да копаете, защото там е котелното), вземете мощна пробивна машина и пробийте 10-20 отвора ф18-20

Набиийте дебел рифел ф20-22. Обвържете всичко с арматура ф8-10 на заварка и налейте бетон поне Б20
Това разбира се е кърпеж, но със сигурност ще заздрави основата.

Другият вариант е да спрете зидарията и нагоре да карате само с инокс.

Според мен във всеки друг случай рискувате след време основата да поддаде и комина да се наклони и ....

Прикачен файл

SAM_9458.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
zaksofon, какво стана с "онези" 200лв, докъде стигнаха? Като гледам още колко по 200 трябват и колко време :axe: !
Ако беше ме послушал, досега щеше да си свършил и да си забравил. Работата е за половин ден, а резултата е несравним.

Прикачен файл

Външен комин 2.JPG

Прикачен файл

Външен комин.JPG
zaksofon - специалист
Привет на всички! Благодаря на отзовалите се! Снимки ще кача утре, да ви покажа по-точно какво е положението с основата. Блокчето от ляво е новото, което съм отлял, вижда се на снимките, а там където съм пробил е подпорна стена. Всъщност, комина е стъпил точно на нея, която е висока около 2 метра и широка 35-40 см. Едва ли може да потдаде стената... :? И на мен ми мина през акъла, да спра зидането , но съм си наумил да е 2 метра и днес почти ги стигнах. Така, че - късно е за това. Но ще помисля и за укрепване.
Относно рекапитулация на стойността... за 4,5 метра...
120 лв за коминни тела;
20 лв желязо;
15 лв лепило;
15 лв цемент;
25 лв мазилка (за зидарията);
44 лв шапка;
40 лв вата;
20 лв тухли (повечето си ги имах);
Работата без пари... Времето е друга работа :-D
Абе, пак е три пъти по-евтино и 10 пъти по-бавно и мноооого по-тежко... Но и много по-готино е с този Рустик. Макар че, боклуците на комшията ми акат на хубавата зидария, но аз съм си мераклия. :-D Кажете нещо за изолацията де. Първите два метра с тухлите- достатъчно ли е изолирано? Нагоре, ще е с 5 см вата и без тухли.
Г-н Ганев, евала за лъскавия комин, наистина е много готин! Как си го спънал? Сякаш не виждам въжета или нещо подобно, или няма нужда? Виждаш ли, при мен нещата стояха така: Имам значи едни 140 броя тухли, какво ли да ги правя...? :) Общо взето - имах копче и си уших балтон. Не че не се назландисвах преди това де...
Шоп, може ли да ти говоря на ТИ? Със сигурност, нито съм ти на майсторлъка, табята или акъла, но с това ВИЕ, ми е некомфортно. Извинявай! Относно твоя комин, уламите, които си направил... пазят ли достатъчно от водата? Струва ми се, че под последната улама има подкожушчено. Аз смятам да завърша тухления зид с тротоарни плочки, които да наддават с около сантиметър-два извън зидарията, а над плочките да направя конусовидна бетонена отливка (с някаква арматурка), за да се оттича по-лесно H2O-то.
Още веднъж - респект към всички които се отзоваха :prayer:
zaksofon - специалист
Привет на всички. Да вдигна малко темата и да се похваля до къде съм стигнал. Не съм работил известно време, че при нас се появи една малка терористка миналата седмица и нямаше как. Остана да си залепя последното коминно тяло, да си вдигна шапката и да налепя камъни околовръст. Някой да добави нещо?
п.п. Боклуците зад комина са на съседа!

Прикачен файл

30070482_2088277914532362_1920172897_o.jpg

Прикачен файл

29996056_2088277924532361_617541801_o.jpg

Прикачен файл

29994768_2088277921199028_1496733054_o.jpg

Прикачен файл

30070445_2088277911199029_1576618150_o.jpg
maistora1965 - специалист
Браво за ентусиазма браво и за сръчността но за шапката помисли претегри една керемида и виж колко тежи сметни след това всичките колко тежат плюс капаците и винкела и помисли ако духне по силен вятър на какво ще е подложено последното коминно тяло.Според мен помисли за друга шапка.И честито за терористката :drinkers:
zaksofon - специалист
Благодаря за похвалите! Да и аз имам съображения за шапката, но виж сега как ще обезопася... В четирите края на всяко к. тяло съм монтирал рифелни железа - 10 мм. Така съм зидал целия комин. И последното тяло ще се наниже на тях. Ще има и вата, върху нея мрежа - рабица, измазана със стабилно количество лепило и най-отгоре каменни плочи. Надявам се, че няма как да се пречупи... Шапката си я правих сам и смея да кажа е много по-хубава от купешката - ламаринена такава за 56 лв. Но да, стана тежичка малко...
maistora1965 - специалист
Стрехите на къщите са обшити отдолу за да не влиза вятър под керемидите.Помисли как ще захванеш твоите за конструкцията иначе при всеки по силен вятър ще са на земята гарантирано.Като гледам и къде е разположен комина може и да е опасно.
Хубав е, тос комин и величествен, като паметника Шипка.
Браво, за труда и честито за красавицата!
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 65

Тема "Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: