Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ahmakov - специалист
Профил захванат за замазката, дали е здраво и безопасно???
XpacTa - специалист
ср юни 09, 2021 8:36 pmbota156 написа:
Прави пода като сложиш фибран по краищата.
По принцип пода ще се прави с периферна изолационна лента за подово отопление, чиято идея е точно да обира разширенията. Имаш предвид да сложа по-дебел фибран ли?

И наистина Ахмаков повдига добър въпрос - профила само в замазката ли да е хванат или с по-дълги дюбели в плочата отдолу?
resistbody - майстор
чет юни 10, 2021 8:16 amAhmakov написа:
Профил захванат за замазката, дали е здраво и безопасно???
Какъв зор ще види че това те притеснява, може даже и без да го хващаш, на 15см от земята първия окачвач и е бетон...
nork - специалист
чет юни 10, 2021 12:40 pmresistbody написа:
чет юни 10, 2021 8:16 amAhmakov написа:
Профил захванат за замазката, дали е здраво и безопасно???
Какъв зор ще види че това те притеснява, може даже и без да го хващаш, на 15см от земята първия окачвач и е бетон...
И накрая някой ще реве, че има лейка вместо подово отопление :axe:
Прави си стените, налепи найлон като правят замазката и после чисти и шпакловай! В пъти по лесно от това да дебнеш да не дупнат някоя тръба и главоболията след това. :idea:
nikolov333 - майстор
чет юни 10, 2021 2:15 pmnork написа:
чет юни 10, 2021 12:40 pmresistbody написа:
чет юни 10, 2021 8:16 amAhmakov написа:
Профил захванат за замазката, дали е здраво и безопасно???
Какъв зор ще види че това те притеснява, може даже и без да го хващаш"в замазката", на 15см от земята"на стената" първия окачвач и е бетон...
И накрая някой ще реве, че има лейка вместо подово отопление :axe:
Прави си стените, налепи найлон като правят замазката и после чисти и шпакловай! В пъти по лесно от това да дебнеш да не дупнат някоя тръба и главоболията след това. :idea:
Аз разбрах, че идеята е окачвачите да са само в стената..
XpacTa - специалист
Е това е твърде безумно. Ако се направи първо замазката, тръбите ще спрат преди края й, така че да няма опасност от пробиване, но пък така ще се получи някаква студена зона, точно където трябва да е най-топло.

Явно ще се прави първо стената, освен ако майсторите не се опънат нещо. Като цяло покрай това подово ми изникват доста въпроси - например за банята - как се прекарва канализацията - над тръбите на подовото? Но тогава ще се удебели доста замазката. И още нещо - ако искам да сложа параван на душа - как да си гарантирам, че при закрепването му за пода няма да се пробие някоя тръба? С прецизно оставяне на празно място където ще бъдат крепежите на паравана? Или да разчитам само на достатъчно дебела замазка... :?
brum - майстор
При мен първо беше замазката. Покрай стените има оставени 10-15 сантиметра за да не се получи пробиване на някоя серпентина. А там където минават през стени (наложи се за да се еднакви по дължина кръговете) оставихме белези.

По външните стени има предстенна обшивка и 20см вата. Та колко пък да е студено в тия последни 10-15 сантиметра. Още повече, че ти не ходиш плътно до стената. Там обикновено са мебелите.

След полагане на стените се направи тест под налягане с въздух на тръбите на подовото. Не изпусна от никъде, та се приема, че не е имало пробиви при слагането на стените.

За канализацията за банята - сифоните са в единият край на банята на 30см от стената. Подовото стига на 40-45 сантиметра от стената. Реално под тоалетната и под мивката не е нужно да топлиш. Недостатък е, че под душа към стената има леко студена зона. Така не се пресичат никъде тръбите на подовото и тръбите за канализацията.

Тоалетната ще я лепя за пода. Не защото има риск да пробия тръба, а защото не искам да нарушавам хидроизолацията. Реално като гледам само за душа и за лирата ще се дупчи. И по стените има хидроизолация и ми се иска да не я нарушавам до колкото е възможно. Ама душа с лепило няма да седи ми се струва. Нито лирата. За закачалките ще видим и ако не стане с полиуретаново лепило ще се дупчи за тях.
resistbody - майстор
ср юни 16, 2021 5:19 pmbrum написа:
За закачалките ще видим и ако не стане с полиуретаново лепило ще се дупчи за тях.
За закачалките и душа има добри попадения с вендузи, откакто сме с такова за душа се родихме местиш си го където ти е кеф.. май от Джъмбо го взимахме..

Иначе ако ви е страх от пробиване може с къси дюбели под размера на замаската...
brum - майстор
Двуслоен гипсокартон, шпакловка с мрежа, хидроизолация, лепило, плочки. Дюбела трябва да е сантиметър за да не мине през хидроизолацията :) .

Закачалките вече са налични. Има останали плочки. Има бяло полиуретаново лепило. Ще се направи проба и ще се прецени дали е удачно. На SIKABOND AT спецификациите дават 6кг/см2 при сили в посока срязване. Закачалките да имат 3-4см2 площ или очаква се да носят 20кг. Та имам някакви очаквания, че ще се получи.
sian - специалист
Може ли върху фибрана да се положи подовото(тръбата) със скоби съм фибрана а отгоре армиращата мрежа. Благодаря.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: