• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 335
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasimirradev - напреднал
Ruseff написа:
Правиш една готина маса със свински дебели мезета,червено вино задължително,може и сухо,и каниш Лазар,кво има за чудене :)
Тва най лесното,но всичко си има цена и всеки различни възможности
k88 - специалист
Сметката ми за 60 квадрата какво ми е излязло на мен.За 60 кв.м ми сметнаха,че са ми нужни 6 кръга и 400 м тръба през 10 см.Колектора ми беше 960лв пълен комплект с помпа и трипътен смесител а тръбите 2х200 м. пех ал пех мисля че се казваха 700 лв излязаха някаде.На земята съм с фибран и си взех дубели за водно подово на фирма Видира (хубавото е че могат да се отвъртат ако си обаркал нещо за разлика от другите скоби) около 8-9 кутий по 16лв (по 60 са в кутия).Обаче ми остана от тръбата около 150 м въпреки,че полагах тръбата по нагъсто.Замазката ми подсилена с фибри ми излезе 460 лв. за 2 кб
Монтирането на колектора го спазарих с отоплителната инсталация ама ще излезе 50 лв поне :) дано сам ти бил полезен цените са от преди месец

http://www.vidira.org/site/vdspo.php това са дубелите
syncho - майстор
к88 много тръба ти е останала. Така като гледам или си го правил на около 20-30см стъпка или има нещо объркано.
k88 - специалист
еми на около 10 15 см. Са ...
Прикачен файл:
2014-12-03 22.57.19.jpg
останалата тръба мисля да сложа на горния етаж
k88 - специалист
krasimirradev написа:
А колко ориентировъчно излиза направата на водно подово на около 90кв.м от-до с труд и материали и котел.Знам че без оглед е тудно да се каже.
Ако е на фибран матерялите ти тръби пех ал пех и колектор пълен комплект са към 3000 лв за 90 кв,м ГРУБО слагането към 500 лв труд,замазката ти ще е към 750 лв 3 кб подсилена с фибри и полагане на замазката от майстор е 8 лв на кв.м - 720 лв
до тук са 4,970лв един котел на пелети е към 4-5-6 хиляди и инсталацията ти ще е към 500-1000 лв освен това ще ти трябва и бойлер с серпентина за топла вода ... абе с 10-15 хил. ще си на топло
Ole4ko - специалист
Шашкате ме с тея суми за които говорите. Вкъщи за 60 кв.м. направих 4 кръга по 80 м с тръба с алуминиева вложка (240 лв) под тях сложих 3 см вибран и направих цокъл преди да сложа замаската. Сложих метална скара за която вързах тръбите. Колекторното табло направих в коридора до което идват тръби композит 32мм от мазето(колекторното табло + разширителен съд и това онова за котлето - 470 лв) Дадоха ми временно ел. котле 6 киловата (от което ползвам само 1 нагревател 3 киловата) което съм настроил да топли водата на 45 градуса само през нощта. Вързах го вчера в 18:00 го пуснах докато беше 12 градуса вътре. Сутринта в 7 станах да го изключа защото беше в помещението 26 градуса. Не съм се изхвърлял за нищо, но се получи добре ... гарантирам :)
k88 - специалист
Ole4ko написа:
Шашкате ме с тея суми за които говорите. Вкъщи за 60 кв.м. направих 4 кръга по 80 м с тръба с алуминиева вложка (240 лв) под тях сложих 3 см вибран и направих цокъл преди да сложа замаската. Сложих метална скара за която вързах тръбите. Колекторното табло направих в коридора до което идват тръби композит 32мм от мазето(колекторното табло + разширителен съд и това онова за котлето - 470 лв) Дадоха ми временно ел. котле 6 киловата (от което ползвам само 1 нагревател 3 киловата) което съм настроил да топли водата на 45 градуса само през нощта. Вързах го вчера в 18:00 го пуснах докато беше 12 градуса вътре. Сутринта в 7 станах да го изключа защото беше в помещението 26 градуса. Не съм се изхвърлял за нищо, но се получи добре ... гарантирам :)
Е ти каза колко си дал за тръбите и до там.. другото което е не всеки може да си направи замазката да си сварже колекторите сам (това са по сложните операций) иначе за полагането на тръбата и аз сам си я слагах само,че я хванах с дюбели и сложих мрежата отгоре както е правилно.
Колко струва твоя колектор не видях? ето ти един евтин не комплектован вариант и като му сложиш и трипътния смесител и помпата колко идва... http://termopompi.net/shop/index.php?ro ... duct_id=64
Металната мрежа неси вклучил в цената...
Подова замазка нито цена на матеряла (2-3 кубика добре е да е с фибри) нито цена на труд за кв.м виждам или я прави на рака с пясък и цимент?
Като махнеш цената на Пелетния котел и цялата инсталация (бифер,бойлер,помпи,смесители) И сложиш едно ел.котеле да грее цената ти пада с 80% А на подовото каде е целия смисъл като ще даваш пари на енергопро. по добре си монтираи ел подово
Прикачен файл:
2014-12-07 14.15.58.jpg
Последна промяна от k88 на нед дек 07, 2014 5:25 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Кръговете ще ги спираш ли с задвижки.
Ole4ko - специалист
Прав си. Строителните дейности не ги слагам.. :) иначе колекторите... съвсем обикновен колектор с 4 извода на всяко кранче в края обезвъздушител и допълнителен кран (като на снимката, но на всяка тръба кранче) Гледах ги и аз тези колектори, но скоро се нанесох (миналата година нямах прозорци) и не мога да си позволя да се изхвърлям. Идеята е че и тази система ми свърши работа. Говорих с Баш майстори и те ми казаха че след като съм на ток (или газ) няма нужда да се изръсвам с такива суми. Ако обаче е на друго гориво системата от по сложния тип е препоръчителна. Разширителния съд с термоманометъра са долу до котлето ( в мазето) Сега му търся златната среда за работа (и джоба). За момента ми е добре на работа с един нагревател -3 киловата на 45 градуса работа само през нощта, и през деня е 20-22 градуса в помещението. Ще видим какво ще е като дойде сметката за тока :) Максималната мощност на нагревателя е 80 градуса дали като съм го задал на 45 градуса работи на максимална мощност от 3 киловата ми е интересно. Сложих ел. котлето да видя дали 340 метра тръби ще греят 60 кв.м. - хол с кухня коридор и баня. Без радиатори без нищо. Вярно изолацията е стабилна, но да ви кажа доволен съм много. Подовото е Рай :)))

Прикачен файл

tn5716445.JPG
tn5716445.JPG (41.56 KиБ) Видяна 4292 пъти
k88 - специалист
Моето още несъм го пробвал и на мен ми е интересно дали ще топли 50 кв.м от първи етаж на къща.Първата ми плоча е на квота 0 директно залепена за земята и поради това,че ми беше ясно че ще е студено на краката се реших да сложа водно подово. Можеш ли да кажеш цена за колектора ти и линк откаде го взе моля =D>
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 335

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: