Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
При добра изолация ще може, ако не стига тогава още изолация.
Boyan - специалист
чет авг 08, 2019 9:30 ambelov_90 написа:
Тръби на Rehau или Oventrop ли са ок за подово ,ако тези с алуминиежата не са за подово?
Алуминиевата вложка няма проблем да се ползва за подово и се ползва .
Но изисква повечко внимаване . Щом ви е за пръв път, ползвайте без вложка.
Каквато и да изберете, гледайте да е от добър производител.
belov_90 - помощник
чет авг 08, 2019 1:59 pmBoyan написа:
чет авг 08, 2019 9:30 ambelov_90 написа:
Тръби на Rehau или Oventrop ли са ок за подово ,ако тези с алуминиежата не са за подово?
Алуминиевата вложка няма проблем да се ползва за подово и се ползва .
Но изисква повечко внимаване . Щом ви е за пръв път, ползвайте без вложка.
Каквато и да изберете, гледайте да е от добър производител.
Emmeti ок ли са за тръби с алуминиева вложка?
preslav - майстор
чет авг 08, 2019 12:33 pmHursa написа:
чет авг 08, 2019 10:37 ampreslav написа:
Земята е супер, хипер, квадро изолатор (стига да не е мокра), земята е супер акумулатор и в този ред на мисли, защо да се лишаваме от нея
Вярно? И "квадро изолатор", и "супер акумулатор" :)? И може би ще можеш някак да се обосновеш?
Ами ако малко помислиш ще видиш, че е вярно - сети се за землянките, няма как да не си виждал селска къща, която е наполовина в земята, кирпичът си чувал от какво се прави, а и виждаш, че полека има завръщане в тази посока. С две думи, хубаво е малко да се мисли преди да се спори - вярно е, че за квадро съм го казал колкото да засиля вниманието, но земята си е супер за под, който на всичкото отгоре ще се топли.
шоп - майстор
чет авг 08, 2019 1:59 pmBoyan написа:

Алуминиевата вложка няма проблем да се ползва за подово и се ползва .
Но изисква повечко внимаване . Щом ви е за пръв път, ползвайте без вложка.
Добър съвет...
Миг невнимание-пречупване на тръбата и после чесане по тиквата и въпрос: ами сега?

Петслойните тръби прощават грешки и лятото се огъват с лекота с R 5см
Зимата правиш мускули с нея:-)
Hursa - майстор
чет авг 08, 2019 2:33 pmpreslav написа:
Ами ако малко помислиш ще видиш, че е вярно - сети се за землянките, няма как да не си виждал селска къща, която е наполовина в земята, кирпичът си чувал от какво се прави, а и виждаш, че полека има завръщане в тази посока. С две думи, хубаво е малко да се мисли преди да се спори - вярно е, че за квадро съм го казал колкото да засиля вниманието, но земята си е супер за под, който на всичкото отгоре ще се топли.
Ами хубаво и да не грешите, като мислите така. Още повече, че питащия не пита за землянка или за нещо подземно, а за двуетажна къща с мансарден етаж.
belov_90 - помощник
Препоръчайте ми тръби за подовото, аз откривам многослойни:
-Emmeti Тръби с кислородна защита PE Xc
-PESTAN , Тръба за отоплителни системи PERT-OXY
preslav - майстор
чет авг 08, 2019 3:03 pmHursa написа:
чет авг 08, 2019 2:33 pmpreslav написа:
Ами ако малко помислиш ще видиш, че е вярно - сети се за землянките, няма как да не си виждал селска къща, която е наполовина в земята, кирпичът си чувал от какво се прави, а и виждаш, че полека има завръщане в тази посока. С две думи, хубаво е малко да се мисли преди да се спори - вярно е, че за квадро съм го казал колкото да засиля вниманието, но земята си е супер за под, който на всичкото отгоре ще се топли.
Ами хубаво и да не грешите, като мислите така. Още повече, че питащия не пита за землянка или за нещо подземно, а за двуетажна къща с мансарден етаж.
Ами хубаво, ама и аз питах в тази или друга тема за водно подово върху земята - получих нужната информация за минимум 5 см. изолация+3 см. замазка+завършващо покритие и накрая помещенията от 280 см. ще станат 240, а с всички доработки ще запрличат на землянка.
Няма значение - виждам те, че си добронамерен, но не особено полезен, а може би бъркам, хубаво е да има хора, които те карат да си разчовъркаш остатъците от сиво вещество.
preslav - майстор
чет авг 08, 2019 3:05 pmbelov_90 написа:
Препоръчайте ми тръби за подовото, аз откривам многослойни:
-Emmeti Тръби с кислородна защита PE Xc
-PESTAN , Тръба за отоплителни системи PERT-OXY
На предната страница съм показал какви тръби ползват казаците, а те не са прости в никакъв случай. Имам минимум 10 годишни наблюдения върху тръби за парно на Рахау, няма пукнато, няма теч от фитинги, няма никакви проблеми.
naster - майстор
Гледам пред мен детайл за подово със сух под 18мм еднослойно. Това няма ли да спечели малко светла височина в помещенията?

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: