Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Supchi - помощник
Здравейте,
Обмислям да сложа подово отопление в апартамент. Сградата е нова, тепърва престои акт 16, свързана с ТЕЦ. Има изградена термопомпа (мисля). Подът е вече с положена замазка, тоест готово е за поставяне на ламинат/паркет или каквото и да е.
Аз обаче искам теракота и следователнно подово отопление, за да е топло зимата.
На подобен завършен етап, има ли как да се изгради подово? Тоест, много ли е сложно, времеемко/скъпо?
Благодаря!
LazarGanev - "Велик майстор"
Викаш фирма и за 2 дни изравят и изхвърлят замазката. Последно ТЕЦ или термопомпа?
шоп - майстор
нед яну 23, 2022 10:24 pmSupchi написа:
Има изградена термопомпа (мисля).
Мислите?!?!
Кой да я е изградил тази ТП? Да не бъркате с централна вентилация или климатизация?
Ако сте си я платили за ТП и е описана в договора със строителя или инвеститора може и да я имате:-)

Вижте височината на таваните, вратите, балконските врати, дебелината на замазките в момента
Да не се окаже, че нямате височина за стабилна изолация+замазка и с ТЕЦ + подово ще греете предимно съседите.
brum - майстор
Шопе, ти ли го казваш това, дето си пускал снимки в форума за подово без замазки над него :) . Има ли желание ще се намери начин.
шоп - майстор
:-D Така е
обаче първо да види дали изобщо има ТП или централна климатизация/вентилация с въздуховоди.
filmatoplo - майстор
Ако няма поне 12 см за да се положи всичко трудна работа .Правил съм го ,къртил съм готови замазки и познай какво се крие в тях - Ел кабели,телевизия, веика полипропилен .Не е невъзможно де.
telefonche - помощник
Здравейте,
Каква смесителна група с колектори да избера за 8 кръга водно подово? Препоръчайте ми марка. За сега няма да слагам ел. задвижки, но за следващата зима ще се монтират. Има много предложения на пазара, но не искам да се окажа с нещо, което след 2/3 години няма да има подръжка. Искам нещо, което ще работи безпроблемно във времето.
Фитилчо - майстор
Да попитам нещо ...
На готова плоча, безизолация, ако направя замазка с подово, мога ли да направя изолацията с вата и гипсокартон под плочата и ще е ефективно ли по този начин кто топлоизолация?
Просто трябва да се оправям със заварено положение. Хубавото е, че и под плочата е мой имот .
feikot - специалист
Искаш да кажеш, че не те плаши, че ще топлиш целия обем на една поне 15 см. дебела плоча, после ще и сложиш вата и картон случайно да не вземе да топли долния етаж и ще си спокоен с разхода ?

Нали се сещаш, че изолационната подложка и е точно това идеята,да топлиш само замазката НАД нея.
Jacomo - специалист
чет фев 03, 2022 1:09 pmФитилчо написа:
Да попитам нещо ...
На готова плоча, безизолация, ако направя замазка с подово, мога ли да направя изолацията с вата и гипсокартон под плочата и ще е ефективно ли по този начин кто топлоизолация?
Просто трябва да се оправям със заварено положение. Хубавото е, че и под плочата е мой имот .
Не е добра идея, плочата е термомост към стените, ще имаш доста загуби, особено ако не са изолирани. Какво значи заварено положение, щом си на плоча, даже още по-добре, че няма да къртиш готова замазка.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: