Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ясен3 - помощник
vrangelov телефона ми е 0886038799 Ясен.Ако имаш нужда от помощ за замазката звънкай.Сега се сетих че моята я направих с обикновена замазка после над нея си направих саморазливна от теракол около 5мм.
Вичи - специалист
Ясен3 написа:
Преди и сега.
Мисля че вече подовото функционира по-добре.
Разгеле! Можеше да поискаш да ти сложат кран и филтър преди помпата, както ти казах, но решението си е твое. Ако има проблеми с управлението, пиши пак.
vrangelov - специалист
Ясене, радвам се, че се е получило!
Ясен3 написа:
...Ако имаш нужда от помощ за замазката звънкай...
Ако има, ще звънна. Благодаря!
filmatoplo - майстор
:prayer: Това вече е друго нещо .
boqnkov - специалист
Колеги, ще пиша тук, защото проблема косвено е свръзан с водното подово отопление. Ситуацията е следната: Плоча, фибран 6см, стиропор 2см по всички стени, найлон, мрежа ф4 20/20, тръби за подово със свински опашки за мрежата, мрежата хваната на много места и ВСИЧКИ ЪГЛИ с дюбели за изолация през фибрана в плочата с цел да се приберат тръбите максимално към фибрана. Върху всичко това армировъчна мрежа 1мм 5/5. Замазката я направих с фибри и пластификатор на rehau. Аз бях отговорника пластификатора и фибрите да се разпределят пропороционално на сместа. Всичко стана супер, докато сега след 1месец, не открих, че в ъглите на стаите замазката "хлопа" около 2 - 3 мм. Няма напукано никъде, но в почти всеки ъгъл в голяма стая го има този проблем - някъде е 1мм, някъде е 3мм. Стиропора, мога да го изкарам съвсем спокойно нагоре. Като подскачам в ъгъла и от фугата си хвърчат части от стиропора, който изрязах по котата на замазката. Смятам, че това би могло да е проблем за плочките, защото навсякъде ще лепя плочки. Някакви идеи как застопоря замазката? Идва ми на ум да махна стиропора в ъгъла по 70 см от страна, с перфоратор под ъгъл да пробия малки дупки една до друга в стената и да изпеня - един вид да слепя замазката и стената или пък да махна стиропора и да излея някакво по - течно и здраво лепило и пак да се получи този ефект, но така ще загубя от изолацията на замазката към стените... като същевременно във въпросния ъгъл ще сложа нещо доста тежко за може замазката да остане на здрава основа :? Лошото е, че ако експериментирам с пяната, след това ще е мноооого зор за да я махна и да правя нови манипулации. Не ме притеснява това, че замазката пружинира 2мм в ъглите, а това, че може плочките в последствие да се напукат.
radius - майстор
Ей тук като писах, смятах, накрая май не убедих народа в правотата си viewtopic.php?f=50&t=56651&p=853765#p853765
DRN
Здравейте,

Имам апартамент с отопляема площ 80м2, ще използвам термопомпа Samsung AE090JXEDEH, мощност 9кв. Отоплението ще бъде подово, а през лятото за охлаждане ще се ползва вентилаторен конвектор в хола. Възможно ли е буферения/балансиращ съд да бъде с малък обем 20/30л поради ограничено пространство за монтаж. Продават ли се с подобен размер или само по поръчка? Възможно ли да се направи системата без буферения/балансиращ като се ползва само вградената помпа за вода във вътрешното тяло?

Изображение
filmatoplo - майстор
В случая по скоро буфера ще бъде хидравличен разпределител ( хидрострелка) .Или от него ще се раздели на две температурни зони - за водното подово 35-40 гр и към вентилконвектора и бойлер ако има 50-55 гр .То зависи какви са функциите на ТП дали лятото може да изкарва хем студено за охлаждане и хем топло за бойлер ,някой помпи не им се ползва отделената топлина лятото ..
Вичи - специалист
А на кои се ползва?
filmatoplo - майстор
На едни скъпи ,или на едни които са самоделни с тази функция .

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: