Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rickk - специалист
[/quote]
А самата помпа в абонатната вероятно няма да е преоразмерена при пълно натоварване на щранга, т.е. ако се включат всички потребители, но при положение че само 1/3 ползват услугите, то тя се явява преоразмерена, дава голям дебит, дори и минимална скорост, получава се голяма скорост в байпасната тръбичка на помпената група и затова се чува шум.
[/quote]
Много точно казано.
Само ще добавя че това ще се получава и да работи цялата инсталация ако повечето от задвижките или термостатични вентили затворят. С други думи в преходните сезони.
Двупътен вентил с инжектиране няма да помогне заради голямото диференциално налягане което ше се получи върху него.
kozl - майстор
Конфигурацията за подово е заварено положение и е така за всички апартаменти в сградата.
Факт е, че топли и поддържа 21,5 в дневната при у-ние с термостат Bticino. В баните няма термомери и не мога да преценя какво съм нагласил с дебитомерите. Подовете им са топли, което показва, че има циркулация.
Оказва се най-стряскащо за собствениците е шума. Сметката и тя, но ги успокоих, че това за сега е базова сметка и реалното очаквам да е поне два пъти по-малко след като излезе разпределението от топлинния счетоводител.

Радиаторите в стаите още не съм монтирал, откачени заради боята. Лирите в баните - премахнати по желание на ползвателите.

Ще чакам специалистите след като разчистим да огледат и евентуално за оферта за подобрение.
За сега толкоз, следва изчакване.
Козлин-комерс, верно ли ползваш форума за помагало в професионален план?!
Само питам.
kozl - майстор
Що не може ли като спазвам правилата на форума?
Особено в тази тема аз съм като "совите не са това което" са :wink:
Все пак благодаря ти за оценката ми като "професионалист" :-D

Аз за сетен път ще повторя, че ако всички специалисти работят отговорно и качествено, немаше да има "професионалисти" като мен :weedman:

А и форумо сигур немаше да го има :shock:
вт фев 27, 2024 7:25 amkozl написа:
Що не може ли като спазвам правилата на форума?- Само попитах
Особено в тази тема аз съм като "совите не са това което" са :wink:
Все пак благодаря ти за оценката ми като "професионалист" :-D Ласкаеш се, а аз дори не съм споменал ниво на професионална компетентност

Аз за сетен път ще повторя, че ако всички специалисти работят отговорно и качествено, немаше да има "професионалисти" като мен :weedman: Освен това "специалистите" така омешани с профани...Има ги и тук.

А и форумо сигур немаше да го има :shock:Идеята на форума не е ли коренно различна- тук да питат и обменят опит домашни майстори?
Струва ми се леко некоректно, без да съм адвокат на профитата у форума.
Все пак, ашколсун (на чист български) за усърдие, хъс и отговорност в професионалните си обязаности!
brum - майстор
Мен разбирането ми е, че няма драма да пишат хора с професинален опит, че дори е желателно. Драма има като почнат да се въртят алъш вериши и да се държи груб и надменен тон. Тука сме за да си помагане и да си даваме акъли, не да се сочим с пръсти и да обясняваме кой е по-по-най.

И аз съм се изтървал на моменти и се извинявам за това. Ама държим ли добрият дух и приятелските отношения ще сме си общност която ще я бъде. Почнем ли да се драпаме един по един ще изпаднат читавите хора и ще стане място за мерене на разни атрибути.
kozl - майстор
+1. Така е.
Помагали са ми със съвети, дано и аз съм постигнал същото.
И все пак това не е профи форум, та за това си позволявам и "лирически" отклонения :partyman:

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: