Най - вълнуващия въпрос зимно време.
daniel.trifonov - специалист
На някого от варненския край намира ли му се за продаване остатъчно парче еднослойна тръба 16мм около 20-30м дълго?
Предпочитам Raubasic, но и друга няма да откажа де.

Трябва да направя тестове на системата със сух под, алуминиеви пластини и някаква дървена настилка (ламинат/многослоен/естествен паркет).
@Шоп, ти беше правил май подобно изпълнение!? Каква подложка ползва под финалното покритие?
nork - специалист
чет фев 04, 2021 7:59 pmdaniel.trifonov написа:
На някого от варненския край намира ли му се за продаване остатъчно парче еднослойна тръба 16мм около 20-30м дълго?
Предпочитам Raubasic, но и друга няма да откажа
Имам на Херц, за дължината утре ще трябва да я проверя, но по спомен е над 50м.
Това дали ще издържи,или ще замине още при поставянето му?Търся подложка на приемлива цена
https://www.alo.bg/6716141#fb_open
filmatoplo - майстор
Направих си днес вартележката ,тоест удължиха си я малко ,че да побере 400 метрово руло ,по слаб майстор не може да го вдигне :lol:
a.iliev - специалист
Сложиха помпата и нещата драстично се подобриха, но отново с лек проблем. Тъй като помпата е саморегулираща при отворен само проблемния кръг и баните, намалява мощността сигурно до минимум и се получва около 3л/мин, което според изчисленията не е достатъчно. Въпроса ми е нещо ще стане ли на инсталацията ако пусна помпата да върти на втора постоянна скорост. Притеснява ме като са затворени всички кръгове, без баните, дали няма да бъде много голям напора(ако така въобще се казва) :D. Помпата е тази: https://wilo.com/bg/bg/Продукти-и-компе ... 16822.html
filmatoplo - майстор
Като стана дума за нужната циркулационна помпа ,и аз имам една такава дилема .960 метра тръба ф-16 разпределена на 14 кръга.колектор 1 цол ,тръби захранващи ппр стъклофибър ф-32 .Кръговете ми са
81
75
65
72
75
98
80
68
58
65
60
53
62
49
Това са метрите на всеки кръг .
Търси се литрите в минута за всеки кръг,и параметрите на циркулационната.помпа.
Температура на водата в подовото ще се мени от 30 до 45 градуса спрямо външната температура,ако някой иска да ми сметне нещо Благодаря.
brum - майстор
Трябва още информация. Търсена мощност и дТ на всеки кръг са минимума.

Ако искаш някой да ти сметне и търсената мощност ти трябва проектант да ти изготви проекта.
шоп - майстор
съб фев 13, 2021 3:32 pmfilmatoplo написа:
и аз имам една такава дилема .
Филме и ти малко наобратно.
Насновал си тръбата и толкоз.

А каква е квадратурата, кубатурата, топлозагубите, вентилацията, топлоизолацията, желана температура в имота, крайното покритие ...

Това подаване вода в подовото между 30 и 45 градуса е колкото разстоянието от Земята до Луната.:-)
Аз се боря със зъби и нокти дали например 33 градуса подаваща вода ще е ОК при - 20 навън или 34, а ти 30-45 градуса!!!???
filmatoplo - майстор
На 100 места го смятат 100 различни отговора дават ,крайната дума е мойта ,знаете ,че питам и ако не получа отговор сам се справям 30 години вече ,.Кръговете са по план в помещенията ,но има излишен път в коридорите от кутията до стаите .Да температурата на водата ще се движи по крива зададена по външна температура .Колко точно ще се прецени.Относно дебитите през кръговете в отговорите за един и същ метраж варира от 1-2 литра в минута ,преминал през 10 калкулатора за оразмеряване на подово,и съвети от колеги.А сега на кой да вярваш ,и кой калкулатор е най добрия Според Рехау е едно,според Овентроп,второ,според Упонор трето,според форума четвърто.И обект един с един няма еднакъв.Като стане ще ви кажа .
syncho - майстор
Именно за това е необходимо проектант да си го сметне и да си сложи главата в торбата за сметките. Не знам защо се циганите за 200-250лв за проект, когато ще ви спести мъки, чуденки и три дена питания наляво и надясно, а и после да не се знае ще работи ли, как ще работи и т.н.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: